SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FRAGMENT Z SELEKCJI do GROMu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
bez komentarza.

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Gary 25: zechciej usunąć wypowiedź tego człowieka, jako że jest nowy na forum i widocznie nie zna jeszcze zasad.
Dzięki.

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
walnij się w głowe tą pałką. Jakim prawem obrażasz kogoś w jego nieobecności ? jakim prawem wypowiadasz się na temat o którym nie masz zielonego pojęcia ? jakim prawem komentujesz to ? Nie wiesz jak wygląda szkolenie w jednostkach specjalnych, nie wiesz jaką ma strukturę nie wiesz nic. Prosiłbym więc o przemyślenie tego na napiszesz 10 - krotnie.
Jestem dłużej na tym forum niż myślisz, do tej pory po prostu nie zabierałem głosu w żadnych dyskusjach. W dodatku nie mam czasu na polemizowanie z Tobą.

subwayman
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Panowie, apeluję o umiar i rozsądek.
Zacietrzewienie do niczego nie prowadzi. Rozpoczynanie odpowiedzi od inwektyw też. Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. W JS nie służyłem i mi to nie grozi. Ale wiem jedno. Mity narosłe wokół formacji specjalnych pozostaną niestety tylko mitami, a Rambo to tylko postać z filmu.
Nikt nie przeczy, że żołnierze takich jednostek wyróżniają się z ogółu pod wieloma względami. Ale mimo wszystko to tylko ludzie. Przepłynąć można i więcej niż 30 km i przejść 150(?) km przez pustynię w dwa dni (gość z SAS w czasie wojny w zatoce) ale granice też jakieś są i na pewno nie każdy może to zrobić. Jeśli ktos się naprawdę interesuje tematem to proponuje przeanalizować starty w czasie szkolenia i operacji bojowych w okresie powstawania pierwszych JS (SAS, RM Commandos, SS FJ Battalion 500 itp.).
A nawet kilka ostatnich operaji : Panama, Mogadisz, Budionnowsk.
Ludzie to nie cyborgi.


"Z...j się a nie daj się"

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1635
....20 km z 50kg obciazeniem .... bardzo malo prawdopodobne ...sam trenowalem plywanie przez 10 lat i owszem dziennie plywalismy wiecej niz 20km zajmowalo to dwa treningi po ponad 2godz. w bardzo dobrym tempie... jak mam wyobrazic sobie jeszcze kumpla ktoey siadzie mi na placech a ja mam plynac....niemozliwe chybe ze z jakims duzym wyporem ktory ta wage zniweluje....

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 818
bez urazy subwayman, czy ty nie jesteś najemnikiem tylko pod inną skórą? bo widzisz,przynajmniej z mojego punktu widzenia jest to praktycznie niemożliwe. i to pod wieloma względami. Czy wszyscy ludzie startujący w selekcji są Płetwonurkami najlepszych jednostek świata? nie wydaje mi się.
Jeżeli już tak go bronisz(bo nie jesteś najemnikiem), to na podstawie twojej i jego wiedzy rozwiej parę wątpliwości:
1.niby to przeszło 2 % ludzi. co z pozostałymi 98%?teraz są skazani na długoletnie wyroki skazujące za nielegalne przejście granicy,albo leżą teraz gdzieś w lesie rumunii, z tego samego powodu.
2.$$$. przecież GROM też dysponuje ograniczonym budżetem, i zapewne nie chce go nadrywać(przecież lot,organizacja kosztują,jak oni zazwyczaj mają szybko poukładane co zrobią w bieszczadach...)dla dwóch, trzech ludzi, którzy może odpadną na szkoleniu podstawowym.
3.problemy Prawne. to może podłamać stosunki. CELOWO każemy takiemu łamać prawo, i zapewne jakby co umywamy rączki, mówiąc, że o tym nic nie wiemy.
o to chodzi w j.s-ach?

"dowódca z dziesięciu żołnieży wybiera jednego, z dziesięciu tysięcy jeden tysiąc"

Pamięci Janusza Kuliga- kibice/ In theory, there is no difference between practice, but in practice there is. Sorki za błąd:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
szturman: zgadzam się z twoimi pytaniami. Subwayman to niewątpliwie najemnik i chyba jest to człowiek młody i niedowartościowany (ale to uwaga na marginesie), jako że zamiast próbować bronić swoich wyssanych z palca tez, od razu obraża się i przechodzi do obelg.

Jest to przykład na to, że fascynacja jakąś dziedziną może przerodzić się w chory fanatyzm. W tym wypadku fanatyzm na punkcie jednostek specjalnych, który doprowadził do tego, że Najemnik zaczął wierzyć w absolutnie wszystko co przeczyta na ten temat. Ktoś napisz w gazecie, że komandos przepłynie 100km w Morzu Arktycznym z workiem cementu na plecach, to najmnik natychmiast opublikuje to na forum i będzie tej tezy nieracjonalnie bronił wykrzykując przekleństwa.

szkoda.

No więc subwayman odpowiedz na pytania Szturmana, a mi wytłumacz kwestię pływania 20km z 50kg na plecach w Bałtyku (sic!)

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2005 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45779
rozmowa z płk. Romanem Polką nie kasowac prosze

nie powinieneś wierzyć we wszystko, co czytasz

trust no one

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2005 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45779
http://kiosk.onet.pl/art.asp?DB=162&ITEM=1111445&KAT=241

nie powinieneś wierzyć we wszystko, co czytasz

trust no one

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2005 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45779
Budżet Grom na 2003r. wyniesie (na starcie) 45mln zł, w porównaniu do 32 mln (na starcie) w ubiegłym roku i 24 mln w momencie przyjmowanoia dowodzenia (2000r.) Decyzja budżetowa jest jawna (dziennik urzędowy MON) Taki budżet zaplanował Departament Budżetowy, a zaproponował Sztab Generalny (P-5).

nie powinieneś wierzyć we wszystko, co czytasz

trust no one

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Samuraj-sklep inter.

Następny temat

Ideogramy

WHEY premium