SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czerwona herbata

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 76552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeczytałam gdzieś , że czerwona herbata pomaga w spalaniu tłuszczu , piłam ją przez miesiąc i nic nie spaliła.
Czy ktoś jeszcze pije tą herbatę??? dodam , że zapach ma dość "oryginalny" i picie jej to istna męczarnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Herbata Pu-erh jest herbatą półfermentowaną, która po procesie fermentacji dojrzewa jeszcze w odpowiednich warunkach.
W Chinach, skąd pochodzi, klasyfikowana jest do herbat czarnych, natomiast w Polsce nazywana jest “czerwoną”, ze względu na kolor naparu.
Uprawiana i produkowana jest głównie w południowo-wschodnich Chinach i na Tajwanie.

Ze względu na fakt, iż procesy fermentacji czerwonej herbaty zachodzą krócej niż w przypadku herbaty czarnej, zawiera ona więcej enzymów i polifenoli. To właśnie im zawdzięcza swoje właściwości sprzyjające redukcji tkanki tłuszczowej.
Polifenole obniżają poziom cholesterolu, regulują wydzielanie żółci i ułatwiają trawienie, wspomagają pracę wątroby, a także przyspieszają przemianę tłuszczu w energię.

Prowadzone na uniwersytetach w Paryżu oraz we Freiburgu i Heidelbergu badania dowodzą, że owa herbata:
- oczyszcza organizm,
- wspomaga pracę wątroby,
- obniża poziom cholesterolu,
- wzmacnia organizm,
- skutecznie walczy z nadwagą,
- pobudza procesy trawienne,
- łagodzi skutki spożycia alkoholu.

Oprócz właściwości odchudzających Pu-erh wyróżnia duża zawartość: garbników, alkaloidów, flawonoidów, wapnia, magnezu, cynku, manganu, miedzi, selenu, fluoru (dzięki czemu ma działanie przeciwpróchnicze) oraz witaminy C.
Kofeiny i taniny jest w niej relatywnie mało, stąd nie wpływa w znacznym stopniu na proces wchłaniania żelaza.

Cena herbaty Pu-erh waha się od kilku do nawet kilkunastu złotych za opakowanie. Warto wybierać herbaty liściaste, nie w torebkach. Trzeba mieć też na uwadze, że te z dolnej półki cenowej nie są rewelacyjnej jakości.

Sposób parzenia:
Susz zalewamy wodą o temp. ok. 95 stopni i zostawiamy na ok. 1,5-2 minuty. Na jedną łyżeczkę suszu przypada 200ml wody. Raz zaparzone liście możemy wykorzystać kilkukrotnie, wydłużając czas parzenia.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/CZerwona_Herbata_pu_erh-t88837.html
https://www.sfd.pl/Herbata_Puerh-t107597.html#post1
https://www.sfd.pl/Jaki_spalacz_tłuszczu_-t315576.html

1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O zielonej to słyszałem ale o czerwonej? /chodzi o spalanie tłuszczu, a dokładniej o przyspieszenie przemiany materii/

Draht.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
No ja o czerwonej nie słyszałem, ale o czarnej tak, no a zieloną to ja pije już od bardzo dawna ).Bardzo dobra jest herbata zielona z opuncji tzn z kaktusa,bardzo ładnie pachnie i w smaku też jest bardzo dobra,więc polecam .
Pozdrawiam DeeJaaVuu

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zieloną też piję i bardzo ją lubię,a zwykłej nie pijam nigdy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18081
hej!
czerwona herbata o której pisze koleżanka ,to nic innego jak herbata z plemion afrykańskich ,jej nazwa handlowa to ROIBOS (chyba taka) i nazywaja ją herbata zycia.Wiadomo że to kampania reklamowa i nie ma co wierzyć w jakies cudowne właściwosci przypisywane tej herbacie, napewno ma jakies tam działanie zdrowotne ,ale czy spala tłuszcz tego nie wiem

członek-mafia.suple.hardcor.pl i VITALMAX rulez

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
O ile sie nie myle to chodzi o herbate Pu-erh
ponizej podaje przykladowy link
http://www.omega.iq.pl/cze.htm 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możliwe że chodzi o herbate z hibiskusa ale możliwe też że to ten Rooibos o którym mówił FabioBB . Jeśli to Rooibos to rzeczywiście smak ma nie najlepszy , dobrze by było zmieszać go z inną herbatą . Natomiast działanie jego na pewno nie polega na spalaniu tłuszczu , główną jego zaletą jest zwalczanie wolnych rodników . Co do tłuszczu to już prędzej hibiskus bo wchodzi on w skład niektórych herbat "dietetycznych" , często w połączeniu z liściem senesu . Ale hibiskus za to ma całkiem dobry smak więc już sam nie wiem co pijesz

Z zielonych herbat to ja ostatnio popijam Senche pomarańczową i Senche Sakurę która zawiera płatki róż i ma wspaniały aromat

"Demon to some , angel to others ..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nienawidze hibiskusa fuuuujj !!!!
za to
stara dobra mięta pomaga w szybkim trawieniu tluszczu

rem9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mięta jest dobra , mi pomaga nie tylko w sprawach związanych z tłuszczem ale także z oczyszczeniem dróg oddechowych . Poza tym gdy zaatakuje jakaś niestrawność czy ból brzucha to też jest dobra rzecz .

"Demon to some , angel to others ..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 335 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5524
Rooibos jest calkiem przyjemna w smaku pod warunkim ze zaparza sie ja woda ktora po wrzeniu kilka minut odstala. Poza tym widze duza roznice pomiedzy herpatka Rooibos z Herbapolu a z firmy ASTRA, Astra jest zdecydowanie smaczniejsza. Sa tez herbatki w kartonach firmy Nativa ale to nic innego jak slodka woda z dodatkiem aromatu Rooibos. Smaczne ale ... czy zdrowe???
A co do funkcji - to chyba jej dzialalnie polega glownie na walce z wolnymi rodnikami, a nie na spalaniu tluszczu.
Co do wolnych rodnikow to w sklepach z herbatami swiata sprzedaje sie cos dobrego - herbatke o nazwie LaPacho - to zmielona kora drzewka zwanego Pau d'arco z Peru. To preparat prawie o takich samych wlasciwosciach jak przereklamowana troche Vilcacora, a duzo tanszy, bo nikt jeszcze na tym nie zbija az tak wielkich pieniedzy. Wartosci smakowe niestety nie sa az tak bardzo rewelacyjne

wietom

wietom

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DROGA ANNIU!
Jestem prawie pewna ze chodzi o herbatke Pu-Erh faktycznie jest to herbata wspomagajaca diete i odchudzanie w dawnych czasach mogl ja pic tylko cesarz chinski byl to jego "nektar" a zwykli mieszkancy panstwa mogli sobie o niej conajwyzej pomarzyc. Ona jest pyszna i ladnie pachnie
POLECAM!

aneczka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMÓZCIE

Następny temat

Czy można jeśc słodycze?

WHEY premium