SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CHROM - zakaz sprzedaży?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1542 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15275
zgodze sie z toba danon ale nawet pan szukala napisal "Obecnie niepokój budzi nie tyle sam chrom, co zbyt duze spożycie tego pierwiastka w sposób dublujący się w różnych prepratach odchudzajacych. Dlatego, należy zwracać uwage by dzienne spożycie tego zwiazku w różnych preparatach raczej nie przekraczało ilości 200ug - jest to na pewno dawka bezpieczna" wiec po treochu ja tez mam racje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1488 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22239
hmm wiec wspolczuje tym ktorzy chwala sie ze ciagle jada na amino anabol PQ hi teca w dawkach duzo wiekszych niz zaleca producenta tak w ogole to ciekawe jak hi tec sie ustosunkuje do tej calej sprawy jesli wyjdzie cos szerzej.

text roku:
Nie smiejcie sie.Zdecydowalem sie na pierwszy cykl w zyciu, problem w tym ze niewiem jak sie wbija igle, przed chwial zrobilem sobie zasztryk ale igly nie moge wyjąc, siedzi tak mocno jak sruba, boli jak**** siedze juz tak 20 minut i nie moge wyjąc jej bo boli jak sam skurvysyn.
Pomocy bo nie wyrobie, matka wróci z roboty, igla w dupe za***ią mnie...

www.theanimalrescuesite.com -zwierze tez czuje glod

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
czas sie przezucic na inne bcaa:)Olimp kiedy bedziecie mieli bcaa w kapsach?


Moderator
członek-mafia.suple.hardcor.pl

MODERATOR TEŻ CZŁOWIEK

"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
"To co dla mnie jest podłogą, dla innych może być sufitem"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Panowie, to były tylko dwie informacje na przestrzeni 1 tyg. w Faktach na TVN. Jest to typowa działalność PR na tej stacji, robina pod jakiś koncern farmaceutyczny, sprzedający leki odchudzające. Idzie lato, ludzie się odchudzają, a oni widzą konkurencję w suplementach dietetycznych...
Informacje tam podane były mocno naciągane. Jakaś Pani toksykolog straszyła szkodliwością chromu, zapomniawszy dodadć, że wszystko, co mówiła dotyczyło trójwartościowego chromu nieorganicznego i skarzeń chemicznych w niektórych regionach wysokoprzemysłowych.
Oczywiście wszystkie pierwiaski śladowe, w wysokich dawkach są szkodliwe, ale prawidłowość ta dotyczy też selenu, molibdenu, wanadu, manganu, jodu i wielu, wielu innych.
Drugi aspekt sprawy, to domniemana szkodliwość kwasu pikolinowego. Substancja ta jest nieaktywnym metabolicznie izomerem witaminy PP i może działać, jak antywitamina, a tym samym zakłucać metabolizm komórkowy.
Uwzględniając całość bazy naukowej chromu, Olimp oparł się na polinikotynianie chromu - atomach chromu chelatowanych formą witaminy PP,
jednoczśnie zalecając całkowicie bezpieczną dawkę dobową - 150 mikrogramów - 1 kaps. dziennie.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
o ile dobrze pamietam to w TVNie bylo mowione tez o szkodliwosci witamin na organizm czlowieka...
jakis kolo sie wypowiadal ze coraz wiecej osoob siega po syntetyczne witaminy i to jest powodem wielu choroob czy jakos tak...
jak dla mnie te info jest zbedne bo chyba kazdy wie ze nadmiar witamin szkodzi...

ale co najciekawsze stanowczo odradzano branie witamin osoba ktore nie sa chore, a jedynie chca dbac o zdrowie...

nie wiem co maja na celu takie nowinki, ale wg mnie nie do konca to jest prawda...o nie kazdy jest w stanie uzupelnic niedobory z pozywienia


misOO

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ździwiłbym się gdyby po tym programie na TVN puścili reklame jakiegoś producenta "naturalnych" witamin.

To jak szybko upływa czas zależy od tego po której stronie toalety się znajdujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Nie można też zarzucać wszystiego TVNowi to była tylko informacja podana zdaje się w związku z jakimiś badaniami w GB czy gdzieś.

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
W poprzedniej wypowiedzi pomyliłem się. Sory! Napisałem, że problem szkodliwości dotyczy chromu nieorganicznego trójwartościowego, a chodzi o chrom nieorganiczny sześciowartościowy. Szkodliwe są tzw chromiany - np. chromian sodu, chromian cynku, itp. Trójwartościowy chrom organiczny, np. polinikotynian chromu, jest pożyteczny dla zdrowia. Sam chrom wogóle nie szkodzi - szkody wywołuje reakcja redukcji chromu sześciowartościowego do trójwartościowego, w efekcie której powstają uszkodzenia biomolekuł. Jeżeli podajemy od razu zredukowny chrom trójwartościowy, to nie zachodzi jego redukcja. W zalecanych dawkach (200 mikrogramów na dobę) chrom organiczny, szczególnie w postaci polinikotynianu chromu, jest całkowicie bezpieczny - leczy cukrzycę starczą i miażdżycę oraz redukuje tkankę tłuszczową!!! Podobnie bezpieczny, chociaż nieco mniej skuteczny, jest nieorganiczny związek trójwartościowego chromu - chlorek chromu.
Chrom jest półmetalem - zachowuje się albo, jak metal, albo, jak niemetal. Szkodzi jego forma niemetaliczna - anionowa (sześciowartościowe chromiany), a bezpieczneny jest, jako metal - kation (trójwartościowe sole chromu).

S. Ambroziak
1

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
Sławku jaka w takim razie jest bezpieczna dawka(jeśli istnieje) pikolinianu chromu, gdyż jedne z dostępnych BCAA na naszym rynku zawierają go w ilości 1,5 mg/10 kaps.

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Naprawdę?! To jakiś obłęd!!! Firma pewnie amerykańska? Ja widziałem amerykański pikolinian chromu w dawce 3 mg chromu (3000 mikrogramów) w 1 kaps. Całkowicie bezpieczne dawka to 200 mikrogramów chromu. Nie mam jasności, co do szkodliwości pikolinianu, ale uważam, że w przypadku zdrowia wszystkie wątpliwości powinny być rozstrzygane na niekorzyść preparatu, czyli na korzyść konsumenta. Dla tego nie stosujemy pikolinianu!...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

do firmy olimp!!!wazne

Następny temat

Energia i max wydolność - jak?

WHEY premium