SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dwa lata ćwiczeń (ponad), diet, wyrzeczeń i wszystko na marne. Co teraz zrobić ?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1977
Witam serdecznie. Zrobiłam badania. Dostałam od lekarza rodzinnego trzy skierowania - do endokrynologa, na usg tarczycy oraz na pobranie krwi zeby zbadac ANTY TPO oraz ANTY TG.

Lekarz powiedział też że wg tych wyników MAM niedoczynność tarczycy dlatego dostałam skierowania na resztę badań. Mówił też że najprawdopodobniej przez problemy z tarczycą waga mi skacze ale nie musi tak być. Czytałam też w internecie objawy niedoczynności tarczycy - dużo objawów pasuje do mnie.

Jak uważacie ? Jest to jakiś krok naprzód w zrzucaniu mojej nieszczęsnej wagi ?

*wrzucam też wyniki moich badań. Niepokoi mnie również wysoka prolaktyna i testosteron ...

Trzymajcie kciuki żebym wytrwała w dążeniu do celu :(










Zmieniony przez - zdesperowanna w dniu 2015-02-18 15:05:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
badania to jedno ale co robisz w temacie dieta to najwazniejsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1977
Sama nie potrafię ułożyć DOBREJ diety a jak wczesniej wspomniałaś zakupiona dieta nie była dobra. Jem zdrowe produkty (łosoś, jajka, warzywa, owoce(rzadko), olej z oliwek, kurczak, ryż/makaron pelne ziarno ... ) bez słodyczy, 5 - 6 razy dziennie, 1800kcal. I szukam dietetyka który coś poradzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
potrafisz, poczytaj troche w regulaminie, to nei jest filozofia wbrew pozorom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
poczytaj co jedza ladies czyli co jesc zeby bylo dobrze :) https://www.sfd.pl/-t752315.html , w dzienniku sobie wpisz zapotrzebowanie, ktore masz uzyskac czyli BTW a nastepnie podziel w miare rowno B T i W w poszczególnych posilkach np jak masz 100g bialka i 5 posilkow to w kazdym niech bedzie 20g, nastepnie mieszasz garamatura produktow tak zeby sie zblizyc do tych wartosci i gotowe :D probuj i wklejaj miske , tylko metoda prob i bledow sie nauczysz sama sobie ukladac miske :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1977
Dzieki. Myślę że dopiero jak się uporam z lekarzami to siade do treningu i diety. (Teraz mam remont w mieszkaniu i nawet nie mam miejsca żeby usiąść i poczytać)

Wczoraj lekarz powiedział ze najprawdopodobniej mam chorobę Hashimoto ... I to mnie dobiło ... idę jutro na pobranie krwi i usg tarczycy ... zobaczymy co będzie. .. juz mam dość.

Zmieniony przez - zdesperowanna w dniu 2015-02-19 16:48:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
lepiej to zdiagnozowac niz zyc w blogiej nieswiadomosci :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1977
No dobra. Jestem po wynikach. Mam niedoczynność tarczycy i na 90% nie mam hashimoto. Mam również troszkę podwyższone aTPO.

Na usg tarczycy znaleźli guzka 2mmx2mm i nie chcą go dotykać chociaż lekarz który robił usg powiedział ze wygląda "dziwnie i niepokojaco"

Mam do was pytanie dziewczyny - jak uda mi się wyrównać poziom hormonów to uda mi ssię zrzucić do 60 kg ? Jak to tak właściwie jest z tym odchudzaniem przy niedoczynności ? Wiem że podczas brania leków waga może lecieć w górę do momentu aż nie U stabilizuje hormonów. Ale dużo osób w internecie pisze ze waga juz nigdy nie poszła w dół a nawet cały czas szła w górę mimo leczenia i wyrównania hhormonów.

Proszę o odpowiedź.

Zmieniony przez - zdesperowanna w dniu 2015-02-26 11:32:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
nie chca ci zrobic biopsji guzka???

wydaje mi sie ze nikt ci nie da gwarancji ze schudniesz ani tego do jakiej wagi ci sie uda zejsc to jest bardzo indywidualna kwestia i w duzej mierze zalezy od ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1977
Nie zrobia mi biopsji bo guzek jest za mały - tak mi powiedział gość który robił USG.
W poniedziałek jestem zapisana do endokrynologa. Zobaczę co mi powie.

Zmieniony przez - zdesperowanna w dniu 2015-02-26 12:50:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja, czas staaart

Następny temat

Pierwszy DT kamahh

WHEY premium