SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doksazosyna

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 11671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 642
no to moze teraz ja. pozdrawiam przedmowcow :) Danutha jak Ty mnie zlapalas na Euthyroxie to ja Cie zlapie na nadcisnieniu- nadcisnienie wtorne to jest kazde dla ktorego znajdujemy uchwytna przyczyne a nie tylko wywolane lekami. jak tej przyczyny nie mamy to jest nadcisnienie pierwotne. sorry za maly offtopic. a teraz do rzeczy:
doksazosyna jest dobrym lekiem i m.in. dlatego zostala w 1999r dolaczona przez WHO do lekow pierwszego rzutu w nadcisnieniu i moze byc stosowana w monoterapii nadcisnienia !!! z interesujacych Cie Aleks kozaleznosci (nie wiem czy to bylo podane w opisie leku bo nie przebrnalem przez calosc) jest zmniejszenie insulinooporonsci
z objawow ubocznych ktore moga Cie interesowac wystepuje niewydolnosc serca (czesciej niz przy lekach moczopednych). nalezy tez podkreslic ze mimo wszystko skutki uboczne doksazosyny sa raczej "niewielkie".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hm wiec mamy tu zbieznosci podaj zrodlo ze w 99 wlaczyli ja do pierwszego rzutu i jako monoterapia bo mamy 2007 a standardy zmieniaja sie co roku ostatnio bylme na konferencji i tam przedstawili inne schematy terapi gdzie o a1 blokerach nie wspomniano jako mono moze sie myle ale chetnie poczytam jakies info
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Heh,ja sie dowiedzialam od kardiologa,ze doksazosyne wydaje sie na podstawie ekg i szczegolowych badan.Kobieta w aptece nie powinna absolutnie wydawac tego leku.

Lekash - co do nadcisnienia,nie uwazam,ze cos zle napisalam,gdyz nie zaznaczylam,ze wtorne to TYLKO to,ktore wystepuje po lekach.Z reszta chodzi o doksazosyne,a nie o rodzaj nadcisnienia.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Aleks za pkt 4 regulaminu
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3784 Napisanych postów 18461 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205601

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Usunięty przez danutha za pkt 4 regulaminu
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 642
dobra dobra :)
doksazosyna wydawana tylko na podstawie ekg?? ale przeciez jej najgrozniejszym sidem sa wlasnie powiklania sercowe...
wiadomo ze teraz sie w pierwszej kolejnosci leczy inhibitorami konwertazy, ale charakter tego dzialu chyba pozwala na maly frestyle w odniesieniu na konwencjonalne spojrzenie na medycyne... tak sobie kombunuje ze doksazosyna tez rozszerza obwodowe naczynia to teoretycznie zwieksza przeplyw przez miesnie, to tez moze byc ciekawe...
ale spokojnie dzieki wytezonej pracy Shelonga i mojej skromnej osoby niedlugo powstanie lek doskonaly :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3784 Napisanych postów 18461 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205601
To jak z ta doksazosyna, cisnienie juz mi sie powoli podnosi(koniec 2 tygodnia cyklu) i nie wiem czy ja rozpoczac przyjmowac czy leciec do apteki po prestarium?

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 642
doszlismy z shelongiem do wniosku ze na cyklu (jak dochodzi do nagromadzenia sodu i co za tym idzie zwiekszenia objetosci osocza) najlepszy bylby jakis moczapedny co by ta objetosc obnizeyc. lek ktory bierzesz to chyba inhibitor konwertazy czyli jeszcze co innego-teraz najpopularniejsze leki. ta doksazosyna po prostu by rozszerzyla naczynia i cisnienie by dlatego spadlo, ale duza objetosc plynow by sie nie zmienila. ciekawe sa inne dzialania doksazosyny i mozliwe efekty jakie by stwarzalo np lepsze ukrwienie miesni... i hamowanie przerostu LK. powiem tak: teraz sie leczy ludzi glownie tymi inhibitorami konwertazy. z drugiej jednak strony w podrecznikach nikt nie uwzglednia ludzi na SAA :) Twoja decyzja. pozdrawiam. rosnij zdrow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Ani doksazosyna ani indapamid(Tertensif) nie jest I-ACE.
Indapamid to lek moczopedny - z grupy tiazydow.

Aleks ciezko mi doradzic.Moczopedne chyba nie sa jeszcze tak bardzo inwazyjne(oprocz uzupelniania elektrolitow) i chyba Tertensif lepiej.Tak mi sie wydaje.A co z moca czosnku?

Zmieniony przez - danutha w dniu 2007-01-28 00:18:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szuaklismy mechanizmow odpoweidzialnych za retencje wody a co za tym idzie powstania nadcisnienia malo jest informacji na tematch tych patomechanizmow odnosnie saa
testosteron sam w sobie odpoweidzialny jest za retencje sodu nie weim na jakiej zasadzie nie moglem znalesc nic co mogloby miec zwiazek z ukladem raa ktory to jest glownym regulatorem cisneinia wewnatrzustrojowego
rowniez sam estrogen tez powduje ta retencje co odpwoidziaone jest za opuchlizne tyle ze bardziej za tzn "podskorna" ale pewnei tez powoduje hipewolemie
teraz kilka naszych przypuszczen; zastosowanie
ika
obnizymy ilosc angiotensyny aldosteronu nie bedzie jego retencji przez ten mechanizm wiec cisnienie napewno spadnie ale testosteron nadal dziala wiec na jakiejs innej drodze ta resorbcja jest zachowana wiec jest to takie jakby maskowanie wedlog mnie nie potrzebne plus ika zabezpieczenie przed przebudowa miesnia sercowego
moczopedny lekki
obnizmy wolemie nieznacznie a to msyel ze unormuje nam cisneinie ktore zalezne jest w tym przypadku od objetosci plynow krazacych i poniekad zmneisjzy obciazenie serca i nie bedzie prowadzic do przerostu
b bloker tu odpada calkowicie
antagonsici kanalow wapniowych tez
nom i teraz nasza doksazosyna rozszerza ona naczynia obwodowe spadnie cisninie o kilka mm ale retencja bedzie nadal nie dzialamy tu u podstawy jaka jest pozbycie sie nadmiar usodu i plynu ]

podsumowanie
nie jestem lekarzem i moge sie mylic ale mysle ze najlepszym srodkiem bedzie tu lek moczopedny tiazydowy obnizy on natremie (spadnie sod) obnizny sie ilsoc plynow spadnie cisniienie serce nie ebdzie tak mocno obciazone ale beda rozneiz spadki magnezu i potasu wiec bedzie trzeba suplementwoac je
pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czym lepiej przedłyżyć cykl 9 strzałów deki

Następny temat

!!!!mozna tak

WHEY premium