SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

F1 - Galeria sław: Fernando Alonso

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Pewnie rezultaty odnoszone przez Fernando (ostatnie dwa sezony) są dla Niego osobistą porażką, a sezon w McLairze był dla Niego największą porażką życiową, ale chyba czegoś się nauczył przez takie doświadczenia i zmienił swój charakter, wrócił do normalności

Zmieniony przez - Pippo w dniu 2009-10-02 18:46:37

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Fernando Alonso twierdzi, że chce by Ferrari było jego ostatnim zespołem w Formule 1. Wczoraj zostało potwierdzone zatrudnienie Hiszpana w stajni z Maranello od sezonu 2010, gdzie zajmie on miejsce Kimiego Raikkonena.

Mam nadzieję, że będę mógł jeździć w Ferrari tak długo, jak będę chciał i zakończę tutaj karierę z wieloma zwycięstwami. Naprawdę sądzę, że Ferrari będzie moim ostatnim teamem, ponieważ jak już powiedziałem, opuszczenie Ferrari na rzecz innej ekipy byłoby krokiem wstecz. Ferrari to coś więcej niż zespół – chcę tutaj zakończyć karierę.

Dwukrotny mistrz świata z lat 2005-2006 dodał, że chciałby pójść w ślady Michaela Schumachera i jego osiągnięć z włoską stajnią. Siedmiokrotny triumfator mistrzostw zapisał się w kartach historii Ferrari, zdobywając dla teamu pięć tytułów mistrzowskich. Oczywiście nie będzie to łatwe i chciałbym dokonać tego co Michael, wygrywając wiele tytułów, jednak będzie to bardzo trudne. Pójdę do najlepszego możliwego zespołu dla mojej kariery i wiele mnie łączy z Ferrari, chociażby zamiłowanie do rywalizacji i dawanie z siebie 100% w każdym wyścigu. Myślę, że to najlepsze miejsce w mojej karierze.

Chciałbym dać im maksymalne osiągi w samochodzie. Z punktu widzenia jazdy samochodem, jak i na zewnątrz jego, mogę być częścią zespołu, być możliwie profesjonalnym i starać się pomóc ekipie w produkcji najlepszych samochodów i dać najlepszą efektywność. Sądzę, że wszyscy kierowcy starają się tego dokonać i czasami to się udaje. Byłbym niezwykle zadowolony – wygrywanie mistrzostw jest czymś wyjątkowym, a osiągnięcie tego z Ferrari byłoby jeszcze bardziej szczególne, ale nie mogę teraz o tym opowiedzieć, ponieważ nie doświadczyłem tego jeszcze.

Fernando nie ukrywa swojej radości z przejścia do teamu z Maranello, a jego zadowolenie podziela prezes Ferrari – Luca di Montezemolo, który uważa, że osobowość Hiszpana bardziej pasuje do zespołu, niż w przypadku Kimiego Raikkonena. To kwestia charakteru, ponieważ Kimi jest typem osoby, która ukazuje niewiele emocji, trzyma wszystko w sobie. To nie pomaga w wymianie informacji wewnątrz zespołu. W każdym razie jestem wdzięczny Raikkonenowi – zdobył dla nas mistrzostwo, czego nigdy nie zapomnimy.

Potrzebowaliśmy gracza zespołowego i myślę, że Alonso jest takim, biorąc również pod uwagę wszystkie dobre rzeczy, które Stefano Domenicali powiedział mi o nim. Jednak również my nie możemy popełniać błędów. Alonso jest świetnym kierowcą i charyzmatycznym człowiekiem – wiele od niego oczekuję.

Di Montezemolo pochwalił także ostatnie osiągnięcia Alonso w Renault i powiedział też, że przejście Hiszpana do Ferrari uskrzydliło Tifosi. Widziałeś, jaki wyścig pojechał on w Singapurze w ostatnią niedzielę? To było wspaniałe! Od miesięcy ludzie na ulicy podchodzili do mnie pytając: "Kiedy zatrudnisz Alonso?" Pamiętam taki poziom entuzjazmu jedynie przed umową z Michaelem Schumacherem wiele lat temu. Alonso i Felipe Massa będą świetną parą kierowców, latynoską parą. Bardzo wierzę w powrót Felipe.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
Fernando Alonso twierdzi, że przejście do Ferrari to najbezpieczniejsza z opcji dla każdego kierowcy, pomimo słabej formy włoskiego zespołu w sezonie 2009. Zeszłoroczni mistrzowie konstruktorów ukończyli zmagania w tym roku na czwartej pozycji po wygraniu zaledwie jednego wyścigu.

Ferrari przerwało rozwój tegorocznego samochodu, aby skupić się na sezonie 2010, kiedy Alonso przejdzie do stajnia z Maranello z Renault. Jednakże pomimo słabego sezonu w wykonaniu Ferrari Alonso pozostaje pewny, że zespół w przyszłym sezonie będzie znów walczył o tytuły. „Trzeba starać się być optymistą z natury” – powiedział Alonso dla hiszpańskiego radia Cadena Ser.

„Sądzę, że uspokaja mnie to, iż Ferrari jest synonimem ciszy i spokoju, ponieważ wiesz, że zawsze dają z siebie wszystko. To zespół i marka zrodzone z konkurencji i wiesz, że zrobią wszystko przy budowie swojego samochodu, a wiadomo, że Ferrari na ogół jest wśród czołówki. Czasami wygrywają mistrzostwa, czasami nie, ale nigdy nie mają roku, który by był bardzo zły”.

„Sądzę, że Ferrari to najbezpieczniejsza opcja dla każdego kierowcy. Z 20-22 kierowców w stawce nikt nie wie, jak sprawy będą wyglądały w przyszłym roku, to znów wielki znak zapytania i zobaczymy, jak będą sprawowały się samochody. Myślę jednak, że bycie w Ferrari, bądź McLarenie, czy w innym dobrym zespole, daje ci większy spokój umysłu niż jakikolwiek inny team, ponieważ wszystko może się zdarzyć”.

Hiszpan, który również doświadczył ciężkiego sezonu w 2009 roku twierdzi, że wraz z Felipe Massą utworzą wspólnie mocny zespół. „Jedyne co słyszałem od zespołu, to że Brazylijczyk wrócił do pełni sił, i że będzie moim partnerem zespołowym. Sądzę, że będziemy tworzyć bardzo silny zespół. Massa pokazał, że jest bardzo szybkim kierowcą, że bardzo mocno dorósł podczas dwóch czy trzech lat i myślę, że możemy konkurować z najsilniejszymi zespołami, jak McLaren i Red Bull”.

źródło: autosport.com,f1wm.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Fernando Alonso poinformował na oficjalnej stronie internetowej Formuły 1, że nie zasiądzie w kokpicie Ferrari aż do lutego przyszłego roku, co jest spowodowane restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi testów.

Wraz z zakończeniem sezonu Hiszpan przeniesie się z Renault do Ferrari, gdzie partnerował mu będzie Felipe Massa. Zapytany przez formula1.com o to, jak duży będzie mieć wpływ na przyszłoroczny model Ferrari, Alonso odpowiedział: Nieduży, ponieważ jesteśmy tylko kierowcami, a nie inżynierami.

To nie daje mi wielkich szans na jakikolwiek wkład przed lutym 2010 roku, kiedy po raz pierwszy poprowadzę samochód Ferrari. Do tego czasu postaram się zrozumieć, jak funkcjonuje zespół i przygotować jak najlepiej do zimowych testów – dodał dwukrotny mistrz świata.

Warto dodać, że w ramach cięć kosztów, zespoły F1 podczas zimowych testów na początku przyszłego roku zamierzają korzystać z usług jednej firmy cateringowej, aby nie wozić ze sobą indywidualnie kucharzy i jedzenia. Harmonogram lutowych testów przedstawia się następująco: 1-3, 10-13, 16-19 i 25-28. Testy te prawdopodobnie odbędą się na terenie Hiszpanii lub Portugalii. Z plotek z obozu Ferrari wynika, że pierwsze testy odbędą się na torze Ricardo Tormo w Walencji.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
szczerze to nie wróże Refdkowi sukcesow w ferrari , patrzac z perspektywy czasu wydaje mi sie ze lewis mial racje w maclarenie a nie on , juz teraz sa plotki ze chce wysiudac masse , wydaje mi sie ze ma "nasrane do glowy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
Dzisiaj wczesnym rankiem, tuż po godzinie ósmej, Fernando Alonso przybył po raz pierwszy do siedziby Scuderia Ferrari. Jednakże Hiszpan nie zjawił się jako oficjalny członek zespołu z powodu jego kontraktowych zobowiązań dotyczących wizerunku związanego z poprzednim zespołem i sponsorami.

Alonso najpierw spotkał się ze Stefano Domenicalim, a następni byli technicy, z którymi Hiszpan rozpoczął prace nad przyszłorocznym programem. Pomiędzy spotkaniami związanymi z projektem nowego bolidu, Fernando odwiedził tunel aerodynamiczny, by zobaczyć model i dopasować fotel w kokpicie samochodu.

Wizyta dwukrotnego mistrza świata w Maranello zakończyła się o godzinie siedemnastej. Jednakże przed wyjazdem, Alonso został przyjęty przez Lukę di Montezemolo, który chciał osobiście przywitać swojego nowego kierowcę w Ferrari na oficjalnym spotkaniu, które trwało pół godziny.

Hiszpan pokonał także kilka okrążeń toru Fiorano w samochodzie Ferrari 458 Italia, oczywiście czerwonym. Ponieważ nie mógł jeszcze zasiąść za kierownicą bolidu F1 włoskiej stajni, Fernando chciał poczuć emocje z jazdy w Ferrari na torze, gdzie tworzy się i rozwija wszystkie jednomiejscowe samochody spod znaku Wierzgającego Konika.

źródło: ferrari.com,f1wm.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Fernando Alonso powiedział, że rozumie decyzję swojego byłego zespołu Renault o zaprzestaniu prac nad rozwojem bolidu w trakcie sezonu 2009.

Po powrocie na szczyt w roku 2008, co zaowocowało dwoma zwycięstwami dla Hiszpana, wiązano spore oczekiwania z tegoroczną formą zespołu. Jednakże sprawy nie ułożyły się pomyślnie dla francuskiego producenta samochodów i team szybko podjął decyzję o zaprzestaniu prac rozwojowych nad R29, by móc w pełni skupić się nad przyszłoroczną konstrukcją.

W przyszłym roku będziemy mieli do czynienia z mniej więcej tą samą aerodynamiką, tak więc to, co zrobiłeś w tym roku z pewnością pomoże – powiedział Alonso. Patrząc jednak na węższe przednie opony i znacznie większą pojemność baku dochodzisz do wniosku, że należy coś zmienić w samochodach, by móc jak najlepiej przygotować je do innych ładunków paliwa.

Renault zdecydowało się więc zatrzymać prace nad tegorocznym bolidem wcześniej i ja w pełni rozumiem tę decyzję. Mam nadzieję, że w następnym sezonie będą dysponować udaną konstrukcją – dodał dwukrotny mistrz świata.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
cos mi to przypomina...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482


Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
a jaką ma miche?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

F1 - Galeria sław: Andreas Nikolaus "Niki" Lauda

Następny temat

Nike shox VC, jeszcze na rynku?

WHEY premium