SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hipogandyzm przysadki i okropne samopoczucie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8888

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

29

Waga

130

Wzrost

176
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 234
Generalnie, problem jest chyba rozwiazany. Co z tego że dostaję testosteron, jak nie mam LH i FSH, a dostawanie samego testosteronu blokuje jeszcze wydzielanie tych hormonów! k***a jaka masakra z tymi lekarzami jest. W poniedziałek dzwonię do endokrynologa swojego i powiem że przychodzę po Pregnyl i tyle. Powiem wam że ci lekarze to totalne poj**y ... Żaden się nie skapnął że problemem nie jest sam niski testosteron tylko LH i FSH. Te hormony należy pobudzić aby testosteron był wytwarzany. I nie znalazłem tego na Wikipedii tylko w opracowaniach naukowych.


Zmieniony przez - nobody29 w dniu 2016-08-20 21:37:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Nic nie jest rozwiazane, 95% ludzi w tym dziale LH i FSH w normie mialo 10 lat temu moze,

Pregnyl zablokuje Ci LH jeszcze bardziej niz test, jedyny plus to ze biorac pregnyl mozesz leciec HTZ bardziej naturalnie nazwijmy to, ale sa tez minusy,
Natomiast jezeli chcialbys wejsc w norme LH i FSH musialbys odstawic test jak i pregnyl i przejsc pozadne PCT to zapewne niewiele da bo gdybys byl zdolny do wytwarzania endo testa ze stymilacji wlasnym LH to wogole byc Cie tu nie bylo,
Dalej malo wiesz.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 61 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 973
Ja jestem lekarzem, ale dzieki za "komplement" :P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 234
Skoro mało wiem to gdzie leży problem? Skoro lekarze nic nie wiedzą to mam się leczyć na własną rękę biszujac po necie w celi rozwiązania problemu? Androlog piszę że gonadotropiny mogą pomóc, lepsze chyba to niż walenie testosteronu co tydzień, jak nie rozumiecie że im wyższa dawka tym gorzej dla mnie? Skoro gonadotropiny pobudzają lh i FSH do wytwarzania m.i.n testosteronu to może dla mnie będzie to zbawienne? Androlog sory za ten tekst, nie chciałem cię urazić ale sam widzisz jak jestem leczony..


Zmieniony przez - nobody29 w dniu 2016-08-21 00:03:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 61 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 973
Spoko :) Przywyklem, ze lekarzy traktuje sie jak d****i. Ale jak ktos ma zawal, wypadek, zachoruje mu matka lub dziecko, to nie ma obiekcji, zeby skorzystac z pomocy "konowala". Nagle wtedy umiemy leczyc :D jak chcesz moge Ci dac pare wskazowek na priv. Nie ma problemu. Chetnie pomoge :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 234
Lekarze wcale lepiej nie traktują pacjentów :) no ale to osobny temat. Bardzo proszę o jakieś porady na priv.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Gonadotropiny wstrzykiwane (nie Twoje naturalne) same w sobie sa wlasnie LH i FSH, wiec pobudza jedynie jadra do produkcji testosteronu i plemnikow, poziom naturalnych LH i FSH pozostanie bez zmian lub zostanie dodatkowo zablokowany,
Pregnyl jest do LH podobny ale nie jest to LH, preparat o ktorym pisze androlog nie wiem czy to sumuluje dzialanie FSH czy to jest FSH, nie wazne bo to akurat najmniej jest Ci potrzebne, za produkcje testosteronu odpowiada przedewszystkim LH wiec jakbys chcial leciec tego rodzaju HRT to lekiem nr 1 dla Ciebie jest Pregnyl, aczkolwiek miej swiadomosc ze takiego rozwiazania w Polsce sie nie stosuje w ramach HTZ, wiec nie sadze zeby lekarz mogl zlecic regularne podawanie Pregnylu, no chyba ze leczymy niepolodnosc ale nie o to tu chodzi.
Pozatym lecac Pregnyl non stop musialbys kontrolowac e2 za pomoca jakiegos IA (ari lub exe)
Rozumiesz schemat poki co ?

EDIT: co do tych porad na priv to nie lykaj wszystkiego jak mlody pelikan, androlog poki co nie blysnal szczegolna widza (bez urazy) i nie wybija sie poza grono endo po ktorych musimy tu poprawiac dzien w dzien, aczkolwiek moze nie chce pokazac wiecej.


Zmieniony przez - miczelx w dniu 2016-08-21 09:20:30

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 61 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 973
Nie urażam się. Jestem otwarty na wszelką krytykę. Co prawda nie jestem endokrynologiem, ale jeśli chodzi o zaburzenia wzwodu i libido na tle hormonalnym u sportowców mam 100% wyleczalności już od ponad 20 lat i chętnie się doszkolę jeśli brak mi wiedzy :)

Tak, jak miczelx zaznaczył, gonadotropiny to LH i FSH (zapomniałeś o LTH). Nieprawdą jest jednak uogólnienie, że pobudzają do produkcji testosteronu. Jedynie LH ma taką funkcję - jak sam później słusznie zauważyłeś. Jeśli będziemy podawać tylko LH bez FSH, to będziemy działać na produkcję testosteronu bez zabezpieczenia inicjacji samodzielnej produkcji. Po odstawieniu LH wszystko wróci do punktu wyjścia, czyli do niskiego TST i braku samodzielnego wytwarzania. Wstrzykiwanie gonadotropin wskazanym przeze mnie lekiem MA więc funkcję pobudzania organizmu do samodzielnej pracy oraz podniesie poziom TST.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 61 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 973
PS. Lekarz może zalecić regularne podawanie Pregnylu - nie rozumiem skąd pogląd, że nie. Żyjemy jeszcze w wolnym państwie. Jest to natomiast bez sensu w przypadku nobody29. Dlaczego? Wyjaśniłem w poprzednim poście.

Jako lekarz skupiłbym się na leczeniu guza i zaburzeń hormonalnych, a nie na sztucznym wstrzykiwaniu hormonów bez kontroli (oprócz gonadotropin, bo to jest akurat w tym przypadku potrzebne).

I tak, jak miczelx powiedział - nie łykaj wszystkiego, co Ci tutaj piszą. Filtruj informacje i słuchaj tylko tego, co ma ręce i nogi, żebyś sobie nie zaszkodził bardziej niż jesteś chory...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
androlog
Nieprawdą jest jednak uogólnienie, że pobudzają do produkcji testosteronu. Jedynie LH ma taką funkcję - jak sam później słusznie zauważyłeś. Jeśli będziemy podawać tylko LH bez FSH, to będziemy działać na produkcję testosteronu bez zabezpieczenia inicjacji samodzielnej produkcji. Po odstawieniu LH wszystko wróci do punktu wyjścia

Wszystko sie zgdza, z tym ze ja zakladam HRT na stale, bez mozliwosci urochomienia wlasnej produkcji, stad preferowanym lekiem mialby byc pregnyl, ktory zreszta wykazuje drobna aktywnosc FSH. Mozliwosc przywrocenia osi HPTA do homeostazy neguje, zwlaszcza w tej konkretnej sytuacji. Chociaz sa tez przypadki (w tym moj) poprostu tak przekoksowanych panow, ze "odblok" jest nierealny.
Tak na marginesie skoro tak podchodzisz do rzeczy to dlaczego nie proponujesz HMG ?

androlog
PS. Lekarz może zalecić regularne podawanie Pregnylu - nie rozumiem skąd pogląd, że nie

Stad, ze nie ma w PL procedury HRT polegajacej na podawaniu HCG, ale skoro siedzisz blizej tematu to pewnie masz racje, chociaz z tym wolnym krajem to przesada
Akurat pare dni temu rozmawialem z endo w UK na ten wlasnie temat i tu podawanie HCG w ramach HRT skonczyloby sie utrara licencji, poniewaz nie przewiduje sie takiej procedury, byc moze faktycznie w PL jest o tyle lepiej.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Vlcd + Clen + efka

Następny temat

9 składkowy test przed treningówek - zapisy

WHEY premium