SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cardio na redukcji

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, od niedawna wróciłem na siłownie po sporej przerwie. W międzyczasie nabrałem sporo tkanki tłuszczowej przez złe odżywianie się oraz brak większej ilości ruchu. Myślę, że aktualnie mój bodyfat to koło 18-20%. Mam 180cm wzrostu, ważę 81 kilogramów. Chciałbym do wakacji zredukować tę tkankę do poziomu najlepiej ~12%. Policzyłem sobie ile powinienem jeść kalorii oraz makro i odciąłem od tego 300kcal. Przez tydzień waga spadła mi tylko o jakieś 0.3kg, a obwód pasa o 3cm. Robię 4 treningi siłowe w tygodniu, wliczone wg. wzoru do diety. Chciałbym dodać jeszcze jakieś cardio i tutaj pojawia się problem, bo nie wiem ile razy w tygodniu na początku i po ile czasu + czy chodzienie po bieżni, czy bieganie. Myślałem na start o 15 min marszu po każdym treningu czyli 4 razy w tygodniu. Co sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4504 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 43100
Widać, że temat masz całkiem przemyślamy i nie jesteś z pierwszej lepszej łapanki.
Po parametrach wydaje się, że nie masz dużo tego zapasu w postaci tkanki tłuszczowej, a Twoim calem zapewne jest jakość. Skoro główną aktywnością jest siłownia, to oczywiste też jest, że zależy Ci na mięśniach. Przy ujemnym bilansie energetycznym zachowanie ich (gdy celem jest utrata tkanki tłuszczowej), wcale nie jest takie łatwe.

Mając to na uwadze na pewno nie będzie dobrym pomysłem, planować kardio w te same dni co trening siłowy. Proponuję w dwa dni wolne od treningu siłowego, wprowadzić sesje kardio połączoną z interwałami (łącznie nie więcej niż 50 minut).

Kontroluj jednak aby się nie przetrenować, gdyż na ujemnym bilansie energetycznym i ciężkich treningach, nie jest to wcale takie trudne. Koniecznie pamiętaj aby się wysypiać. Niech Twój sen będzie odpowiednio długi i dobrej jakości (polecam ZMA).

Przy takim planie i celu warto dostarczać białko na poziomu 2,5g (na każdy kilogram masy ciała) oraz tłuszcz na poziomie 1g na każdy kilogram masy ciała.

Warto też pomyśleć o spalaczu tłuszczu. Osobiście polecam 2 porcje dziennie jednego z Redox'ów. https://sklep.sfd.pl/Szukaj.aspx?q=redox 

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw czy ppl 2

Następny temat

Jakie suplementy by zmienić tłuszcz na mięśnie?

WHEY premium