SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta bez suplementacji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 592

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3
Witam ;)
Ćwiczyłem w anglii z suplementami: białko, węglowodany, kreatyna + dieta 6 posiłków (3500 kalorii dziennie) ćwiczyłem pół roku według grafiku:
- poniedziałek: klatka biceps
- wtorek: nogi
- czwartek: plecy triceps
- piątek: barki
w 6 miesięcy z 70 kg zrobiłem 78kg (brzuch mi lekko ulało)
miałem przerwe półroku i spadłem do 69kg- jestem ektomorfikiem i mam bardzo szybką przemiane materii :/ wielki minus :(

Wróciłem od 2 miesięcy na siłownie ale bez suplementów tylko 6 posiłków dziennie, dostarczam 80g białka i 300-350 węglowodanów
Moje ćwiczenia:
- poniedziałek- klatka
- wtorek- biceps
- środa- nogi
- czwartek- plecy
- piątek- triceps
- sobota: barki
- i później 2 dni wolnego
Różnie urozmaicam dietę ale w ciągu tygodnia pochłaniam:
kurczak, wieprzowina, ryż, makaron, mleko, makrele z konserwy lub śledzie z lisnera bo mają Omega 3 tłuszcze, jajka surowe wypijam 2 na dzień, banany, pomarańcze, ziemniaki z dodatkiem masła (bo są bardziej tuczące), jogurty itp... staram się nie spożywać mniej niż 5 razy dziennie żeby dostarczać energię na bierząco, nie licząc przegryzionego batona czy owoca między posiłkami ;)
Ćwiczę w godzinach około 18-19 i staram się spać 8 godzin żeby mięśnie miały lepszą regeneracje..W 2 miesiące przytyłem 2,5kg, nie biegam żeby nie tracić na masie, ogólnie mam 24 lata, 182cm wzrostu, 73,5kg

1. Czy plan treningowy jaki mam teraz jest okej?
2. Czy macie pomysły jak urozmaicić sobie lepiej dietę?
3. Czy suplementy w wypadku ektomorfików są konieczne bo inaczej lipa z budowy masy?
4. Czy zapychanie się na noc jest ok (w nocy przed snem najbardziej mi się chce jeść zawsze)?
Napiszcie mi co powinienem zmienić a co jest ok, proszę o komentarze od osób które serio mają o tym pojęcie bo dla mnie siłownia stała się rzeczą ważniejszą od obowiązków :D hehe :D dzięki z góry za pomoc, Pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
1.Bez sensu by początkujący przychodził na sam trening tricepsów czy bicepsów. Trenuj na sesji całe ciało lub przynajmniej pół, gdzie będziesz miał przynajmniej 2-3 wielostawowe boje.

2.Dział kuchnia SFD. Masz tam multum przepisów. A pić surowe jajka możesz, ale licz się z tym, że przyswajalność białka spada o połowę

3.Suplementy nie są w ogóle potrzebne, jeśli dobrze sie odżywiasz. Osobiście używam ich rzadko.

4.Jeśli to pełnowartościowy posiłek, który mieści się w Twoim zapotrzebowaniu, to oczywiście, że możesz jeśc na noc.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3
Dzieki wielkie za pomoc, zrobię tak jak mówisz, w razie pytań będę się odzywał ;) Dzieki jeszcze raz, Pozdrawiam ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiana treningu.

Następny temat

Pomoc w obraniu celów redukcji

WHEY premium