SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki ciśnieniomierz? Prosze o porade

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 95387

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
no właśnie ten polecany przeze mnie wyżej AC 211 firmy Mescomp też ma takie same funkcji podawania wyników w kolorach przy wynikach w normie wyświetlacz się podświetla na niebiesko, a przy podwyższonym ciśnieniu- na czerwono... można też zaprogramować własne ustawienia norm ciśnienia. Polecam! fajny bajerek i wygoda!

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
Cześć!
Nie ma czegoś takiego jak dokładny ciśnieniomierz elektroniczny. Ostatnio dość dużą popularnością cieszą się ciśnieniomierze nadgarstkowe (całkowite dno). Niestety najdokładniejszym narzędziem do pomiaru ciśnienia jest ciągle ciśnieniomierz naramienny manualny. Zobacz coś takiego:
http://www.sklepdlalekarza.pl/produkt,cisnieniomierz-gamma-g5-heine-z-mankietem-dla-doroslych-bez-etui,2027.html

Jeśli, chcesz ciśnieniomierz automatyczny to sugerował bym coś takiego:
http://www.sklepdlalekarza.pl/produkt,cisnieniomierz-elektroniczny-panasonic-ew-bu-30,1976.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 338 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1148
nadgarstkowy odpada jezeli ciśnieniomierz ma byc uzywany przez osobe starsza a to z tego powodu iz moga sie tworzyc blaszki mazdzycowe w tętnicy promieniowej i pomiar niestety bedzie błędny

mozesz kupic elektroniczny tylko nie na bazarku idz do sklepu medycznego tam bublu niema
czasy "mechanicznych" cisnieniomierzy juz minely lekarze nawet odchodza juz od tego typu sprzetu
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 179 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9446
"czasy "mechanicznych" cisnieniomierzy juz minely lekarze nawet odchodza juz od tego typu sprzetu"

Nie zgadzam się. Ile razy jestem w Medicover to lekarze badają mi ciśnienie rtęciowym ciśnieniomerzem. W domu mam również tradycyjny ciśnieniomierz, kupiony w sklepie medycznym i pomiary są dokładne. U rodziców na "dobrym" (drogim), elektronicznym ciśnieniomerzu są duże wahania w pomiarze.
Elektroniczne są dobre dla starych ludzi, którzy nie są już w stanie przeprowadzi całej procedury pomiaru ciśnienia.

Zmieniony przez - Massakra w dniu 2010-07-26 10:04:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 338 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1148
ok to jest twoje zdanie pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
Kamilakk, nie masz czegoś wspólnego z tym sklepem internetowym?
Bo widziałem gdzieś posta i tam gość zachwalał w identyczny sposób te same 2 ciśnieniomierze podając te same 2 linki tylko tam się podawał za lekarza. Na Allegro ten sam aparat Panasonica jest prawie o 100zł tańszy - pełna gwarancja "door to door".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
Nawet wygrzebałem.

--------------------------------------------------
~krzysztof z krakowa, 2010-07-25 21:15:56

Prawda jest taka że nie ma czegoś takiego jak dokładny ciśnieniomierz elektroniczny. Ostatnio dość dużą popularnością cieszą się ciśnieniomierze nadgarstkowe (całkowite dno). Niestety najdokładniejszym narzędziem do pomiaru ciśnienia jest ciągle ciśnieniomierz naramienny manualny - czyli dmuchamy a stetoskopem słuchamy. Nieprawdą jest fakt, że jest to czynność trudna, czy nie do wykonania w pojedynkę. Jako lekarz polecam taki np:
http://www.sklepdlalekarza.pl/produkt,cisnieniomierz-gamma-g5-heine-z-mankietem-dla-doroslych-bez-etui,2027.html
Używam codziennie wielokrotnie upadł i dalej działa świetnie.
Jeśli, ktoś chce ciśnieniomierz automatyczny to sugerował bym coś takiego:
http://www.sklepdlalekarza.pl/produkt,cisnieniomierz-elektroniczny-panasonic-ew-bu-30,1976.html
--------------------------------------------------
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
To Jesteś KamiląK czy Krzysztofem z Krakowa, bo posty pisała ta sama osoba. Tak to właśnie jest jak się szuka opinii w necie, połowa pozytywnych to zakamuflowane reklamy zainteresowanych zbytem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
jak elektroniczny to tylko OMRON na reke,nadgarstkowe to dno...

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
Grzebię w necie od 3 dni i tyle co już wiem, że są 4 firmy o porównywalnej jakości warte uwagi:
Omron, AnD (obie firmy japońskie), Beurer (firma niemiecka) i francuska Pharma Klinic i jej Mescomp s211.
Osobiście waham się między urządzeniami Omrona - M4 Plus, M6 Comfort a M10-IT bo potrzebuje aparat z dużym mankietem a inne tej firmy są tylko ze średnim. Mescomp też tylko ze średnim a dopłacanie 70-100zł za dodatkowy mankiet mija się moim zdaniem z celem.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dobry alergolog we Wrocławiu

Następny temat

mocz

WHEY premium