SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dni Nietreningowe...Pytanie?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1151
witam,chciałem zapytac sie was czy w dni nietreningowe moge chodzic na siłownie np na bierznie badz cos takiego?zalezy mi na dobrej kondycji poniewaz trenuje kick boxing i do tego trenuje na siłowni.Jesli moge to najlepiej jak biegac?ile przerwy?Jak długo itp?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
możesz ale przy robieniu masy raczej nie jest wskazane przy masie. biegac najlepiej interwaly poszukaj czeogs o HIIT

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3783
Właśnie ze moim skromnym zdaniem opłaca się robic podczas masy areoby chociażby dlatego że podczas przenoszenia ciężarów gromadzony jest w miesniach kwas mlekowy, a wraz z nim następuje ból miesniowy.
System krwionośny oczyszcza organizm z kwasu mlekowego, co pozwala na dalsze beztroskie ćwiczenie. Wszelkie zwiększanie ćwiczeń ruchowych czyli np areobów pozwala na szybsze usuwanie kwasu mlekowego z organizmu- który nie jest dla nas korzystny.
Zwiększa sie tez liczba naczyń włosowatych co w efekcie przyspiesza proces dostarczania tlenu do mięśni i wspomaga oczyszczenie organizmu- można wiec efektywniej uprawiac sporty siłowe.

Natomiast co się tyczy wszelkich teorii na temat katabolizmu. Owszem zjawisko istnieje, jak i również środki umożliwiające łagodzenie jego skutków.
Moim osobistym zdaniem złagodzone skutki katabolizmu maja znikomy wpływ jeśli ćwiczymy amatorsko.
Weżmy pod uwagę ze kiedyś jogging był bardzo modny, biegali wszyscy łącznie z gwiazdami kulturystyki.
Wypowiedz na podstawie zdań wielu mądrych osób ~~

Jak dotknąłem Cie moim komentarzem, pomyśl się o tym że tylko moje zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1151
KLINKU Widze ze masz pojecie,dziekuje za wypowiedz,czy mógłbys mi jeszcze cos doradzic,jesli ide na siłownie tylko na bieżnie to jak biegac?Ile czasu jak szybko,co ile przerwy itp?i czy do tego moge cos robic np drazek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3783
Co do tego ile biegasz zależy od stopnia twojego zaawansowania.
Ja osobiście dla zdrowia po sesji treningowej starałem sie 15-30 minut poświecić, ale ja to robiłem pro zdrowotnie a ty chyba masz odmienne cele.

ogólnie rozruchowo można to chyba ująć w taki sposób: (program dla początkujących Coates'a)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48c37e54b5250582.html

Co prawda jest to rodzaj interwalów, jednak myślę że uzupełniając kcal stracone podczas treningów będzie dobrze. Aby uzupełnić używasz wzoru:

trening aerobowy
5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności
EPOC - Kalorie spalone po wysiłku
-lekka intensywność - dodatkowe 5 kcal
-średnia intensywność - dodatkowe 35 kcal
-wysoka intensywność - dodatkowe 180 kcal

A jeśli jesteś bardziej zaawansowany - to cóż wykracza to ponad moje kompetencje (które są i tak małe)

Jak dotknąłem Cie moim komentarzem, pomyśl się o tym że tylko moje zdanie...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szóstka Weidera- pytanie.

Następny temat

Zmiana Treningu na plecy

WHEY premium