SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym zabić smak tuny i łososia?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
flex1976
Koniu151

Tuńczyka natomiast kiedyś miksowało się z colą lub sokiem pomarańczowym. Sprawdzałem też w ten sposób jajka, nie polecam.





Ja próbowałem kurczaka gotowanego ,również nie polecam


Wniosek: cola i sok pomarańczowy są wstrętne, z czym się nie zmiksuje - jest ohydne.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tuńczyk z colą.
Epicki posiłek.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-10-12 11:24:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68458
Ciekawy wątek się zrobił .

Generalnie to już Koniu151 wspomniał - dobre przyprawy...
Tłusta ryba lubi połączenia z "charakternymi" przyprawami i wtedy lepiej smakuje i łatwiej "wchodzi". Sama w sobie tłusta ryba szybko "zamula". Dodatkowo przyprawy pomagają w trawieniu tego tłuszczu.
Dobrze też dodać coś kwaśnego jako dodatek - cytrynę do pokropienia, kiszone ogórki, sałatkę z octem itp.

Cebula - pasuje do wszystkich ryb, gorczyca (musztarda) - np. do marynowania śledzi, chrzan - w połączeniu np. ze śmietaną, też dobry dodatek do ryb, można nim nacierać płaty przed pieczeniem.
Cebulą pokrojoną w cienkie plasterki obkładam szczególnie słodkowodne ryby (już posolone), te które mogą mieć mulisty posmak - kiedy poleżą chociaż z godzinkę w tej cebuli, to są smaczniejsze i go w dużym stopniu tracą. Szczególnie karp...

Mamy z mężem taki pozornie hardcorowy sposób na karpia - piecze się go w całości w folii, z majonezem w sporej ilości , ale obkłada też chrzanem, plasterkami cytryny i plasterkami cebuli i lekko posypuje pieprzem... Wychodzi przepyszny, choć przez ten tłuszcz trudno zjeść dwa kawałki na raz. Do tego musi być koniecznie w miarę tłusta ryba, "średniak" - nie za mały i nie za chudy, z 1,5kg, bo z chudej ryby nie powstanie dobry sos i nie będzie soczysta po upieczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Skoro coś Ci nie smakuje, to tego nie jedz. Masz wiele innych źródeł białka do wyboru. Ew. zapraszam do działu kuchnia sfd. Być może znajdziesz tam przepisy, które Ci odpowiadają.

https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2016-10-13 08:57:31

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy , dieta na mase

Następny temat

Budowa masy mięśniowej

WHEY premium