SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kettlebell - początki - jaki program?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Cześć,

czytam w Waszych dziennikach o treningach z kettlebell'ami i postanowiłem 3 x FBW zamienić na 2 x FBW, a pomiędzy nimi dać jakiś program z kettlami. Czy sądzicie, że to dobry pomysł? Nie trzeba kettlom oddać się w całości? ( lubię swoją sztangę :)

Obmyśliłem, że zakupię 1 kettla i na początek spróbuję tych 3 ćwiczeń:

1. SWING
2. GOBLET SQUAT
3. TURKEY GET-UP

Myślicie, że wystarczy?

Pozdrawiam, R.

This is the best deal you can get.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 554
Ja ćwiczę ostatnio według tego planu Steve'a Cottera, jest dla mnie wystarczająco różnorodny ( staż też mam nieduży). Jak mi brakuje wycisku dodaję sobie dodatkowo ćwiczenia typu Row, lub podciąganie na drążku, pompki na kettlach, itd : http://www.muscleandfitness.com/workouts/workout-routines/full-body-kettlebell-workouts



Zmieniony przez - Meeras w dniu 2015-06-20 07:28:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak Ci się spodoba to się oddasz w całości Swing i TGU to w zasadzie podstawy, takie minimum, stąd moja propozycja to Program Minimum z "Enter The Kettlebell". Jednak najważniejsza jest tutaj technika, szczególnie przy wymachach. Może zamiast programu popracuj trochę nad tymi ćwiczeniami a potem coś sobie wybierzesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
novyneo
Jak Ci się spodoba to się oddasz w całości Swing i TGU to w zasadzie podstawy, takie minimum, stąd moja propozycja to Program Minimum z "Enter The Kettlebell". Jednak najważniejsza jest tutaj technika, szczególnie przy wymachach. Może zamiast programu popracuj trochę nad tymi ćwiczeniami a potem coś sobie wybierzesz?


Też tak sobie pomyślałem, że technika jest ważna, w końcu to dział 35+ : nie chciałbym siebie uszkodzić bardziej niż do tej pory to uczyniłem - prawy bark - powracająca kontuzja, do tego stawy biodrowe i kolanowe paskudnie wyszły na usg ostatnio.

A skąd mogę wziąć Program Minimum "Enter the kettlebell" ? Próbowałem googlach, ale niejednoznaczne wyniki.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
The New RKC Program Minimum pochodzi z książki "Enter The Kettlebell" i z grubsza wygląda tak:
Monday - Swings
Tuesday - Getups
Wednesday - Variety Day
Thursday - Swings
Friday - Getups
Weekend - Variety/Rest
20 Swings Active rest 1 Minute (active means don't lay down or sit down. Walk, jumping jacks, jump rope, etc). Repeat for 12 Minutes or a comfortable stop. TGU - 5 minut pracy z koncentracją na technice i zmienianiem ręki. Jakoś tak to wygląda

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2015-05-03 22:50:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dzięki piękne, novyneo :)

Samymi swingami idzie się zmęczyć??? I kolejne pytania:

- Gdzie najlepiej kupić kettla? Lepiej z dobrego sklepu, czy byle jaki się nada na początek?
- Czy profil rączki ma duże znaczenie?

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zmęczyć to się można samymi pompkami, tylko przy wymachach jak nie masz opanowaj techniki to się możesz ale uszkodzić. Ale pomijając ten bardzo ważny element treningu, nie tylko z odważnikami napiszę że tak, można się zmęczyć. Mam nadzieję że Tobie nie tylko o to chodzi
Ja kupuję w Centrum Kettlebell, u Darka Walusia. Jak dla mnie sprzęt najlepszy. Chłopaki potwierdzą, aczkolwiek są też inne miejsca gdzie można kupić dobry odważnik. Możesz też rzucić okiem na allegro i tam coś upolować, tylko za jakość nikt nie będzie ręczył. Ja polecam zajrzeć tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
O cholera, seria pro! Nie wiem, czy dorosłem :)

16kg powinno być chyba optymalne na początek? Myślałem jeszcze o 12kg, ale to chyba za mało.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem jaką prowadzisz aktywność, ale 16kg to dobry start. Opanujesz technikę i ocenisz czy warto iść dalej w kettlowy świat czy to nie dla Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Czyli będzie 16. Dziękuję:)

Ps. Te kettle sie jakoś nazywają, nie? Smok, Bestia, etc., tak?

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, jakieś tam nazwy są. Ja znam takie: 40 to Bulldog, 48 Bestia i 60 Kraken.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
To poznaj 16 kg - Fiedia. Właśnie do mnie przyjechała :) Dobra kawa i biorę się za pierwszy w życiu trening z Fiedią .

This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Maj - Konkurs Sportowa Sylwetka - Muzzy17

Następny temat

Rady dla początkującego grubaska :)

WHEY premium