SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chambers vs Rossy II

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 934

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Jak dowiedziała się redakcja BOKSER.ORG, w lutym przyszłego roku na ring wróci jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej, Eddie Chambers (35-2, 18 KO). Jego rywalem na gali w New Jersey będzie Derric Rossy (25-2, 14 KO).

Walka będzie rewanżem za ich pierwszą potyczkę z 2007 roku. Trzy lata temu górą był Chambers, który wygrał przez TKO w siódmej rundzie. Tym razem pojedynek może wyglądać zupełnie inaczej, ponieważ Eddie po marcowej porażce z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO) długo dochodził do siebie i nie wiadomo czego się można po nim teraz spodziewać, a Rossy poza porażką z Aleksandrem Dimitrenko (30-1, 20 KO) notował od tamtego czasu same zwycięstwa.

- Chcę powiedzieć, że czuję się świetnie i wróciłem na salę treningową. Następną walkę stoczę w lutym na gali w New Jersey, gdzie moim rywalem będzie dobrze znany Derric Rossy. Mam nadzieję, że pokażę dobry boks i znów uda mi się z nim wygrać - powiedział nam przed momentem "Szybki Eddie".

Bardzo możliwe, że potyczka Chambersa z Rossym będzie częścią mini turnieju eliminacyjnego federacji IBF. Zwycięzcą tej walki spotkałby się z lepszym z drugiego półfinału, w którym mógłby uczestniczyć nasz Tomasz Adamek (43-1, 28 KO). Nie wiadomo w ogóle czy "Góral" weźmie udział w takim turnieju, jednak taka opcja jest brana pod uwagę. Wówczas zwycięzcy obu par zmierzyliby się potem w oficjalnym eliminatorze do tronu IBF.






Blisko cztery lata temu Derric Rossy (25-2, 14 KO) i Eddie Chambers (35-2, 18 KO) - dwóch niepokonanych wówczas zawodników, spotkało się po raz pierwszy. Dość gładko zwyciężył wtedy "Szybki Eddie", ale w sumie nic dziwnego, bowiem Rossy miał na koncie piętnaście zawodowych i dziesięć amatorskich walk na koncie, a znany był bardziej jako obiecujący obrońca futbolu amerykańskiego. Ta porażka go nie zniechęciła i z czasem zaczął nabierać tak potrzebnego mu doświadczenia, a także zbił osiem kilogramów, dzięki czemu bardziej przypomina teraz boksera, a nie obrońcę w futbolu amrykańskim.

Co prawda konkretnej daty ich rewanżu jeszcze nie ma, ale federacja IBF wyznaczyła ich do walki eliminacyjnej, na co obaj wyrazili zgodę. 30-letni Derric nie ukrywa, że pała żądzą rewanżu i zrobi wszystko, by tym razem to jego rękę podniósł sędzia po walce.

- W tamtym pojedynku walczył zupełnie inny zawodnik. W ogóle nie miałem żadnego doświadczenia, a on mnie łatwo pobił i udowodnił, że potrzebuję jeszcze sporo się nauczyć. Pracowałem nad tym bardzo ciężko i nadszedł czas by to pokazać. To moja szansa i nie zamierzam jej przespać. Sprowadzę pas mistrza świata wagi ciężkiej z powrotem do USA - zapowiada ambitny Rossy, który w ubiegłym roku zaskoczył wszystkich przekonywującym zwycięstwem nad Carlem Davisem Drumondem.







- Dzięki tej walce mogę ponownie dostać szansę boksowania o tytuł mistrza świata. Derric zmienił się od czasu naszej pierwszej walki i próbuje już więcej boksować, a nie tylko się bić. Kiedyś myślał, że jak będzie większy i silniejszy, to będzie lepszy. Teraz zrozumiał już, iż boks to trochę inna gra. Wciąż jednak nie ma szans by mnie pokonał, bo nadal jestem kilka kroków przed nim - uważa Eddie Chambers (35-2, 18 KO), który przygotowuje się do zaplanowanej na 11 lutego potyczki z Derriciem Rossy (25-2, 14 KO), gdzie stawką będzie druga pozycja w rankingu federacji IBF kategorii ciężkiej.
ROSSY PAŁA ŻĄDZĄ REWANŻU

- Tym razem będę nawet lepiej przygotowany fizycznie i zdeterminowany niż za pierwszym razem - powiedział Amerykanin, który cztery lata temu zastopował Derrica pod koniec siódmej rundy.



Bokser.org

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-02-09 14:46:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Ciekawa walka w weekend-jest,to część eliminatora...

Walka ma 4 na boxrecu

http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=34277&cat=boxer


Pierwsza walka...







Rossy teraz ma więcej doswiadczenia poprawił sie w boksowaniu...Będzie większy problem dla Eddiego,który nie jest tym, samym zawodnikiem po nokaucie z rąk Władymira...


Ale Eddie i tak powinien wygrać...

Obstawiam wygraną Eddiego na punkty...




Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-02-09 14:51:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
Szybki Eddie przed czasem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651


Już dziś dojdzie do półfinałowej walki eliminacyjnej o miejsce pretendenta do tytułu IBF w wadze ciężkiej. W pierwszym półfinałowym pojedynku zmierzą się Eddie Chambers (35-2, 18 KO) oraz Derick Rossy (25-2, 14 KO).

Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się w finale eliminatora IBF z Samulem Peterem (34-4, 27 KO) lub jego najbliższym rywalem.

24 godziny przed walką odbyło się oficjalne ważenie. Derick Rossy wniósł na wagę 107.73 kg, natomiast jego rywal Eddie Chambers 94.35 kg. Walka odbędzie się już dziś w Atlantic City.

http://www.boxingnews.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=23593:oficjalne-waenie-eddie-chambers-9435-kg-vs-derick-rossy-10773-kg&catid=1:latest-news#comments
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
Eddie znów lepszy:)

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Nie udał się Derricowi Rossy'emu (25-3, 14 KO) odwet za porażkę przed czasem sprzed czterech lat. Eddie Chambers (36-2, 18 KO) znów okazał się lepszy, z tą tylko różnicą, że tym razem wypunktował "El Leona" na dystansie dwunastu rund. Po drodze 30-letni Rossy zapoznał się nawet z deskami. Po ostatnim gongu wszyscy trzej sędziowie opowiedzieli się za "Szybkim Eddiem", choć wyniki na poszczególnych kartach punktowych były bardzo rozbieżne: 115-112, 117-110 i 120-107.

Przed walką, która wyłoniła pierwszego finalistę turnieju eliminacyjnego organizacji International Boxing Federation, Chambers notowany był w rankingu na czwartym miejscu, natomiast Rossy okupował jedenastą lokatę. W drugim pojedynku spotkać mają się Samuel Peter (34-4, 27 KO) i Maurice Harris (24-14-2, 10 KO). Na zwycięzcę tej potyczki czeka już Chambers. Triumfator turnieju powinien w 2012 roku zaboksować z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO) lub pięściarzem, którzy zamieni go na tronie federacji IBF.

http://www.bokser.org/content/2011/02/12/063749/index.jsp



Czyli tym razem na punkty...Rossy poczynił ogromne postępy,przed pierwszą walką,to był raczej futbolista niż bokser...Ale i tak przegrał rewanż.


Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-02-12 11:07:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 193 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1315
Cały ten turniej IBF to nieporozumienie , drugi pojedynek pewnie wygra Peter i o pretendenta zawalczą dwie ostatnie ofiary Władimira , jaki to ma sens?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
No nie ma...Zawsze można zrezygnować z walki z Kliczką i uciec(jak Povetkin,a kaska za walkę z eliminatora półfinałowego jest)...Peter juz mówił swojemu menedżerowi,ze nie chce już walczyć z żadnym Kliczką...

Mało zostało bokserów dla Kliczków...Z nazwiskami,to Adamek,Haye,Povetkin,Solis ewentualnie wymiana rywali Władymir nie walczył z Arreolą...

A tu walka...



















Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-02-13 12:54:45

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-02-13 12:55:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OCHRANIACZE NA PISZCZEL I STOPE FIRMY MASTERS

Następny temat

Ostry pokaz - iskry lecą

WHEY premium