SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobranie IA na cyklu

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 962

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

30

Waga

76

Wzrost

185

Obwód ramienia

40

Obwód klatki

106

Obwód uda

54

Obwód talii

86

Staż na siłowni

4+

Dieta (przedstaw ilość spożywanego białka, węglowodanów i tłuszczy)

B: 200g W: 400-500 T: 70

Ile i jakie przebyte cykle sterydowe

Pierwszy

Opisz swój plan treningowy

FBW + cardio

Cel cyklu

Poprawa jakości życia

Ostatni cykl i odstęp czasowy od jego zakończenia

Brak

Poziom BF% (tkanki tłuszczowej)

15%

Tendencja do tycia/chudnięcia (typ budowy)

Chudy był

Stan zdrowia

Dobry

Skłonność do łysienia lub porostu owłosienia

Łysy

PPM (podstawowa przemiana materii)

2400kcal

Wyniki siłowe w 3 głównych ćwiczeniach (klatka, martwy ciąg, przysiad ze sztangą)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 81 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1573
Witam,

Lece Enan 150mg e3d. Po miesiącu estradiol wskoczył na 77 ( zakres 11-44). Zacząłem wrzucać delikatnie Symex 1/2 tabsa co druga lotka ( e6d) aby delikatnie go skorygować. Po 2 tygodniach estradiol delikatnie poniżej dolnych widełek. Macie jakiś pomysł jak wrzucać ten Symex bo już podzielenie go na 1/2 to trudna sztuka bo te tabletki są malutkie. A na 1/4 to nie ma opcji. Próbować go jakoś może rozdrobnić na proszek i próbować odmierzać czy brać jeszcze rzadziej? 1/2 tabsa e12d? Czy może wgl odpuścić IA i dopóki nie przekroczy np. 2x górnych wideł to nie reagować? Z góry pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 376 Napisanych postów 740 Wiek 33 lat Na forum 363 dni Przeczytanych tematów 5790
hatkinson
Jednak lepiej się czuje na tych niższych poziomach e2. Przed wejściem na cykl miałem w podłodze wiec nie wiem czy moj organizm tez jakoś do tych niższych wartości się przyzwyczaił. Tym bardziej ze nie robię żadnej mitycznej masy. Na spokojnie sobie idę w górę kilogramami. Trochę szkoda mi zdrowia żeby utrzymywać wysokie estro i męczyć się z podwyższonym ciśnieniem i ładować jakieś wyciągi z jemioły i pół grejpfruta na kolacje ( nie hejtuje tego xD)

Moje pytanie główne to czy są jakieś słabsze IA albo czy są jakieś suple, ktore były by w stanie tak delikatnie ucinać ten e2 ( jakis 6-oxo albo Indole-3-carbinol)? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?




Zmieniony przez - hatkinson w dniu 26.04.2023 08:27:12


Spróbuj ten suplement NOW Supplements, DIM 200 (Diindolylmethane)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 88 Wiek 287 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1226
Są takie specjalne maszynki do cięcia tabletek zapomniałem jak to się fachowo mówi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 51 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2964
Endrjuuuwa
Są takie specjalne maszynki do cięcia tabletek zapomniałem jak to się fachowo mówi


Gilotynka ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 88 Wiek 287 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1226
Ewentualnie jak przetniesz na pół to rozkruszyć w drobny mak i powstały pył podzielić na 4 równe części które możesz wrzucić do jakiś kapsułek czy coś w tym stylu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 51 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2964
Endrjuuuwa
Ewentualnie jak przetniesz na pół to rozkruszyć w drobny mak i powstały pył podzielić na 4 równe części które możesz wrzucić do jakiś kapsułek czy coś w tym stylu



Ale po co sobie życie utrudniać?

Taka "przecinarka" czy też "Gilotynka" kosztuje ok 10 zł i kupisz ją w każdej aptece...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 88 Wiek 287 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1226
A tak z ciekawości jak odczuwasz tak niskie estro ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 216 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10246
Bez sensu, jak jesteś na masie i nie masz sajdow jak podwyższone cisnienie itp. To po co zbijac estro na upartego

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 81 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1573
@Endrjuuuwa - przed wejściem na cykl miałem estro w podłodze wiec nie odczuwam tego jakoś mocno. Mocniej odczuwałem wzrost estro na początku cyklu ( cisnienie itp).

@s0pel - to nie jest zbijanie na upartego. Po miesiącu podbiło mi estro prawie 2x górne widły wiec delikatnie chciałem sobie to wyprostować/ zahamowac dlatego ten Symex tak delikatnie 1/2 tabsa e6d. Jak czytam ze tu niektórzy po całe tabsy wrzucają żeby zbić estro to myślałem ze ta moja dawka ladnie zjedzie pod górne widły albo trochę nad. To jest początek cyklu wiec muszę znaleść odpowiednie dawki dla mnie. Rozumiem ze ty na moim miejscu po wybiciu estro nic byś nie robił?





Zmieniony przez - hatkinson w dniu 25.04.2023 10:46:52
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 216 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10246
hatkinson
@Endrjuuuwa - przed wejściem na cykl miałem estro w podłodze wiec nie odczuwam tego jakoś mocno. Mocniej odczuwałem wzrost estro na początku cyklu ( cisnienie itp).

@s0pel - to nie jest zbijanie na upartego. Po miesiącu podbiło mi estro prawie 2x górne widły wiec delikatnie chciałem sobie to wyprostować/ zahamowac dlatego ten Symex tak delikatnie 1/2 tabsa e6d. To jest początek cyklu wiec muszę znaleść odpowiednie dawki dla mnie. Rozumiem ze ty na moim miejscu po wybiciu estro nic byś nie robił?





Zmieniony przez - hatkinson w dniu 25.04.2023 10:44:57

Jak nie masz żadnych skutków ubocznych to nie.
Oczywiście pilnując tego estro zeby nie wywalilo w kosmos.

Ogolnie jesli chodzi o exe to przy dawkach testa 250mg tygodniowo przyjmuje sie 12.5-25mg exe tygodniowo, ale kazdy jest inny... a to tylko takie założenie. Jak widac u Ciebie takie dawki wybijają Ci aromataze do zera, zakładając że stężenie leku jest prawidłowe.

Jak chcesz zbijac do widełek to musisz sam dojść do tego, wrzucasz dana ilość exe, czekasz 2-3tyg, robisz badania i ewentualnie wprowadzasz zmiany lub nie.

Na tą chwile jak wyzerowales estro to nie bierz ia, lub znacznie zmniejsz dawke/częstotliwość. Niskie estro predzej czy później odezwie sie jiskim libido, albo bólami stawów.

Zmieniony przez - s0pel w dniu 2023-04-25 11:00:08
1

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 81 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1573
Dlatego tez chciałbym znaleść jakiś sposób aby to stężenie trzymać raczej w niedużych skokach. Jednak wbijanie testa cyklicznie powoduje cykliczne wzrosty i spadki testosteronu i estro. Jezeli wbijam co 3 dni testa to podejrzewam ze estro sobie ciagle rosnie aż do czasu kiedy wrzucę IA a potem drastycznie spada przez co wrzucanie np 1/2 tabletki e12d powoduje duże wahania tego estro. Dlatego albo myśle o rozdrobnieniu tego na proszek i spróbowania odmierzyć tego ( załóżmy) 5mg e6d i zobaczyć czy nie będzie bliżej górnych wideł albo znacie może jakieś słabsze leki/suple które mógłby się tu nadać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 216 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10246
Możesz byc tym jednym na milion ktory na exe jest bardzo wrażliwy i nie wielka ilość ubija Ci aromataze.
Jaki lab masz i jakie stezenie?

Masz kawałek tekstu o IA, moze troche ulatwi Ci zrozumienie dzialania ia i doboru dawki itp

Eksemestan
Nieodwracalny inhibitor aromatazy. Nieodwracalny, ponieważ zabija enzym aromatazy. Po zabiciu całej aromatazy, organizm potrzebuje około 5 dni do całkowitej jej odbudowy. Samo zabicie aromatazy nie zabije estrogenu który już krąży w organizmie, a jedynie spowoduje, że nowy estrogen nie będzie już produkowany. Estrogen ma okres półtrwania ~15 godzin, więc gdybyśmy nie pozwolili się odbudować aromatazie, to co 15 godzin poziom estrogenu spadałby o połowe.
 
Jednorazowa dawka nie powinna być wyższa niż 25mg, ponieważ większe dawki działają identycznie. Przy zastosowaniu 25mg eksemestanu, estrogen spada średnio o 62%, osiągając tą wartość po 12 godzinach od podania, potem stopniowo estrogen wzrasta, aż do osiągnięcia stanu początkowego po średnio 5-6 "

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niski testosteron + redukcja

Następny temat

Zbicie estro - dawkowanie

WHEY premium