SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co na trądzik? nic nie pomaga!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19047

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8
pisałam w innym wątku:przestałam walczyć z trądzikiem sama i "leczyłam" sie pod kontrolą dermatologa. stosowałam kilka albo nawet kilkanaście różnych maści i dopiero jak lekarka poleciła mi Curiosin, to efekty sa rewelacyjne.
na początku smarowałam kilka razy dziennie ale po kilku dniach juz tylko na noc i mogę śmiało powiedzieć ze to najlepsza maść jaką do tej pory stosowałam. jak jakiś wyprysk zauważę na twarzy to smaruje na noc i juz go nie ma. jest bakteriobójczy i szybko gojący wszelkie wypryski z twarzy i dekoltu i nie tylko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 124 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 306
Jest takie coś jak Aplikator przeciw wypryskom HB. Testowałeś? Swego czasu miałem potężny trądzik, udało się go wyeliminować bez postawiania zaczerwienień i podrażnień. Spróbuj. Niżej masz screen, ale szukaj tego w sieci, na mieście jeszcze nie widziałem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
co to ku*wa kącik reklamowy nonacne?

Zmieniony przez - Hervon w dniu 2013-04-25 19:04:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18
Moim skromnym zdaniem, to nie ma cudownego leku na trądzik. Bo wpływ na jego występowanie jest także genetyczny. Najprawdopodobniej ktoś z rodziny też cierpiał na tą dolegliwość. Faktem jest, że trzeba oczyszczać skórę z łoju nie pozwalając do zatykania porów. Najlepiej robić to kilka razy dziennie, jednak delikatnymi emulsjami lub mydłem specjalnie przeznaczonym do cery tłustej,można twarz myć mlekiem takim normalnym-świetnie ściąga pory, no i jest naturalne podobnie jak zwykły ogórek. Należy jednak pamiętać o tym że cera tłusta też potrzebuje nawilżenia. Więc polecam lekkie kremy nawilżające. Jako suplement diety z czystym sumieniem moge polecić herbatkę z bratka polnego. Smakuje ohydnie, ale naprawdę pomaga-sprawdzone przez babcie. Jeżeli chodzi o zabiegi to poleca się naświetlenia lampą. Łagodzi objawy, ale nie usuwa ich. Z czasem krosty staną się mniej widoczne i będą miały łagodniejszy charakter, ale niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 143 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7522
Zacznijcie wkoncu jesc te buraki :((( Papka z buraka i marchewki kilka lyzek 3x dziennie+ lyzka oleju lnianego do kazdej porcji i 90% trądziku zniknie po 2 tygodniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 131
Doskonale Cię rozumiem. Trądzik to moja największa zmora - psuje całe moje dotychczasowe życie. No ale co zrobić... Od 2 miesięcy chodzę regularnie co 2-3 tygodnie do kosmetyczki na oczyszczanie + natlenianie (oxymbrazja) czy coś takiego + laser na dotychczasowe ślady itd. Za niedługo będę miał zabieg mikrodeambrazji i mam nadzieję, że on mi pomoże w mojej sprawie. :) Idzie lato a w lecie zawsze pryszczaty lepiej wygląda, najgorzej w zimie, cały szczęście zimę mamy już za sobą... PAMIĘTAJ O DIECIE bo to podstawa. Możesz też dodatkowo biegać i się ruszać. Ja biorę oprócz tego co w/w ciepło/zimne prysznice. Ponoć poprawia to krążenie krwi. Poprawa krążenia krwi = lepsza cera :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17
Witam, ja stosuje Curiosin, poleciła mi Dermatolog. można kupić w aptece ale jest bez recepty i można smarować kilka razy dziennie. wszystkie syfki super szybko się goją. jest tez antybakteryjny. jak dla mnie najlepszy z tych wszystkich reklamowanych drogich badziewi
...
Napisał(a)
Usunięty przez Amentoris za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 201
Witam
Rzeczywiście dieta ma znaczenie, rzucam kilka porad z naszego respondera;
- środki przesuszające skórę (nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy, toniki spirytusowe), mogą stymulować trądzik, także częste mycie nie jest wskazane,
- weź aspirynę lub ibuprofen, zmniejszają ostre zapalenia, rezygnujemy, gdy trądzik się "uspokoi",
- toniki ziołowe, bezalkoholowe (wskazany kwas glikolowy),
- delikatnie przecieramy wodą z cytryną, ogórkiem zielonym, aloesem, octem,
- uwaga na słońce, opalanie drażni trądzik,
- punktowo; sok z cebuli, pasta do zębów, roztwór sody oczyszczonej, to wszystko bardzo ostrożnie.
- nie wyciskaj, to powoduje zakażenie wtórne,
- przy niewielkim nasileniu możemy spróbować leków homeopatycznych; hepar sulphuris, silica,
- suplementy; witamina E sproszkowana, witamina B6, witamina A, cynk,
- zioła wewnętrznie; nalewka z kosaćca różnobarwnego, echinacea, nagietek lekarski, herbata z pokrzywy, przytulii czepnej, uspokajająco; herbata z lawendy i rumianku.
Dieta lekkostrawna, bez ostrych przypraw, ciężkich tłuszczy (kurczak, żółty ser, pikle, grzyby w marynacie - wykluczone). Stosować zioła uspokajające, tonizujące układ nerwowy. Stosować zioła na przemianę materii, szczególnie wątrobę i regularne wypróżnianie.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - Katarzyna i Jerzy w dniu 2013-06-25 12:23:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
Też dodam coś od siebie,bo miałem trądzik ponad 7 lat i też był niesamowitą zmorą i utrudniał mi życie,mam jeszcze pozostałości na plecach ... ale mniejsza z tym. Przedewszystkim zacznijcie dbać o swoją skóre ,jest to najważniejsza rzecz ,która powoduje wydobywanie się łojotoku (czyt.trądziku). Dobierzcie odpowiedni zestaw kosmetyków do swojej cery ,najlepiej jakbyście skonsultowali to z kosmetyczką(jednorazowo)by wam pomogła określić jaki macie rodzaj skóry ... ja mam mieszaną z przebarwieniami i na trądzik pomogły mi maście takie jak :
Zestaw kosmetyczny "Physiozel" jest w nim krem na codzień do twarzy,żel do mycia twarzy. Nie myjcie twarzy mydłem ! nigdy ! ,ani zimną wodą, używajcie zawsze żeli antybakteryjnych :) po każdym umyciu twarzy,czy goleniu , przetrzyjcie twarz wacikiem i tonikiem (bez alkoholu) a później na dzień stosujcie krem do twarzy (również antybakteryjny) na noc najlepiej przejsc sie do dermatologa aby doradzil nam jakis krem ,mi pomógł krem o nazwie "duac" koszt takiego kremu to 40 zł,ale naprawde mi pomógł i kończe już 3cia tubke ;) wyłącznie na noc. Bądźcie wytrwali i uważajcie na siebie,a z biegiem czasu zobaczycie różnice ;)

Instagram : zdrowie.odzera

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na spiętę mięśnie przy nerwicy ?

Następny temat

Ból w lewej piersi

WHEY premium