SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Joanna Jędrzejczyk twierdzi, że rewanż z Weili Zhang jest walką, której potrzebuje UFC

temat działu:

Scena MMA i K-1

Ilość wyświetleń tematu: 6430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Joanna Jędrzejczyk ponownie czuje głód walki i twierdzi, że rewanż z Weili Zhang jest walką, której potrzebuje UFC

Joanna Jędrzejczyk uważa, że jej rewanż z mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang mógłby pomóc UFC w tej trudnej sytuacji i zarobić duże pieniądze dla organizacji.

Była mistrzyni wagi słomkowej próbowała zdetronizować Zhang w zeszłym miesiącu podczas pojedynku na gali UFC 248 w Las Vegas. Była to niezwykle zacięta walka tocząca się na dystansie pięciu rund, która ostatecznie zakończyła się zwycięstwem zawodniczki z Chin przez niejednogłośną decyzję.

Walka ta została uznana za najlepszą walkę wieczoru, i stała się pewnym kandydatem do walki roku, a nie brakuje również opinii, że pojedynek ten był jedną z najlepszych walk w historii MMA.

W rozmowie z MMAJunkie.com, Joanna Jędrzejczyk omówiła kwestię jej potencjalnego starcia rewanżowego z Weili Zhang:

Joanna Jędrzejczyk
"Bardzo się cieszę, że mogłam dać ludziom to, czego zawsze chcieli. Włożyłam tyle pracy w obóz przygotowawczy przez tyle tygodni i samą piekielnie trudną walkę. Jestem bardzo szczęśliwa. To była chyba jedna z najlepszych walk w mojej karierze, ale jestem dumna z każdej walki. ... To była wojna. Wiem, że ludzie chcą tej walki, i muszę ją obejrzeć, bo ja jej jeszcze nie oglądałam."


Joanna Jędrzejczyk (16-4 MMA, 10-4 UFC) uważa, że zestawienie jej z powrotem z Weili Zhang (20-1 MMA, 4-0 UFC) leżałoby w dobrym interesie UFC i chciałaby za to otrzymać odpowiednie wynagrodzenie.

Joanna Jędrzejczyk
"Duże pieniądze – to wszystko. To jest to, czego chcę. Nie muszę zarabiać więcej pieniędzy, ale to jest walka o duże pieniądze, i chcę dostać kawałek tego ciasta. Ta walka to wielka walka. Nie rywalizowałyśmy w walce wieczoru, ale stoczyłyśmy piekielnie dobrą walkę. Ludzie uwielbiają oglądać... tylko wielkie rzeczy, tylko wielkie rzeczy."


Natychmiastowe rewanże nie są zbyt często przyznawane zawodnikom, ale biorąc pod uwagę charakter i nieco kontrowersyjny wynik walki, Jędrzejczyk uważa, że nadal jest czołową pretendentką w wadze 115 funtów. Uważa też, że zrobiła wystarczająco dużo, aby wygrać pojedynek.

Joanna Jędrzejczyk
"Tak jak ostatnio walczyłyśmy, obydwie jesteśmy wojowniczkami, a ludzie chcą to oglądać, bo był to tak wyrównany pojedynek. Jest wiele dziewczyn, które na to zasługują, ale ja chyba jestem tą jedyną."


Wojna stoczona pomiędzy Zhang a Jędrzejczyk bardzo obciążyła ciała obydwu zawodniczek, obydwie zostały zabrane prosto do szpitala po zakończeniu walki i nie wzięły udziału w konferencji prasowej po gali. Jędrzejczyk nadal leczy się z obrażeń odniesionych w walce, ale przyznaje, że zaczyna odczuwać głód rywalizacji.

Joanna Jędrzejczyk
"Kilka dni, kilka tygodni temu, myślałam: "Nie będę walczyła przez następne 12 miesięcy. Ale kilka dni temu napisałam do Dana White’a, że chcę walczyć. To jest to. Nigdy nie wiadomo, kiedy się obudzisz i powiesz: "OK, wychodzę. Wracam do Stanów i zaczynam swój obóz. Podpisz umowę.”

UFC – potrzebujemy dużych walk, a moja walka z Weili Zhang będzie duża. Potrzebują więc tej wielkiej walki za duże pieniądze. Zobaczymy. Nie wiem."


Przy obecnej pandemii COVID-19 nie jest pewne, kiedy UFC wznowi harmonogram. Aktualnie UFC planuje zorganizować gale 9 maja w miejscu, które nie zostało jeszcze ogłoszone, ale w tym niepewnym czasie wszystko może się zmienić.

Jędrzejczyk, który przebywa obecnie w Polsce, nie ma terminu na powrót, ale jest jej przykro z powodu zawodników, których walki zostały przełożone.

Joanna Jędrzejczyk
"W UFC jest tak wielu zawodników i tak mi przykro z powodu ich wszystkich – nas wszystkich – że nie możemy walczyć. Miałam szczęście, że walczyłam z obecnością publiczności – to było świetne widowisko. Ale tak mi przykro z powodu reszty sportowców. Nie mogli występować – trenowali, przygotowywali się, wydawali pieniądze, ale nie mogli występować i zarabiać tych pieniędzy. Więc to jest trudne."




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Joanna Jędrzejczyk jest przygotowana na to, aby po tak długiej nieobecności znowu stanąć do walki

Od ostatniej walki Joanny Jędrzejczyk minęły dwa lata, ale to, że nie walczyła, nie oznacza, że nie była zajęta. Nadszedł jednak czas na to, aby powrócić do Oktagonu.

Oto, co miała do powiedzenia była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk w rozmowie z MMA Junkie będąc na gali Eagle FC 46. Jędrzejczyk w czasie swojej nieobecności wydała film biograficzny i rozwijała swoje biznesy.

Joanna Jędrzejczyk
„Moje życie to nie tylko walki” – powiedziała Jędrzejczyk. „Ludzie, którzy znają mnie z tamtych czasów, wiedzą, że jestem zajęta wieloma pasjami, hobby, pracą. Od małego uwielbiałam pracować, więc zawsze byłam zajęta. Prowadzę swoje firmy, swoje projekty, swoją fundację i może nie widzieliście mnie walczącej i byłam nieobecna przez 24 miesiące, ale byłam naprawdę zajęta robieniem rzeczy głównie w Polsce.”


Poza okazjonalnymi wizytami w American Top Team, Jędrzejczyk (16-4 MMA, 10-4 UFC) nie była zbytnio skupiona na MMA – aż do teraz. Była mistrzyni jest gotowa do powrotu i powiedziała, że „być może już niedługo będzie walczyć”.

Przeciwko komu? Cóż, ta kwestia nie jest jeszcze przesądzona. Ale ona wie, czego chce.

Joanna Jędrzejczyk
„Widzę siebie (w walkach) tylko z wielkimi nazwiskami – Rose Namajunas, Carla Esparza lub (Zhang Weili)” – powiedziała Jędrzejczyk. „Wszyscy wiemy, że Carla Esparza zmierzy się z mistrzynią, Rose Namajunas. Więc tam czeka na mnie (Zhang Weili)”.


Zapytana o to, czy uważa, że to jest walka do zestawienia, Jędrzejczyk odpowiedziała po prostu: „Może się tak zdarzyć”.

Weili i Jędrzejczyk stoczyły walkę roku i jedną z najlepszych walk w historii w dniu 7 marca 2020 roku, którą ówczesna mistrzyni Weili wygrała przez niejednogłośną decyzję, broniąc tytułu w wadze 115 funtów. Być może doszłoby do natychmiastowego rewanżu, gdyby nie pandemia COVID-19, która wkrótce potem opanowała świat.

To sprawiło, że Jędrzejczyk odsunęła się od rywalizacji i skupiła się na sprawach osobistych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Jędrzejczyk wkrótce stoczy rewanż z Weili, który będzie jedną z dwóch walk, które ma nadzieję stoczyć w tym roku.

Po tak długiej przerwie i skupianiu się na sprawach osobistych, walka znów stała się dla niej priorytetem.

Joanna Jędrzejczyk
„Naprawdę znalazłam czas dla siebie jako kobiety, jako kobiety biznesu i jestem z tego bardzo zadowolona” – powiedziała Jędrzejczyk. „Teraz mam czystą głowę i silne serce, i jestem gotowa do walki”.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmajunkie.com

„Czułam się, jakby mi serce krwawiło, jakby mi dusza krwawiła” – Joanna Jędrzejczyk o emocjach i bólu, które czuła po walce z Weili Zhang

Joanna Jędrzejczyk opowiedziała o tym, jakie emocje towarzyszyły jej podczas wizyty w szpitalu po stoczonej wojnie z mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang na gali UFC 248.

Po tej niezwykle zaciętej walce obydwie zawodniczki trafiły do szpitala w wyniku odniesionych obrażeń i spotkały się tam ponownie. Zhang opowiedziała, że Jędrzejczyk „płakała godzinami”, ponieważ po 25 minutach w Oktagonie obydwie były bardzo rozemocjonowane. Walka została uznana za pojedynek wieczoru i jest już uznana przez fanów i media za jedną z najlepszych walk MMA w historii.

Rozmawiając z South China Morning Post, Joanna Jędrzejczyk otwarcie i szczerze opowiedziała o swojej wizycie w szpitalu, przyznając, że czuła wtedy niewyobrażalny ból – zarówno emocjonalny, jak i fizyczny – i było to coś, czego nigdy wcześniej nie czuła w trakcie mistrzowskiej kariery.

Joanna Jędrzejczyk
„Zrobili mi mały zabieg medyczny na uchu, zrobiono mi tomografię komputerową, zrobiono mi USG, zrobiono mi zdjęcie rentgenowskie i szczerze mówiąc, po takiej walce czułam jak każdy dotyk lekarzy i pielęgniarek, wszystko było takie bolesne. Nie chciałam, żeby ktokolwiek dotykał mojego ciała, czułam się, jakby mi serce krwawiło, jakby mi dusza krwawiła.

Zawsze wiem, że wszystko może się zdarzyć w walce, ale nie spodziewałem się, że będę tak posiniaczona i będę odczuwała tak wielki ból”.


Jędrzejczyk być może przegrała walkę z Zhang na kartach sędziowskich przez niejednogłośną decyzję, ale zyskała szacunek wszystkich, którzy oglądali tę walkę po przejściu pięciu ciężkich rund z mistrzynią.

Chociaż nie minęło zbyt wiele czasu od tej walki, Joanna Jędrzejczyk powiedziała niedawno, że znowu czuje głód rywalizacji i chciałaby stoczyć pojedynek rewanżowy z Weili Zhang. Na chwilę obecną w związku z pandemią koronawirusa zaplanowane gale UFC zostały odwołane lub przełożone na bliżej nieokreślony termin, więc trudno powiedzieć kiedy doszłoby do tej walki i czy w ogóle dojdzie do natychmiastowego rewanżu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Joanna Jędrzejczyk Instagram

Zaskakujący wpis Joanny Jędrzejczyk sugerujący zakończenie kariery

Była mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk zamieściła ostatnio w mediach społecznościowych tajemniczą wiadomość, w której zasugerowała, że przeszła na emeryturę.

Joanna Jędrzejczyk (16-4), przebywa obecnie na wakacjach w Bułgarii skąd zamieszcza na swoim Instagramie zdjęcia z wypoczynku z nadmorskiego kurortu, W jednym z wpisów Jędrzejczyk umieściła dający do myślenia tag „33andretired” (33 lata i emerytura) sugerując, że zakończyła swoją sportową karierę.

Joanna Jędrzejczyk
„Ten sam nastrój, inne miejsce. 33 lata i emerytura. Życie jest dobre. Życie jest piękne. Ciężka praca popłaca. Wakacyjne wibracje.”

https://www.instagram.com/p/CCf4Ql8AVqS/

Joanna Jędrzejczyk swoją ostatnią walkę stoczyła na marcowej gali UFC 248, na której chciała odzyskać tytuł mistrzyni wagi słomkowej w pojedynku z aktualną mistrzynią Weili Zhang.

Joanna i Weili stoczyły tamtej nocy niesamowitą wojnę na dystansie dwudziestu pięciu minut, ale ostatecznie tylko jeden sędzia widział wygraną Jędrzejczyk. Ze względu na fakt, że walka była bardzo wyrównana i natychmiast została kandydatem do „walki roku”, prezydent UFC Dana White nie jest przeciwny zestawienia natychmiastowego rewanżu.

Jednak wpis na Instagramie Joanny Jędrzejczyk może sugerować, że była mistrzyni nie zamierza kontynuować rywalizacji w MMA. Joanna ma za sobą niesamowitą karierę, która obejmuje czternaście pojedynków pod szyldem UFC. Została mistrzynią wagi słomianej na gali UFC 185 po zwycięstwie przez TKO nad Carlą Esparza. Była zawodniczka Muay Thai i Kickboxingu pięciokrotnie broniła swojego tytułu, zanim straciła go w pojedynku z Rose Namajunas na gali UFC 217.

Jeśli rzeczywiście jest to koniec kariery Joanny Jędrzejczyk w mieszanych sztukach walki, to może być z niej dumna. Jest pierwszą i jak dotąd jedyną osobą, która zdobyła mistrzowski pas UFC dla Polski. Wydaje się pewne, że Polka trafi do UFC Hall of Fame, a dzięki swojej karierze z pewnością zainspirowała wiele młodych kobiet do rywalizacji w MMA.

… a może jest to budowanie gruntu pod wynegocjowanie lepszych warunków kontraktu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Joanna Jędrzejczyk Instagram

Joanna Jędrzejczyk wyjaśnia kwestię plotek o zakończeniu kariery

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk zdecydowała się wyjaśnić sytuację związaną z krążącymi pogłoskami mówiącymi o tym, że zakończyła swoją karierę.

Na początku tego miesiąca, na swoim oficjalnym Instagramie, Jędrzejczyk użyła hashtagu „#33andretired” (33 lata i emerytura). Ten hashtag wywołał spekulacje na temat tego, czy Joanna rzeczywiście postanowiła zakończyć swoją karierę.

Okazuje się, że wieści o przejściu Jędrzejczyk na emeryturę były przedwczesne, a była mistrzyni UFC postanowiła wyjaśnić sprawę i rozwiać wszelkie wątpliwości w rozmowie z Peterem Carroll’em i Niall’em McGrath’em w podcaście The Bash MMA.

Joanna Jędrzejczyk
„Nie, nie jestem na emeryturze. Nie jestem na emeryturze.”


Podczas gdy Jędrzejczyk nie zawiesiła jeszcze rękawic na kołku, przyznała, że trudno nie czuć się trochę jak na emeryturze, biorąc pod uwagę obecny stan całego świata. Z powodu pandemii koronawirus nie jest w stanie wyjechać do American Top Team na Florydzie Południowej, co oznacza, że nie jest w stanie właściwie przygotować się do walki.

Joanna Jędrzejczyk
„Czuję się, jakbym była na emeryturze. Nie mogę wrócić do stanu z powodu sytuacji z COVID. Mikey Brown, mój główny trener, zachorował. Moi koledzy z drużyny są chorzy. To bardzo ryzykowne wracać do Stanów, a ja nie widzę siebie przygotowującej się do kolejnej walki w innym miejscu niż American Top Team w Coconut Creek”.


Joanna Jędrzejczyk walczyła ostatnio w marcu, kiedy to przegrała walkę o tytuł wagi słomkowej z aktualną mistrzynią Weili Zhang. Walka ta jest powszechnie uważana póki co za jedną z najlepszych a może nawet najlepszą walkę w 2020 roku. Mimo tej porażki, Polka pozostaje jedną z najlepszych zawodniczek tej dywizji i jest prawdopodobnie tylko o jedno lub dwa zwycięstwa od kolejnej walki o tytuł.

https://twitter.com/TheBashMMA/status/1287822083033096192 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Joanna Jędrzejczyk ostatecznie rozprawia się z plotkami o emeryturze i zapowiada, że ponownie chce zostać mistrzynią

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk zdementowała ostatnio krążące plotki o planach przejścia na emeryturę i oznajmiła, że jej celem jest ponownie zostać mistrzynią.

Joanna Jędrzejczyk swoją ostatnią walkę stoczyła w marcu na gali UFC 248 mierząc się z mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang. W jednej z najlepszych walk MMA w historii, obie zawodniczki stoczyły 25 minutową wojnę z której zwycięsko przez niejednogłośną decyzję wyszła Zhang. Była to niesamowita walka, jedna z najlepszych w historii i mimo przegranej, Jędrzejczyk pokazała, że jest prawdziwą wojowniczką.

Kilka miesięcy po walce z Zhang, Jędrzejczyk wyjaśniła kwestię plotek mówiących o zakończeni przez nią kariery. Rozmawiając z South China Morning Post, Jędrzejczyk wyjaśniła, że jej pragnienie dalszej rywalizacji jest ogromne i że jej celem jest zostać ponownie mistrzynią UFC w wadze słomkowej kobiet.

Joanna Jędrzejczyk
„Będę walczyć. Nie mogę przestać. Nie przestanę. Zastanawiałam się, „może zrobię jeszcze jedną, dwie, trzy walki,” ale dlaczego nie walczyć co roku? Nawet jeśli zrobię to raz w roku lub dwa razy w roku, to dlaczego nie? Uwielbiam to. Nieważne, czy ciągle wygrywam, czy przegrywam, czy walczę o tytuł, czy nie, po prostu to kocham.

Bycie znów mistrzynią jest jednak moim celem. Chcę po prostu dawać wielkie walki fanom, ludziom, bo wiem, że moja wartość jest bardzo duża. Chcę, żeby ludzie widzieli, że nigdy nie możemy przestawać, że nie możemy się poddać, że powinniśmy walczyć o nasze cele i marzenia”.


Jędrzejczyk nadal jest jedną z pięciu najlepszych zawodniczek w dywizji słomkowej, choć przegrała trzy z ostatnich czterech walk. Mimo ostatnich porażek udowodniła w walce z Zhang, że nadal jest elitarną zawodniczką w mocno obsadzonej dywizji słomkowej UFC. Z kolejną wygraną czy dwiema, Jędrzejczyk mogłaby wrócić do gry o tytuł.

Ponadto Joanna powiedziała, że nawet pomimo wszystkich obrażeń, których doznała w walce z Zhang, to wszystko jest tego warte w pogoni za pasem.

Joanna Jędrzejczyk
„Przegrałam ostatnią walkę, ale czuję, że następna walka będzie jeszcze lepsza. Ostatni obóz był wyjątkowy, ale wiem, że tym razem poradzę sobie jeszcze lepiej i zrobię to. Nie mogę się doczekać. Jestem podekscytowana. Będzie dużo bólu, dużo łez, dużo krwi, poświęcenia, ale warto wejść do Oktagonu UFC i walczyć o pas.”




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

profimedia.cz

Dana White o kolejnej walce Joanny Jędrzejczyk. Była mistrzyni zaskoczona decyzją szefa UFC

Prezydent UFC, Dana White, poinformował o tym, jak widzi przyszłość byłej mistrzyni wagi słomkowej Joanny Jędrzejczyk. Słowa szefa największej organizacji MMA na świecie nie spodobały się polskiej zawodniczce.

Joanna Jędrzejczyk walczyła ostatnio w marcu na gali UFC 248, gdzie w jednej z najlepszych walk MMA w historii przegrała przez niejednogłośną decyzję z mistrzynią Weili Zhang. Obie zawodniczki odniosły spore obrażenia w walce i niestety żadna z nich nie zdołała wrócić do Oktagonu od czasu ich wojny. Po sześciu miesiącach, UFC powoli planuje zestawienie dla obu zawodniczek kolejnych walk.

Dana White oznajmił ostatnio w rozmowie z PolsatSport.pl, że organizacja ma zamiar zestawić Weili Zhang w walce z pretendentką numer jeden i byłą mistrzynią Rose Namajunas. Co do Joanny Jędrzejczyk, White powiedział, że organizacja jest otwarta na zestawienie jej w rewanżu z Zhang, ale zanim do tego dojdzie Jędrzejczyk będzie musiała stoczyć walkę z kimś innym i wygrać.

Dana White
"Rose na pewno będzie kolejną pretendentką do walki z Weili o pas wagi słomkowej, ale wiem, że wiele osób chce ponownie zobaczyć walkę Jędrzejczyk z Zhang. Zawsze będziemy mieli ten potencjalny rewanż z tyłu głowy.

Prawdopodobnie Joanna będzie musiała zawalczyć z inną rywalką, a potem (jeśli wygra) znów spotka się z Zhang."


Słowa szefa UFC nie spodobały się Joannie Jędrzejczyk, która odniosła się do nich w wywiadzie dla PolsatSport.pl podczas gali Babilon MMA 16.

Joanna Jędrzejczyk
„Dana White tak powiedział? Zaraz po walce dogadywaliśmy się na coś innego. Nie słyszałam tego, jestem zaskoczona, więc za chwilę wykonam do niego telefon. Jesteśmy umówieni na coś innego, więc zdecydowanie moja kolejna walka będzie walką o pas albo w ogóle się nie odbędzie. To tyle.”


Przyglądając się rankingowi dywizji słomkowej, do potencjalnych przeciwniczek z którymi mogłaby się zmierzyć Joanna Jędrzejczyk należą: Tatiana Suarez, numer #3 w dywizji, kiedy tylko wróci po kontuzji szyi; Carla Esparza, numer #6, w rewanżu między byłymi mistrzyniami; oraz Claudia Gadelha, numer #7, w trylogii.

Podczas gdy Jędrzejczyk wolałaby dostać natychmiastowy walkę o tytuł, dopóki Rose Namajunas będzie zdrowa i gotowa do walki, to prawdopodobnie nie dojdzie do natychmiastowego rewanżu Zhang vs Jędrzejczyk. To oznacza, że Polka będzie musiała zmierzyć się z inną czołową zawodniczką i wygrać, aby ponownie stanąć do walki o tytuł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Joanna Jędrzejczyk o przybliżonym terminie powrotu do rywalizacji i jego warunkach

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk uchyliła nieco rąbka tajemnicy dotyczącej przybliżonego terminu swojego powrotu do Oktagonu i prawdopodobnymi warunkami tego powrotu.

Joanna Jędrzejczyk, jedna z najlepszych zawodniczek w MMA, nie walczyła od marca, kiedy to na gali UFC 248 w jednej z najlepszych walk w historii stanęła do pojedynku z Weili Zhang, mistrzynią wagi słomkowej UFC. Jędrzejczyk chciała odzyskać tytuł, ale przegrała przez niejednogłośną decyzję po niesamowitej wojnie.

Od tego czasu wiele się mówi o jej przyszłości i kolejnej walce, a jakiś czas temu krążyły pogłoski mówiące o tym, że Jędrzejczyk może przejść na emeryturę.

Rozmawiając ostatnio z Laurą Sanko, Jędrzejczyk po raz kolejny zapewniła, że nie odchodzi na emeryturę i powiedziała, że planuje powrót do Oktagonu w 2021 roku.

Joanna Jędrzejczyk
„Ze względu na sytuację związaną z COVID-em, jakoś nie mogę wrócić do Stanów. Nie widzę siebie przygotowującej się w Polsce, czy gdzieś poza American Top Team bez Mikeya Browna, Katel Kubis, American Top Team w ogóle. Kocham tych ludzi. Oni są moją drużyną. Myślę, że wrócę w przyszłym roku.

Miałam zamiar wrócić do Stanów w połowie tego roku, w październiku, pod koniec tego roku, ale prawdopodobnie będzie to styczeń. Trenuję. Trenuję każdego dnia. Trenuję codziennie. Robię dużo cardio, dużo jiu-jitsu, dużo boksu. Trenuję każdego dnia i codziennie się kulam.”


Podczas gdy Jędrzejczyk zamierza walczyć, nie jest zbyt chętna do rywalizacji, jeśli na arenie nie będzie kibiców, co oczywiście jest możliwe w obliczu trwającej pandemii koronawirusa.

Joanna Jędrzejczyk
„Nie widzę siebie walczącej bez kibiców, bez publiczności. Wiecie, jak wchodzę w interakcje z ludźmi. Nie widzę siebie walczącej bez fanów. Nie ma żadnego sportu bez fanów, żadnego sportu. Chcę, żeby moi ludzie oglądali na mnie na żywo i wspierali mnie. Po prostu tego potrzebuję. Potrzebuję tej energii od ludzi. Ta atmosfera zawsze sprawia, że czuję się tak dobrze.”


Kwestia kolejnej rywalki dla Joanny Jędrzejczyk, to również otwarta sprawa i chociaż Jędrzejczyk mówiła od czasu swojej ostatniej walki, że chce stoczyć rewanż z Weili Zhang, nie wiadomo, czy UFC kolejny raz spełni jej życzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmafighting.com

„Może nie chce się ze mną zmierzyć” – Joanna Jędrzejczyk o potencjalnym rewanżu z Weili Zhang

W marcu tego kończącego się już 2020 roku, obecna mistrzyni wagi słomkowej Weili Zhang i była mistrzyni Joanna Jędrzejczyk stanęły do pojedynku, który został walką roku. Mimo porażki, Jędrzejczyk liczy na rewanż, ale twierdzi, że Zhang nie chce tej walki.

Walka co-main event gali UFC 248 między Weili Zhang a Joanną Jędrzejczyk trwała pełne 25 minut, a obydwie zawodniczki dały z siebie wszystko w niesamowitej wojnie. Natychmiast po zakończeniu walki, społeczność MMA wyraziła satysfakcją z tego, czego właśnie była świadkiem. Był to jeden z najlepszych pojedynków nie tylko w UFC, ale w całej historii MMA.

Wiele miesięcy później, żadna z zawodniczek nie walczyła od tego czasu. Obecna mistrzyni Zhang czekał na obronę tytułu przed inną byłą mistrzynią, Rose Namajunas. Tymczasem Jędrzejczyk odpoczywa w Polsce i zbiera siły na kolejny pojedynek.

Ze względu na to, jak wyrównana była ich walka zakończona przez niejednogłośną decyzję, wydawało się, że rewanż będzie szybko zestawiony. Jędrzejczyk odniosła się w rozmowie z SCMP MMA na temat tego, dlaczego uważa, że UFC nie zarezerwowało natychmiastowego rewanżu z Zhang.

Joanna Jędrzejczyk
„Może nie chce się ze mną zmierzyć. Ona nie chce ze mną walczyć? Ale ona mnie pokonała… więc będą ludzie, którzy powiedzą: „Och, ale zostałaś pokonana”, ale ta walka była bardzo wyrównana. Gdybym nie miała tego krwiaka, to mogłoby potoczyć się inaczej. Ale spoko, jest w porządku.

Będę bardzo szczęśliwa widząc Rose w walce z Weili Zhang. Może tym razem Rose wygra. Czekam cierpliwie.”


Po rozpoczęciu kariery i osiągnięciu rekordu 14-0 oraz po pięciu obronach tytułu z rzędu, Joanna Jędrzejczyk ma obecnie gorszy bilans 2-4 w ostatnich sześciu walkach. Wszystkie cztery z tych przegranych były w walkach o tytuł, a jedna z nich to walka o pas wagi muszej.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Zuffa LLC via Getty Images

Więcej pieniędzy, walka o pas i publiczność – Joanna Jędrzejczyk przedstawiła trzy warunki dotyczące powrotu do Oktagonu

Joanna Jędrzejczyk nie walczyła od czasu wojny z mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang w ubiegłym roku, ale ujawniła niedawno, że już w tym miesiącu planuje rozmowę z UFC, aby omówić swój następny ruch.

Od czasu przegranego co prawda pojedynku z Weili Zhang na UFC 248, który został uznany walką roku, Joanna Jędrzejczyk (16-4 MMA, 10-4 UFC) nie walczyła i w dużej mierze pozostawała poza zasięgiem wzroku udzielając się głównie w mediach społecznościowych. Czas jednak na reaktywację i powrót do akcji.

Przede wszystkim, idealnym momentem powrotu dla Jędrzejczyk jest moment, w którym kibice będą mogli ponownie uczestniczyć w wydarzeniach, co nie miało miejsca od razu po UFC 248 z powodu pandemii koronawirusa.

Joanna Jędrzejczyk
„Nie ma sportu, żadnego sportu, bez kibiców” – powiedziała Jędrzejczyk w niedawnym wywiadzie z SCMP MMA. „Wiesz, jakie mam interakcje z ludźmi, z fanami. Potrzebuję zawsze dodatkowej motywacji – dodatkowego akumulatora, pakietu energetycznego. Może i bym walczyła bez kibiców, ale nie chcę. Chcę to wstrzymać i poczekać. Naprawdę, naprawdę wierzę, że wkrótce wszystko to będzie już za nami.”


Jeśli chodzi o same negocjacje, to Jędrzejczyk uważa, że jej występ w „Walce Roku” z Weili Zhang (21-1 MMA, 5-0 UFC) był wystarczającym argumentem za tym, aby zabiegać o podwyżkę. Była mistrzyni jest szczęśliwa, że znalazła się w tym gronie, ale uważa, że zasługuje na większy kawałek tortu. Jeśli UFC chce rewanżu, będzie musiało jej lepiej zapłacić.

Joanna Jędrzejczyk
„Nie chcę być zrozumiana jako wariatka, ale to jest biznes. Za tym muszą stać pieniądze. Ostatnim razem stoczyłam piekielnie zaciętą walkę. Byłam w co-main evencie, ale czułam się jakbyśmy obydwie z Weili były gwiazdami wieczoru w głównej walce. … Dałyśmy piekielnie dobre show, a ja zasługuję na więcej pieniędzy. Zasługuję na większy kawałek tortu. Nie chcę narzekać jak inni zawodnicy. Jest ponad 500 zawodników, ale ja jestem dużą częścią tej firmy.

…Będę przy stole negocjacyjnym. Zawsze tak robię. Ja nie narzekam. Jestem bardzo zadowolona z UFC, jak zawsze, ale czuję, że ludzie mnie kochają. Z pasem czy bez pasa, kochają mnie. Po prostu chcę to dla nich dalej robić. Ciągle to słyszę: „Ona jest na emeryturze. Ona jest na emeryturze – to, czy tamto.” Nie jestem na emeryturze, tylko wzięłam sobie trochę wolnego. Walczyłam dwa lub trzy razy w roku. Koniec z tym. Chcę zadbać o siebie, moje ciało, mój umysł.”


33-letnia Jędrzejczyk, spodziewa się, że Zhang będzie musiał walczyć z Rose Namajunas, co jej zdaniem może być bardzo wyrównaną walką. Potem, gdy wróci, Jędrzejczyk spodziewa się walki o tytuł – ale nie spieszy jej się z tym. Czekanie na odpowiednią okazję jest dla niej w porządku.

Joanna Jędrzejczyk
„Są bardzo duże szanse, że zawalczę w 2021 roku, ale jeśli nie, to po prostu poczekam. Nie wiem. Chcę walczyć, ale wszystko musi być w odpowiednim miejscu – wiele rzeczy musi się zgadzać.”




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmafighting.com

Joanna Jędrzejczyk dementuje doniesienia o walce z Yan Xiaonan na gali w Singapurze

Joanna Jędrzejczyk zareagowała na doniesienia sugerujące jej powrót do Oktagonu na kwietniowej gali UFC w Singapurze na której miałaby się zmierzyć z Yan Xiaonan.

W piątek pojawiły się informacje mówiące o tym, że była mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk (16-4) powróci do rywalizacji na walkę z Yan Xiaonan (13-1-1), pretendentką do tytułu.

Tom Taylor z BJPENN.com jako pierwszy zasugerował, że doniesienia o powrocie Jędrzejczyk do rywalizacji są prawdopodobnie nieprawdziwe.
https://twitter.com/TomTayMMA/status/1355344974037004291?s=20

Joanna Jędrzejczyk potwierdziła później, że plotki o jej walce z Yan Xiaonan na gali UFC w Singapurze rzeczywiście były nieprawdziwe. Była mistrzyni zdementowała te informacje na swoim Instagramie.

Joanna Jędrzejczyk
„Kibicujcie nadchodzącej walce w kwietniu… Nie, ja nie walczę.”

https://twitter.com/jcoco95/status/1355534317666131968?s=20

Jędrzejczyk, nie walczyła od marca ubiegłego roku, kiedy to na gali UFC 248 zmierzyła się z mistrzynią Weili Zhang. Polka przegrała tę walkę przez niejednogłośną decyzję. Obydwie zawodniczki stoczyły prawdziwą wojnę, a sam pojedynek został wyróżniony jako „Walka Roku”.

Po porażce Jędrzejczyk, która była jej czwartą przegraną w ostatnich sześciu walkach, pojawiły się plotki o rzekomym zakończeniu kariery przez byłą mistrzynię. Jednak Jędrzejczyk potwierdziła jakiś czas temu, że nie zamierza jeszcze zawieszać rękawic na kołku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Joanna Jędrzejczyk chce walki o pas ze zwyciężczynią walki Weili Zhang vs Rose Namajunas

Była mistrzyni UFC w wadze słomkowej Joanna Jędrzejczyk uważa, że jako następna powinna zawalczyć ze zwyciężczynią pojedynku Weili Zhang vs. Rose Namajunas do którego dojdzie na UFC 261.

Joanna Jędrzejczyk nie walczyła od marca zeszłego roku, kiedy to na UFC 248 w walce wieczoru przegrała przez niejednogłośną decyzję z Weili Zhang. Od tego czasu Jędrzejczyk była zajęta innymi przedsięwzięciami poza Oktagonem i cieszyła się wolnym czasem, aby odpocząć i zrelaksować się, szczególnie w czasie pandemii COVID-19. Jędrzejczyk ma nadzieję, że uda jej się powrócić do Oktagonu, aby móc zawalczyć o tytuł.

Rozmawiając z MMAFighting.com, Jędrzejczyk oznajmiła, że powiedziała matchmakerowi UFC Mickowi Maynardowi, że chce walczyć ze zwyciężczynią walki Zhang vs Namajunas na UFC 261.

Joanna Jędrzejczyk
„Zadzwoniłam do Micka (Maynarda) kilka dni temu i po prostu powiedziałam mu: „wiesz co, największa suka na świecie powraca”, więc zarezerwuj walkę, obejrzyj tę walkę i powiedz wszystkim, że jestem następna.

Czekałam na tę walkę. To czas COVID, więc to jedyny powód, dla którego pas nie został zwakowany. Bo raz w roku trzeba bronić pasa. Mamy jednak czasy COVID, ale kiedy byłam mistrzynią, broniłam tego pasa jak szalona”.


Jędrzejczyk nie walczyła od czasu przegranej z Zhang, więc ciężko powiedzieć, czy powinna domagać się walki o pas, skoro od tego czasu nie wygrała żadnej walki. Jędrzejczyk ma już na koncie porażkę z Zhang i dwie przegrane z Namajunas, więc nie wiadomo, czy UFC da jej natychmiastową walkę o tytuł, czy też może zamiast tego zwróci się w stronę zwyciężczyni pojedynku Carla Esparza vs. Yan Xiaonan jako kolejnej pretendentki. Tak czy inaczej, Jędrzejczyk poinformowała o swojej gotowości do rywalizacji, a to, czy otrzyma kolejną walkę o tytuł zależy już od UFC.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 249: Ferguson vs Gaethje drugie podejście

Następny temat

Gala FEN 28 zaplanowana na 13 czerwca w PPV

WHEY premium