SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chemia syntetycznych SAA - artykuł

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Więc musiałem coś źle przetłumaczyć, jak będę w domu to sprawdzę dokładnie co tam było.

Proszę jednak o wyrozumiałość, bo ciężko jest to wszystko przetłumaczyć bezbłędnie nie mając wykształcenia w tym kierunku. Najpierw tłumaczę słowo w słowo a potem przerabiam to na polski wiec łatwo może wkraść się błąd, przynajmniej wiem że ktoś to przeczytał.

Pewnie miało być że "Poniżej są przedstawione główne sterydy, które dzięki cechom początkowym zostają wybierane do dalszej modyfikacj" Jak już mówiłem bedę w domu to sprawdzę, chyba że ktośma teraz dostęp do "Anabolics 2009" i poprawi mnie.

Oczywiście mod z możliwością edycji niech potem zrobi porządek z tym podpisem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12918
Nikt nie mowi ze lipa, zawsze jakis blad moze sie wkroic... poprawione slownie... tak lap soga za ciezko prace ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 190 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7109
wieczorem po siłowni przeczytam ;p sog

" nie raz chce byc najlepszy, nie wiem czemu, ale mam tak "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 327 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5236
sqrwiel_ik-"nie żebym obrażał autora czy coś, bo jeśli sam to naskrobał to szacun, ale....

NA CHVJ TO KOMU ?? Wrzucać takie coś na forum gdzie 95% to metko-omkowicze na kebabach ??? a wątpie czy nawet te pozostałe 5% sie zainteresuje budową chemiczną.... hmmm"

panie i panowie sqrwiel_ik 95% większością przegłosował, że artykuł nie będzie miał poczytności, mój ulubiony pisarz Waldemar Łysiak skwitowałby to tak: "rżyjmy g****, przecież miliony much, nie mogą się mylić", a ja dodam od siebie, że te pozostałe 5% i tak prędzej czy później będzie stronić od forum, bo brakuje tu właśnie świeżej krwi która by tchnęła nową wiedzę merytoryczną dla ludzi na prawdę zainteresowanych, reszta to tylko nadawcy i odbiorcy mniejszych i większych paczek. Autorowi natomiast polecam Biochemie Stryer'a lub Harpera możesz dorwać w pdf'ie ja mam po angielsku i po polsku i wiem co to znaczy język techniczny także w imieniu 5% mniejszości za analizę steroidów anabolicznych na poziomie molekularnym serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 5978 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65164
Bardzo dobrze, że chłopak przetłumaczył i miał chęć by się tymi informacjami z nami podzielić.
Oczywiście sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 327 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5236
poprawnie powinno być estrogenową i androgenną a nie "estrogeniczną i androgeniczną". Nie musisz uzupełniać arta o pochodzenie nandrolonu bo miałeś rację, wikipedia mówi nam:

"Nandrolone (19-nortestosterone) is an anabolic steroid that may be present naturally in the human body, albeit in minute quantities of less than 0.4 ng/ml."


dorzuć jeszcze kilka koxów jak możesz, bo miałem kiedyś tą książkę w rękach i jest co najmierniej dobra, metribolone i mibolerone, t3, clen et cetera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
estrogenową i androgenną a nie "estrogeniczną i androgeniczną"

jakieś słowotwórstwo mi się włączyło


dorzuć jeszcze kilka koxów jak możesz

Niestety tylko to co wrzuciłem jest opisane w rozdziale, a nie jestem chemikiem/farmaceutą żeby sam resztę rozkminić



Zmieniony przez - P4tr1ck w dniu 2010-07-21 18:37:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29422 Napisanych postów 62866 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902284
fajne i ciekawe. sog juz nie wchodzi


czekamy na wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1648
takich tematow wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Macie jeszcze jeden artykuł o aromatyzacji androgenów
https://www.sfd.pl/Aromatyzacja_androgenów_-_znaczenie-t622611.html


Skoro chcecie więcej to może się przełamię i przetłumaczę rozdział "The Endocrinology of Muscle Growth" bo jest ciekawy, chociaż dość długi i "meta-omkowiczom na kebabach" pewnie nie będzie się chciało przeczytać . Chociaż fajnie jest opisane krok po kroku czemu mięsień rośnie i jaki wpływ ma na to farmakologia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krysztalki w tesciu!!

Następny temat

Badanie hormonów - jakich?

WHEY premium