SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak pływać na basenie?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 96913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 506
A Ja mam takie pytanie, jak pływacie żabką to ruszy ruchy napędowe rąk i nóg macie w tej samej chwili czy pierwsze rece, a pozniej nogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29
no ja też bym chciała to wiedzieć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
W moim wypadku najpierw "kopnięcie" nogami a dopiero po jakimś czasie idą ręce

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 206 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1618
oczywiście ze cyklicznie...

ręce...nogi...ręce...nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
jeśli chodzi o żabkę, to z tego, co wiem, w momencie podkurczenia rąk powinno być podkurczenie nóg, później wyprost całego ciała z chwilą zatrzymania, czyli ruch efektywny jest tak jakby na zmianę

a co do basenu połączonego z siłownią, to zbytnie rozwinięcie niektórych partii mięśni może przeszkadzać w pływaniu. np. zbyt duży "kark" może skutecznie uniemożliwić jednoczesne przekładanie rąk w delfinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
Siemmka!
Jestem KAśka mam 13 lat i pływam zawodowo od 6 lat:)
Jeżdze na MP i na różne zawody i zdobywam medale :)
Ktoś powiedział, że pływanie nie pomaga utrzymać dobrej figury itp:) JA się z tym nie zgodze Ponieważ od początku mojej kariery pływackiej Mam znacznie więcej siły od swoich rodziców i rodzeństwa :) Gdy miałam sprawdzian na wf z podciągania na drązku podciągnęłam się 22 razy, a gdybym nie pływała nie podciągneła bym sie ani razu Mam kaloryfer na brzuchu (widoczny) Bardzo duże i widoczne mięśnie rąk i nóg
Jeżeli ktoś chce poprawić swoja kondycje lub chce mieć lepszą figure zalecam zapisanie się na basen lub co tygodniowe chodzenie na basen najlepiej w sobote o 10 rano bo wtedy każdy ma siły dużo i to jeszczę przed śniadaniem :) I wykonanie o to takiego treningu:200 metrów czym cchecie, 2razy 25 kraulem przerwa 5 sekund, 200 żabą, 5razy 100 kraulem przerewa 30 sekund, 100 glaichem, 6 razy 50 metrów nogi do kraula przerwa 35 sekund, i potem co cchecie przez 10 minut

A gdy ktoś nie umie pływać niech sie połozy na wodzie o leży, a po chwili niech zacznie machać rękoma i nogami:) NAjlepiej na plecach, nikt sie nie utopi
Życzę powodzenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 665
SOG poleciał za ten art.
Spróbojemy tego treningu już w poniedziałek!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy dobrze

Następny temat

co z czym najlepiej laczyc?????

WHEY premium