SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie sa "lekarskie" dawki deci

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
i tu jest niestety problem - chrząstka niestety prawie nie ulega regeneracji(regeneruje bardzo wolno !! nie jak inne tkanki) - raz zniszczona - sie nie odbuduje jak inne tkanki , nie jest unaczyniona (chrząstka która dostaje unaczynienie zamienia się w KOŚĆ) tak więc odżywia się z płynu stawowego! chrzastka jako ze nei posiada unaczynienia - nei ulega zapaleniu,brak naczyń =łatwiejsze przyjęcie przeszczepu (tak jak pamietam i mi sie wydaje)
co do Nandrolonu (deca) oczywiscie działa pozytywnie na bilans azotowy (nei powodując zastoju żółci , i nei działając negatywnie na watrobe -- oczywiscie nei w takim stopniu jak inne posiadajace grupe alfa alkilową przy C17 ) oczywiscie wpływa pozytywnie na kości - moze byc uzywany przy osteoporozie , ale niestety na chrząstke to wpływ będzie miał raczej marny

co do maści NAKLOFEN - jest to maść zawierająca diclofenac - NLPZ działa przeciwzapalnie !

ogólnie tak jak pisze przedmówca - trzeba ograniczyć przeciążenia !! bo jak nie to neistety możesz zostać do końca życia kaleką !! a wielu tak skończyło !! to poważna sprawa (sam mam rozwalone lewe kolano - prawe czasem dokucza)

dalej co do kolan czy wykluczono współudział chorób reumatycznych,jakiejs postaci dny (ale to raczej nie)

tak wiec niestety mniej cwiczeń...a i mniejsza WAGA !! , wieksza waga = zwyrodnienia stawów !! tylko jak tu sie pozbyc np wypracowanych mięśni !!
oczywiscie mozes spróbować z deką : stosuje sie 10-50mg tygodniowo ! i niema sensu zwiekszać tej dawki !! leczniczo starczy !! czyli jak chcesz to walisz cos pośrodku 10-50 raz w tygodniu
do tego substraty do wbudowania : fosforany , wapń , magnez , białko

a co do kolana - glukozamina i pokrewne substancje - na okrągło !!
możesz jeszcze spróbowac Zinaxin 'u (40 zł za 30 tablet) niby chroni chrzastke , zapobiega bólowi , redukuje sztywność
moze byc arthryl , jakieś Niesteroidowe Leki Przeciw Zapalne (podobne działanie w wyniku do zinaxinu - ktory ma w składzie IMBIR - czyli ziółka
ale najważniejsze jest zeby niedopuszczać do dalszego przeciążania niszczenia !!


mozna poczytać : porozdzielałem - za długie
http://www.bieganie.home.pl /cgi-bin/ ikonboard/topic.pl? forum=2&topic=165
http://www.bieganie.home.pl /cgi-bin/ ikonboard/topic.pl? forum=2&topic=238
http://www.zinaxin.pl/

poszukaj w sieci , poszukaj na forach , w poradach med - podwieszona glukozamina

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 2620 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18606
Jak długo stosowoać decadurabolin? W takim wypadku 200mg rozłożyć na 5strzałów po 40mg tygodniowo, czy spróbować 400mg przez 8tygodni po 50mg/pw?

Co to znaczy chrząstka sie nie regeneruje... W jakim celu lekarz wszepił łączniki w takim wypadku skoro chrząstka sie nie możę i tak zrosnąć? Nie bardzo rozumiem. Tymbardziej na komisji wojskowej specjaliści dali mi kat. B na 24miesiące twierdząc że leczenie jest niezakończone jeszcze, coprawda teraz sie do wojska nie nadaje ale w trybie leczenia być może chrząstka się zregeneruje. To są ich słowa.

I jeszcze jedno pytanie: jak myślisz czym jest spowodowane to "chrupienie", które jest obecne przez cały zakres ruchu kolana?
Jakie badania proponujesz mi jeszcze zrobić, do jakiego lekarza sie udać? Byłem u specjalisty ortopedy oraz u ortopedy/chirurga specjalizującego się w leczeniu sportowców.

Sog boofi, thx.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 2620 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18606
Czy coś takiego bedzie git?

1-8 50mg deca/tygodniowo
1-10 1500mg Glucozaminy/dziennie
1-10 Jakiś preparat multimineralny

Przez okres leczenia zrezygnuje z przysiadów z obciążeniem i martwego ciągu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 5693 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31085
Holder, ja na twoim miejscu w ogole zrezygnowalbym z nog - jesli nie chcesz miec powiklan i wyleczyc sie tak jak jest to mozliwe to rob sobie przynajmniej naturalny trening - bieganie, rower, wspinanie - a jesli juz to z min. ciezarami. Lepiej poswiecic 2 miesiace niz kilka lat potem :(

.__._.__.__||_
/.__||.'__/|_-_|
..(_.||..|......||_
\_,_||_|.......\_/...:LIGHT!:.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
deki możesz walić 40mg tygodniowo - jak nie mniej !!!!
do tego to co pisałem !! i dołącz jakąś glukozamine , moze i zinaxin

chrzastkę sie przyszywa ! jak najbardziej , jak pisałem przeszczepy sie przyjmują
ale sama w sobie ma małe możliwości ODRASTANIA (regeneracji)- np gdzie sie uszkodziła
a poza tym ta regenerowana to już GORSZA chrzastka
wazne jest więc SMAROWANIE kolana !!
co do badań ciezko powiedzieć - w takich wypadkach robi sie artroskopie (kamerka i sie wkuwasz do kolana-mozna ogladac , badac pobierac wycinki , i ogolnie ciac i łączyć)

lekarze : pochodzić po ORTOPEDACH , takze warto zasiegnac opinii u lekarza sportowego (takei rzeczy to normalka) jak trafisz na dobrego lekarza - ktory ma doswiadczenie , wie co robi i ma efekty - to cie dobrze poprowadzi- tylko ze niestety trzeba szukać !!


co do tych z komisji wojskowych - oni czesto nei maja pojecia co plotą !! wg mnie D i do domu,


co do terapii :
pisałeś
1-8 50mg deca/tygodniowo (moze być i 30-40mg)

1-10 (i dłużej) 1500mg Glucozaminy/dziennie jak najbardziej https://www.sfd.pl/temat118232/

1-10 (i dłużej) Jakiś preparat multimineralny - witaminki+Ca+Mg+fosforany
dałbym też ten ZINAXIN
a i strzał z Synviscu by nie zaszkodził (ale to by chyba ciężko wykonalne było heh )

co do chrupania : rozwalone chrząstki/brak smarowania/stan zapalny(choroba reumatyczna - czyli cos z autoagresji)/DNA - wytracanie sie soli i uszkadzanie - brak enzymów np - ale w twoim przypadku neiprawdopodobne

a jak twoje smarowanie kolanka ?? - to wewnetrzne z kaletek maziowych ??
czy lekarze niec nei stwierdzili ?

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
acha - trening odstawić - najwyzej mozesz robić przysiay - obciążenie to twoje ciało - (to jest MAX)
lekki rowerek

a i musisz pomyśleć o przyszłości - trening nóg - czy uzywalne KOLANA

a i sprobuj tego Zinaxinu !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 2620 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18606
No właśnie problem jest w tym, że lekarz jak ruszył moją rzepką to się przeraził powiedział, że jak u 70letniego pacjenta... ja przecież mam dopiero 19lat co ja mam zrobić! Od razu zastosował synvisk (wynika że były niedobory w smarowaniu), ale nie odczułem stałej poprawy.

Co do objawów nie dopisałem jeszcze, żę często jak ide normalnie po ulicy prawe kolano nagle "składa się" samoczynnie, tak jaby tryby jakieś nie zaskoczyły, mimowolnie jest to lekkie przyklęknięcie.

Qrcze jak tak biore to wszystko do kupy to sie sam przerażam... Przerwe na czas "kuracji" i od razu do końca wakacji ćwiczenie nóg a po maturze poszukam kontaktu do jakiegoś kolejnego lekarza :/
Ok, decadurabolin przedłużę do 10tygodni po 40mg.
BTW. w jakim preparacie znajde potrzebne fosforany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
acha i dodać warto KREATYNKĘ

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
najlapiej w diecie - warto popytac w zywieniu !! wydaje mi sie jednak ze z tym niema problemu - fosforanow i azotanow mamy az za duzo w diecie
ale da to najwieksza poprawe dla kosci !
dla chrzastek glukozamina,siarczan chondroityny,moze byc kreatyna,zinaxin witaminy (co do kosci to D )i dbac o kolano...
a jak czują sie łąkotki (łękotki) ?? czy sa ok , czy oderwane /zniszczone
czy wiezadła nie sa porozciagane ?? moze uciekać kolanko...
deci to i IMHO starczy 10x30mg ale i 40 moze być ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 2620 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18606
Co do ścięgien... w lewym kolanie mam uszkodzenie ciągłości ścięgna bez jego przerwania (wynik badania MRI) aczkolwiek jak mówie krioterapia+laser+ćwiczenia izometryczne pomogły.

Co do ścięgna w prawym kolanie to wnioskują że jest ono właśnie obluzowane (dość duża ruchomuść rzepki, obserwuje tzw. luzy + właśnie owe uciekanie kolana). Jedyne co robie to ćwiczenia izometryczne jak mi sie przypomni przed snem lub czytając ksiazke itd.

Co do łękotki i tych powikłań reumatycznych o których wcześniej wspomniałeś - nie mam pojęcia, nie dysponuje takimi wynikami badań. Podejrzewam że łękotka OK (wyszłoby w MRI zapewne) co do reumatyzmu nie wiem :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Androl !!

Następny temat

Winko

WHEY premium