SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night 157: Jessica Andrade vs Weili Zhang

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 429

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2558 Napisanych postów 14835 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 293819

Buda Mendes & Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jessica Andrade vs. Weili Zhang w planach na UFC Fight Night 157

Pojedynek kobiet najprawdopodobniej trafi do rozpiski sierpniowej gali.

Jak poinformowała stacja ESPN, największa organizacja MMA na świecie jest bliska finalizacji starcia Jessici Andrade (20-6, 11-4 w UFC) z Weili Zhang (19-1, 3-0 w UFC, #6 w rankingu UFC) na gali UFC Fight Night 157, która odbędzie się w Chinach i będzie trzecim eventem organizacji w tym kraju.

Andrade zdobyła mistrzostwo wagi słomkowej w zeszłym miesiącu, na UFC 237 Brazylijka slamem znokautowała Rose Namajunas. Jessica dostała szansę walki o pas po pokonaniu kolejno: Claudi Gadelhy, Tecii Torres oraz Karoliny Kowalkiewicz.

Zhang ma za sobą dziewiętnascie wygranych z rzędu. Do UFC Chinka trafiła w zeszłym roku, w oktagonie największej organizacji MMA na świecie 29-latka pokonała Danielle Taylor, Jessicę Aguilar oraz Tecię Torres.

Gala UFC Fight Night 157 odbędzie się 31 sierpnia w Shenzen.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2558 Napisanych postów 14835 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 293819

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Reakcja sztabu Rose Namajunas na wieść o zestawieniu walki Jessici Andrade z Weili Zhang o tytuł wagi słomkowej

Wiadomość o zestawieniu walki o tytuł wagi słomkowej między mistrzynią Jessicą Andrade z Weili Zhang na gali UFC Fight Night 157 w Chinach była dosyć zaskakująca. Zespół byłej mistrzyni Rose Namajunas zareagował na tę wiadomość.

Rose Namajunas została brutalnie znokautowana po slamie wykonanym przez nowo koronowaną brazylijską mistrzynię Jessicę Andrade podczas gali UFC 237. Wydawało się, że jedną z najbardziej realnych opcji na pierwszą obronę tytułu przez Andrade będzie natychmiastowy pojedynek rewanżowy z Namajunas. Najwyraźniej tak się jednak nie stanie.

Brett Okamoto z ESPN dotarł do zespołu Namajunas, aby uzyskać ich odpowiedź na wiadomości o nowym zestawieniu. Jej menadżer, Brian Butler przedstawił takie oto stanowisko:

Brian Butler
„Rose była zdecydowanie zainteresowana rewanżem, ale teraz potrzebuje czasu, aby się wyleczyć. Przed ostatnią walką doznała kontuzji szyi, a teraz będzie miała czas, aby zająć się sobą i wrócić do zdrowia na 100%. Jej plan to stoczenie walki do końca tego roku. Kiedy Rose zdecyduje się wrócić, wróci mocniejsza niż kiedykolwiek wcześniej”.

https://twitter.com/bokamotoESPN/status/1138544256224772097

Okamoto zwrócił również uwagę na to, że Butler jest także menadżerem Weili Zhang, co jest dosyć interesujące w kwestii ostatnich informacji. Ponadtp Butler ujawnił, że Namajunas nigdy nie brała pod uwagę rewanżu z powodu ram czasowych, które UFC chciało nałożyć, aby Andrade zmieściła się w nich ze swoją pierwszą obroną tytułu:

Brett Okamoto
„Butler jest również menadżerem Zhang. Powiedział mi, że Rose nie brała poważnie pod uwagę rewanżu, biorąc pod uwagę ramy czasowe, w jakich UFC chciało, aby Andrade broniła pasa i ze względu na kontuzje Rose”.

https://twitter.com/bokamotoESPN/status/1138548109464735744

Po porażce z Andrade, Namajunas powiedziała, że nie jest pewna co do tego, czy wróci jeszcze do Oktagonu. Wydawało się też, jakby naprawdę jej ulżyło, że nie spoczywa na niej ciężar i presja bycia mistrzynią UFC.

Jej menadżerowie zdają się jednak potwierdzać, że Thug Rose nie przejdzie jeszcze na emeryturę. Namajunas po prostu potrzebuje trochę więcej czasu, aby wyleczyć się z poprzednich urazów. Kiedy to zrobi, powrót do Oktagonu jeszcze w tym roku wydaje się nieunikniony. Niewiadomą pozostaje jednak to, czy wróci jeszcze silniejsza nie tyle fizycznie, co psychicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Tatiana Suarez o zestawieniu Weili Zhang do walki o tytuł z Jessicą Andrade

Ogłoszenie pojedynku o tytuł wagi słomkowej między mistrzynią Jessicą Andrade a Weili Zhang na UFC Fight Night 157 w Shenzhen w Chinach było dosyć zaskakujące, ponieważ wydawało się, że swoją szansę na zdobycie tytułu będzie miała Tatiana Suarez. Tak się jednak nie stało.

Ze strony biznesowej, UFC chcąc wejść na chiński rynek nie mogło zrobić nic lepszego, jak zestawić w walce o pas zawodniczkę z Państwa Środka. Tym samym Tatiana Suarez, która pokonała Ninę Ansaroff na minionej gali UFC 238, poprawiając swój nieskazitelny rekord do 8-0 będzie musiała trochę zaczekać na swoją szansę.

Ale mimo tego, Suarez nie jest rozczarowana decyzją organizacji. W rzeczywistości uważa to za dobry wybór:

Tatiana Suarez
„Wcale nie byłam zła. I powiedziałam to po mojej walce. Powiedziałam im, że oczywiście chcę walki o pas, ale nie chciałem, żeby ludzie byli wstrzymywani, żeby czekali na mnie. Ale jest w porządku. Nie jestem zdenerwowana. Nie obchodzi mnie to. To da mi czas, aby dowiedzieć się, co się dzieje z moją szyją i wyleczyć się, aby być gotową w 100% następnym razem. I to jest naprawdę to, co jest dla mnie ważne.”

Tatiana Suarez ujawniła osłabiający ból szyi podczas walki z Niną Ansaroff na UFC 238, stwierdzając, że promieniowanie i ból spowodowały, że jej lewa ręka zdrętwiała i te dolegliwości stawały się coraz bardziej dokuczliwe w trakcie walki. Suarez była w stanie odnieść zwycięstwo, ale teraz stawia zdrowie ponad swoją karierę i powiedziała to samo szefowi UFC:

Tatiana Suarez
„Rozmawiałam później z Daną White’em. Powiedziałam mu, że jest mi przykro z powodu mojego występu. Ale i tak był ze mnie dumny. I powiedział mi o wykonaniu dobrej roboty. Powiedział mi, żebym się wyleczyła i upewniła, że jestem zdrowa…

Bycie zdrową jest dla mnie naprawdę ważne. Kocham walczyć. To wiele dla mnie znaczy, ale wolałabym być w stanie chodzić”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Jessica Andrade spodziewa się dobrej i trudnej walki z Weili Zhang na UFC Fight Night 157

Kiedy UFC ogłosiło zestawienie Weili Zhang do walki mistrzynią wagi słomkowej Jessicą Andrade w jej pierwszej obronie tytułu, wielu fanów MMA drapało się po głowie będąc zaskoczonymi takim pojedynkiem.

To dlatego, że mimo znakomitego rekordu, Wili Zhang (19-1) zajmuje dopiero #6 miejsce w rankingu dywizji słomkowej, ma dopiero trzy walki w UFC, a jej nazwisko nie pojawiało się w publicznych dyskusjach na temat walki o mistrzowski pas. Kiedy jednak Jessica Andrade (20-6) dowiedziała się o tej walce, pochwaliła to posunięcie organizacji ze względu na styl walki jaki prezentują obydwie zawodniczki. Obydwie wywierają stałą presję, są silne, a także miały jedną wspólną przeciwniczkę, która udowodniła mistrzyni, dlaczego Zhang jest godną pretendentką do walki o tytuł.

Oto, co Jessica Andrade powiedziała na temat swojej przyszłej rywalki w rozmowie z Portal do Vale Tudo:

Jessica Andrade
„Ona jest naprawdę twardą zawodniczką. Walczyła z Tecią Torres z którą ja również walczyłam i wiem, jak ciężko jest walczyć z Tecią. Po tym, jak zobaczyłem, co Zhang zrobiła w tej walce, uważam, że UFC podjęło naprawdę dobrą decyzję o zestawieniu tego pojedynku. Na pewno zakończymy kartę walk na wysokim poziomie, fajerwerki będą przez cały czas.

Weili cały czas idzie do przodu, wyprowadza dobre ciosy, jest szybka, silna, więc muszę być dobrze przygotowana do tej walki. Możesz być pewien, że wszystko pójdzie dobrze w dniu walki.”

Weili Zhang w swoich trzech walkach w UFC pokonała Danielle Taylor przez decyzję, Jessicę Aguilar przez poddanie i Tecie Torres przez decyzje wydłużając swoją niesamowitą serie zwycięstw do 19. Jeśli wizja walki Jessici Andrade zrealizuje się, ci, którzy krytycznie podchodzili do decyzji UFC o przyznaniu Zhang walki tytułu, być może wkrótce zmienią swoje zdanie, gdy zobaczą te dwie zawodniczki w akcji pod koniec sierpnia.

Gala UFC Fight Night 157 odbędzie się w Shenzhen w Chinach w dniu 31 sierpnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Oficjalny plakat i karta walk UFC Fight Night 157: Andrade vs. Zhang

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC Fight Night 157 na której walką wieczoru będzie pojedynek kobiet w wadze słomkowej między mistrzynią Jessica Andrade (20-6 MMA, 11-4 UFC) Weili Zhang (19-1 MMA, 3-0 UFC).

Jessica Andrade wróci do Oktagonu, aby bronić tytułu wagi słomkowej mając za sobą cztery zwycięskie walki. Brazylijka rozprawiła się kolejno przez jednogłośne decyzje z Claudią Gadelhą i Tecią Torres, a następnie pokonała przez nokauty Karolinę Kowalkiewicz i byłą mistrzynię Rose Namajunas w ostatniej walce na UFC 237.

Niepokonana od dziewiętnastu pojedynków Chinka nosząca pseudonim Magnum stoczy dopiero swoją czwartą walkę w UFC. D tej pory Zhang pokonała przez decyzję Daniielle Taylor, Jessicę Aguilar przez poddanie w pierwszej rundzie i Tecię Torres przez decyzję w ostatniej walce na UFC 235.

Gala UFC Fight Night 157: Andrade vs. Zhang odbędzie się 31 sierpnia w Shenzhen Universade Sports Centre Arena w Shenzhen w prowincji Guangdong w Chinach.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC Fight Night 157: Andrade vs. Zhang

Data: 31.08.2019
Miejsce: Shenzhen Universade Sports Centre Arena, Shenzhen, Guangdong – Chiny

Walka o tytuł wagi słomkowej
115 lbs.: Jessica Andrade (c) vs. Weili Zhang

Zapowiedziane walki
125 lbs.: Luana Carolina vs. Yanan Wu
205 lbs.: Saparbek Safarov vs. Da Un Jung
185 lbs.: Anthony Hernandez vs. Jun Yong Park
125 lbs.: Mark De La Rosa vs. Kai Kara-France
170 lbs.: Li Jingliang vs. Elizeu Zaleski dos Santos
135 lbs.: Karolline Rosa Cavedo vs. Lara Fritzen Procopio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jessica Andrade o potencjalnej walce z Valentiną Shevchenko oraz zazdrości Joanny Jędrzejczyk i Claudii Gadelha

Mistrzyni wagi słomkowej UFC Jessica Andrade nie wyklucza włączenia się do gry o zdobycie drugiego tytułu w walce z mistrzynią wagi muszej Valentiną Shevchenko.

Jessica Andrade w swojej kolejnej walce stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w pojedynku z Chinką Weili Zhang na gali UFC Fight Night 157 zaplanowanej na 31 sierpnia w Shenzhen.

W rozmowie z Portal de Vale Tudo, Bate Estaca wyjaśniła, dlaczego chciałaby zmierzyć się w super walce z mistrzynią wagi muszej Valentiną Shevchenko.

Jessica Andrade
„To jest walka, którą naprawdę chciałbym stoczyć. Wierzę, że jeśli wygram kolejną walkę, która jest moją najważniejszą walką w tej chwili, kto wie, może poproszę o pojedynek z Shevchenko. Jest najlepsza w wadze muszej, więc byłby to dla mnie fajny test. Naprawdę ją lubię, zawsze ją przytulam, witam i rozmawiam z nią wszędzie, gdzie się spotykamy. Jest naprawdę miła, ale ja też chcę się sprawdzić. Chcę zobaczyć, na jakim jestem poziomie. Czy naprawdę się poprawiłam. Jeśli teraz obronię swój tytuł, będę prosiła o szansę walki z Valentiną i zostanie mistrzynią w dwóch różnych kategoriach wagowych”.

Valentina Shevchenko również będzie niedługo bronić swojego tytułu. W pojedynku rewanżowym na gali UFC Fight Night 156 zaplanowanej na 10 sierpnia w Urugwaju, Shevchenko zmierzy się z Liz Carmouche.

Jessica Andrade odniosła się również do krytyki ze strony byłej mistrzyni wagi słomkowej Joanny Jędrzejczyk oraz Claudii Gadelha. Andrade nie przejmuje się tym i zamiast tego mówi, że ta krytyka wynika po prostu z zazdrości.

Jessica Andrade
„Przyzwyczaiłam się już do tego, że Gadelha i Joanna mówią różne rzeczy, ale to zazdrość, bo ja wywalczyłam pas, a one nie. One szukają atencji, a ja nie poświęcę im żadnej uwagi. Muszą walczyć i pokazać, kto zasługuje na walkę o pas. Musiałam walczyć trzy razy i zapracować na to, by znów walczyć o pas, więc one muszą zrobić to samo.

Claudia Gadelha miała tak wiele okazji, aby wywalczyć tytuł przeciwko Joannie, ja miałem jedną – i wierzę, że po wygranej Joanny, będziemy miały rewanż. Ta Jessica sprzed dwóch, trzech lat nie jest już taka sama. Wierzę, że zatrzymam ten pas na długo”.

Na razie Jessica Andrade mówi, że skupia się na przyszłej walce i jest przekonana, że będzie królową dywizji przez długi czas. Nawet jeśli Gadelha mówi, że to niesprawiedliwe, że jest silniejsza od większości zawodniczek w dywizji słomkowej, jak sama podkreśla, to i tak przybiera na wadze.

Jessica Andrade
„Zrobienie wagi jest tym, co się liczy, a nie siła. Ale w porządku. Jeśli ona wygra więcej walk, tak jak ja, aby zapracować na kolejną walkę o pas, dlaczego nie? Znowu mogłabym z nią walczyć”.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mamed K. zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych pod zarzutem paserstwa

Zestaw 1