SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KB poczatek...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 263
Zaczne od tego ,że zacząłem trenować KB tydzień temu...
Treningi mam 3 razy w tygodniu poniedziałek,środa i piątek po półtorej godziny każdy. Trener też jest bardzo dobry Piotr Kohnke.Dużo wymaga i treningi też mi dały już się w znaki.
Także zostaje mi cały weekend. Chciałbym żebyście mi doradzili czy jeszcze iść na siłke a jak tak to najlepiej jaki trening i ile czasu... Jeszcze myśle o powrocie do biegania czy ma to jakiś sens?
No i dieta czy tak odrazu się w to wkręcać...?Czy możecie mi ją doradzić??
I więcej o mnie. Mam 19 lat,177wzrostu i 74kg. Z kondycją słabo ale daje sobie rade na treningach KB choć zakwasy są masakryczne.
Dzięki z góry za pomoc

żyj tak byś dnia nie żałował... TAG

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 268
W sportach walki takich jak KB ważna jest kondycja.więc warto trochę pobiegać o ile pozwala ci na to rozkład tygodniowych zajęć.Co do siłowni... na początku stosuj zwykłe ćwiczenia ogólnorozwojowe niebędziesz się wtedy "zamulał"(pewne partie mięśni uniemożliwiają szybkie wykonanie pewnych ruchów!np.klatka).Jeśli twój trener jest dobry i zna sie na swoim fachu to sam w pewnym momencie doradzi ci jakie ćwiczenia stosować i jakie partie mięśni masz rozwinięte w stopniu niezadowalającym.Poniewarz to on cie trenuje i podpatruje twoje osiągi.Siłownia to nie wszystko -jest różnica pomiędzy siłą statyczną a siłą dynamiczną!Jeśli masz zakwasy od zwykłych treningów to poco ci jeszcze do tego siłownia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2755
Z siłką jeszcze poczekaj, trening 3x w tygodniu w zupełności wystarczy Ci na początek. Jeśli chodzi o bieganie to dobrze by było gdybyś raz w tygodniu przetruchtał sobie powiedzmy 5 km stałym tempem z czasem powiększając dystans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 263
Kiedyś biegałem codziennie rano 6 km ... ale teraz już pewnie tak łatwo mi to nie przyjdzie. To poczekam z siłką do czasu kiedy po treningach nie będe miał zakwasów.Trener jest kilkakrotnym mistrzem Polski i vice-mistrzem świata jeśli dobrze pamiętam z tego co o nim czytałem... Tylko ,że w sekcji jest z 35 osób i nie koncentruje się na początku za bardzo na każdym z osobna... Trening też ma intensywnosć jak dla zaawansowanych...

żyj tak byś dnia nie żałował... TAG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
No na kondycję to zdecydowanie interwały i bieganie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 263
a coś szczególnego do diety???
od razu mówie ,ze za bardzo kasy nie mam na kupno białka,węgla czy kreatyny...

żyj tak byś dnia nie żałował... TAG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Polecam na tym momencie dodanie biegania (najpierw 2x w tygodniu jednolitym tempem, pozniej stopniowe zwiekszanie ilosci oraz przechodzenie na bieganie zmiennym tempem- pisalem ostatnio w jakims temacie, jak poszukasz, to znajdziesz).

Pozdrawiam

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13648
Jak już wyżej napisano biegaj, każdy wysiłek zwiększa wydolność organizmu lecz co do siłki to odradzał bym raczej(możesz stracić dynamike i "swobode ruchu", fakt zyskasz siłe ale to nie jest najwazniejsze w tym sporcie) , sam trenuje kb i zdazylem sie juz o tym przekonac, polecał bym jednak jeszcze pływanie o ile mozesz sobie na to pozwolić, nie zapomnij rownież o dobrym odżywianiu i odpowiedniej regeneracji i będzie OK javascript:%20test('');
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
PeeMX
Co Ty piszesz?
Na silce strcisz dynamike i swobode ruchow?
Poczytaj troche forum, to wszystko sa mity!
Mozesz wprowdzic innych w blad takimi "poradami".

Silki bym nie polecal dlatego, ze jest "swiezy", potrzebuje wyrobic jakas baze kondycyjna, etc ale w przyszlosci bedzie dobrym dodatkiem.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 263
Pływanie to mam możliwość dopiero w wakacje jak będzie cieplej to moge codziennie nad jeziorko chodzić i jeśli chodzi o to pływanie to akurat jestem bardzo dobry:) w tym jednym... a teraz skupie się na bieganiu i kicku...
Siłownia za 3-4 miesiące pomału.
Dzięki wielkie za rady.
A co do diety??? Jakoś szczególnie urozmaicone posiłki??? Konkretna pora jedzenia?

Zmieniony przez - Amator-KB w dniu 2008-03-23 15:11:01

żyj tak byś dnia nie żałował... TAG

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Amator-KB
Co do odzywiania, to odwiedz najlepiej dzial o tej samej nazwie na forum i poszperaj w postach podwiesoznych i w "najciekawszych postach dzialu".

Piersza rzecz: zadbaj szczegolnie o 3 posilki:
1.) Sniadanie
2.) Przedtreningowy
3.) Potreningowy

Ogolem zjadaj okolo 5, 6 mniejszych.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Peperball co myślicie?

Następny temat

Trening na worku, prosze o ocene.

WHEY premium