SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko z enzymami trawiennymi czy bez?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 162 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
Też jest Laktaza o Optimum Nutrition--nawet podają ile

Czyli jest w tym białku laktoza bo laktaza do jej trawienia jest potrzebna.

Co wiem to powiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2453 Napisanych postów 24181 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402550
mozna tak gdybac bez konca, moze jest tyle ile wychodzi z wegli ze skladu, moze i wiecej,
moze te enzymy dodawane sa dla tych co bialko w mleku rozrabija, imo na prawde p******a jest to w tym przypadku, sa wazniejsze sprawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
koszałek
ja pjerdole naczytali sie oron horsów i teraz bedzie jeden z drugim strugac wielkeigo znawce branży )))

beka



sog

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 510
Witam

Pytanko : miałem kiedyś białeczko Pantera i jak jadłem to niestety często miałem po nim rewolucje czy mogło to być spowodowane enzymami ?? A np jakiś czas temu dostałem próbkę białka Activlaba i miałem po nim wielką zgagę czy mam jakieś problemy odnośnie trawienia białek czy może to być spowodowane czymś innym?? Proszę o pomoc


Zmieniony przez - pumba87 w dniu 2012-11-19 19:09:25

Pozdrawiam Pumba87

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12085 Napisanych postów 160547 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234850
raczej jakoscia surowca

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 510
Skoro może chodzić o jakość surowca to czy firmy tak naprawdę badają to co wysyłają do sprzedaży?? TomQ-MAG a może tak naprawdę nie wiedzą co dostają bo to chyba z półfabrykatów jest tworzone. Chociaż na kakość surowca może wpływać wiele składowych... nic będę próbować dalej, czyli enzymy raczej za to nie odpowiadają ??

Pozdrawiam Pumba87

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2453 Napisanych postów 24181 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402550
mysle ze firmy doskonale wiedza co sprzedaja, niestety nie zawsze jest tak jakbysmy chcieli i firmy nie do konca sa uczciwe czasem

Zmieniony przez - wincol w dniu 2012-11-19 20:20:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 162 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
Pantera to było kiedyś coś takiego ale jakiś dramat był z tego co pamiętam ale tanie było to wszyscy kupowali.

Też pewnie były w nim enzymy ale bakterie dawały im radę i sraczka mogła być.

Co wiem to powiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 162 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
Trochę poczytałem i przeciwko białkom z enzymami przemawiają jeszcze takie argumenty:

Trzustka reguluje wydzielanie enzymów za zasadzie sprzężenia zwrotnego, czyli podawanie ich z zewnątrz hamuje jej pracę i może upośledzać trawienie i wchłanianie innych makroskładników pokarmowych. Tak więc zmiany zwyrodnieniowe trzustki mogą być spowodowane właśnie takimi nienaturalnymi "praktykami dietetycznymi" jak podawanie enzymów trawiennych z zewnątrz.

Co gorsze
Podawanie enzymów trawiennych jest niebezpieczne dla ludzi z cukrzycą.
Ponieważ będzie to przyspieszało szybkośc pojawiania się glukozy we krwi, co może mieć tragiczne konsekwencje.
Dlaczego producenci suplementów zawierających enzymy nie dają takich ostrzeżeń na swoich produktach??.
Przcież mogą się tym przyczyniać do trwałego uszkodzenia nerek, gałki ocznej czy innych narządów obciążonych u ludzi z cukrzycą lub jeszcze nie zdiagnozowaną tą chorobą.

A często białko z enzymami wcinają "grubaski" licząc na jego odchudzające właściwości.




Zmieniony przez - adhok w dniu 2012-11-21 19:09:16

Co wiem to powiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1890
Słyszałem, że podobno enzymy podawane z zewnątrz w żołądku są trawione jak każde inne białko i nie działają.
Sa jakieś badania potwierdzone na skuteczność ich działania??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[LAIK] Jakie białko polecicie na masówkę

Następny temat

Kilka pytań do Hellfire.

WHEY premium