SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW A/B do sprawdzenia

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2437

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
5, 8, 12 i 16 kg na razie. Później może 24 i 32 kg. Ale to stopniowo. Nie zamierzam korzystać z kettli jako główny trening. Raczej jako dodatek ale też chcę w tym progresować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
te 5 i 8kg to sobie daruj..
Dla mnie 12kg to już słabizna, a jeszcze nie tak dawno potrafiłem się tym zmęczyć przy obwodówkach. Ze 2 tyg temu zrobiłem 4 obwodówki pod rząd i mięśnie ledwo co poczuły.
Ale - zaprawiałem się 6tyg ostrymi kompleksami z 2x16kg.. to potem taka 12 przez 22min (praktycznie bez odkładania) to pikuś.

12 - do uczenia się techniki i ogólnie - przydaje się potem do rozgrzewki
16 - jako ciężar właściwy (chyba, że dla kogoś to mało, ale to taka optymalna i popularna waga)
20 - j.w..
24/32 - to już dla silnych gości.
Moja 24 głównie to się kurzy, chociaż ostatnio trochę wyciskałem i wymachiwałem :)
Polecam skupić się na 12 i 16kg.
Zobaczysz, czy to się da wyciskać, rwać, w ogóle - trzymać w rack position (w sumie to podstawa!). Jeśli to walec z rączką, to nie wiadomo ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
To na razie jeśli będę mógł to załatwię sobie 12 i 16 kg. Jak będzie się sprawdzać to Zainwestuje w coś cięższego na przyszłość. No to właśnie taka ciężka puszka z rączką jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak faktycznie puszka z rączką, to pewnie niewygodne do trzymania rack position - pozostaną wymachy i w sumie niewiele więcej - to pewnie lepszy byłby jeden egzemplarz cięższy - 16/20/24kg - coś z tego..

12+16 na spróbowanie to dobry zestaw :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
To teraz zostaje tylko czekać do września czy tam do kiedy jak będą w stanie to załatwić w odlewni :P. W sumie to myślałem o uzupełnianie treningu swings i tym podobnymi ćwiczeniami, nic wymyślnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nic wymyślnego, ale w 90% odważnik leży na przedramieniu, a zazwyczaj też o nie uderza.
Snatch - ała!
Clean - wykonywany dosyć często..

Do swingów wystarczy, choćby był kwadratowy - byle mieścił się między nogi i miał rączkę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
No to do swings będą. Chociaż te można robić też z hantlami. Zobaczę. Jak będzie możliwość to kupię te 2 na próbę. Jak się nie sprawdzą to nie będę dalej inwestował w to. Jak się sprawdzi to będę coś myślał. Na razie muszę czekać i tak bo nie wiem czy da radę to załatwić na 100%. Raczej 50/50 jest ale bym chciał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Swing z hantlą - zapomnij.

W kettlu jest takie coś, że on sam się trzyma ręki w tym ćwiczeniu. Wystarczy zgiąć palce..

Chcesz zrobić swing bez kettla, to nawlecz sobie talerze na jakiś sznurek - zrób pętlę - i wymach**.. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Kolega ma już 10 kg kettla walca. Zrobiłem jeden wymach i kur**. Ledwo ręką ruszam. Strasznie niestabilne. Jak się przekręci to po przedramieniu jak p*******nie. Raczej nie kupuje. Siniak od nadgarstka do łokcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5082 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160620
siniaki to ja miałem na początku od samego leżenia kettla na przedramieniu prodczas wycisaknia na bary,nie mówiąc już o zarzucie,ale po pewnym czasie przedramiona się przyzwyczają
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze HST - Wakacyjna masa

Następny temat

Trening do sprawdzenia

WHEY premium