SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co po treningu objętościowym 5x5 (Traktora71)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 581

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 347 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45565
Witam!

Własnie zakończyłem plan rozpisany przez Traktora71. Mówię tutaj o planie objętościowym 5x5 a mianowicie:


A

- Przysiad 5x5
- Wyciskanie na ławce 5x5
- Wiosłowanie 5x5
- Pompki na poręczach 3x max
- Łydki lub brzuch 2-3x15-20p

B

- Przysiad 5x5
- Wyciskanie w staniu 5x5
- Mc 1x5(5x5)
- Drążek (podchwytem) 3 x max
- Łydki lub brzuch 2-3x15-20p


Po tym treningu miałem się zgłosić do Traktora71 po dalsze instrukcje w temacie treningu lecz nie dostałem żadnej odpowiedzi od niego.

Myślę że jako taki ciężar roboczy wypracowałem:

Przysiad 5x110
MC 5x115
WL 5x75

Przy czym zaczynałem od ciężarów:

Przysiad: 85kg
MC: 95kg
WL: 65kg

Najsłabsza moja partią jest klatka na której odnotowałem słaby przyrost sił i bardzo mozolnie wypracowuje na niej ciężary i przyrosty w stosunku do innych partii mięśniowych


Tak więc zwracam się do was z prośbą o pomysł na dalszy trening. Nie mówię tutaj o rozpisywaniu (choć mile będzie to widziane) lecz o podaniu jakiegoś pomysłu z którego postaram się stworzyć trening i dać go do oceny.

Pomogłem? Daj soga, zmotywuje mnie to do dalszej pomocy w temacie!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Wiesz co po twojej wypowiedzi wnioskuje że FBW się całkiem nieźle sprawuje. Proponował bym więc podkręcenie intensywności i objętości treningowej. Czyli dałbym w głównych ćwiczeniach rampy, dodał bym tu też troszkę objętości treningowej, czyli dodał trochę asysty do głównych bojów, ograniczając częstotliwość ich samych, możesz np trochę pobawić się z objętością i intensywnością wprowadzając np koncepcję Billa Stara z podziałem na dzień ciężki lekki i średni. Możliwości jest naprawdę wiele. Obczaj sobie ten trening może ci spasuje http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=91
Co do klatki to jak dla mnie głównym problemem jest tu technika boju, najlepiej by było jakbyś nagrał filmik z wyciskaniem na klatę i tu wrzucił.

Zmieniony przez - Tjujka w dniu 2011-12-23 15:30:04

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 347 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45565
Zastanawiałem się nad trenigiem FBW z podziałem na góra i dół albo push/pull.

Co do techniki myślę że jest dobra bo kiedyś (dawno temu) wrzucałem filmik i został skrytykowany i kolejny filmik spotkał sie juz z pozytywnym głosem.
Poczytam o tym treningu dzięki za pomysł. Nie mniej jednak chciałbym tez usłyszeć opinie większego grona użytkowników na temat dalszego treningu.

Twoja wypowiedź bardzo mi się przyda. Dzięki!

Pomogłem? Daj soga, zmotywuje mnie to do dalszej pomocy w temacie!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na drążku dla początkującego

Następny temat

Prosze o sprawdzenie i poprawienie mojego treningu na mase

WHEY premium