SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskopatia - porady odnośnie do treningu

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,

Przez wiele lat trenowałem "tradycyjnie" - masa, siła, plany oparte na ćwiczeniach złożonych. Zdiagnozowana dyskopatia (odcinek szyjny i lędźwiowy) wymusiła bardzo długą przerwę treningową, obecnie poza ćwiczeniami rehabilitacyjnymi mam zgodę na powrót do ćwiczeń "siłowych" (konsultacje z neurorologiem, neurochirurgiem, fizjo).

Jednak z wieloma ograniczeniami...
- ćwiczenia głównie izolowane, jak najwięcej w leżeniu
- hantle/kettle z symbolicznym obciążeniem, gumy oporowe, ekspandery i różnego rodzaju akcesoria typu fitness.
- odpada wszystko co wymaga schylania i nadmiernego obciążania kręgosłupa, martwe ciągi, wiosłowania w opadzie, przysiady, wyciskania stojąc itd.

Zdaje sobie sprawę, że tego typu trening dużego efektu nie będzie w stanie zapewnić... Ale chciałbym próbować walczyć o jakikolwiek efekt (w miarę estetyczna "plażowa" sylwetka bez walki o dużą masę).

Zastanawiam się jak przy takich ograniczeniach próbować urozmaicać plan treningowy i szukać bezpiecznych metod progresji (bez zwiększania ciężaru).

Myślę by:
- jak najwięcej ćwiczeń łączyć w serie łączone, superserie
- popróbować metody super slow
- ilość serii i powtórzeń będzie musiała być znacznie większa niż przy treningu tradycyjnym (gdzie będzie można to np. metoda 21).

Prosiłbym o jakiejś porady związane z ćwiczeniami z dyskopatią i metodami na trening, takie różne luźne pomysły, które mogę wziąć pod uwagę. Takie podejście treningowe to dla mnie nowość i muszę sobie wszystko ułożyć od nowa.

*zdaje sobie sprawę z roli diety
**ewentualne porady będę stosował na własną odpowiedzialność i będę starał się je omawiać z fizjoterapeutą. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Dziękuję i pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łokieć tenisisty - porady

Następny temat

Sosy zero

WHEY premium