SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania hormonalne - wyniki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 41 lat Na forum 75 dni Przeczytanych tematów 24
Witam
Mam 41 lat.
Od kilku miesięcy mam bardzo duży spadek libido. Trenuję, odżywiam się zdrowo i nic drastycznego w swoim życiu nie zmieniałem. Do tej pory wszystko był ok.
Myślałem, że to jest problem z testosteronem ale chyba jest to problem z progresteronem. Wyniki z dzisiaj:
testosteron: 10,21!
progresteron: 2,5
estriadiol <24
LH-17
DHEA 7,5
Morfologia, cała tarczyca, próby wątrobowe ok. Przede wszystkim nigdy nie brałem żadnego dopingu. Stosuję tylko kreatynę z przerwami i odżywki białkowe.




Zmieniony przez - kaczypoznan w dniu 2024-02-12 19:01:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Witaj.
Przede wszystkim podaj nam normy Jakie są w twoim laboratorium gdzie badałeś poszczególne hormony i jednostki w jakich Podany jest wynik bo tutaj można różnorako interpretować to w zależności od metody pomiaru zastosowanego urządzenia i tak dalej. Jeżeli nie grzebałeś w hormonach na własną rękę czyli nie stosowałeś żadnego dopingu to można tutaj w pierwszej kolejności podejrzewać na przykład lekki przerost nadnerczy. W celu ewentualnej diagnostyki wykonuje się tutaj badanie USG aby ocenić wielkość nadnerczy.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jeżeli wklejamy wyniki badań, to należy zrobić to wraz z normami, które w tych badaniach były ustalone. Wklej skany wykonanych badań hormonalnych. Najlepiej wszystkie, które wykonywałeś.

Warto mieć na uwadze to, że wiek niestety wpływa na poziom testosteronu w naszym organizmie. Poza tym, bardzo istotny jest nasz styl życia. Między innymi to, jak się odżywiasz, jaką masz aktywność fizyczną, poziom tkanki tłuszczowej, ilość stresu, ilość i jakość snu. Niestety im dłużej mamy tutaj odbierzności od zaleceń, tym większe ryzyko zaburzeń. Przychodzi to wraz z czasem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 41 lat Na forum 75 dni Przeczytanych tematów 24
OK. poniżej wyniki: Jeszcze dodatkowo mam SHBG 30,0 nmol/l norma 17,1 — 77,6






Zmieniony przez - kaczypoznan w dniu 2024-02-15 11:00:18

Zmieniony przez - kaczypoznan w dniu 2024-02-15 11:00:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wyniki mocno rozjechane. Warto napisać coś więcej o tym, czy stosujesz/stosowałeś jakieś środki dopingujące, lub też leki. Niepokojący jest wysoki poziom LH i FSH. Jądra niestety mogą być niewydolne w takiej sytuacji. Szczególnie w dłuższej perspektywie. Myślę, że nie pozostaje nic innego, jak skonfigurować ten problem z lekarzem specjalistą andrologiem/endokrynologiem. Powtórzyć badania, zastanowić się nad swoim style życia i wprowadzić w tym kierunku diametralne zmiany. Niestety nie wygląda to dobrze.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Torbiele Bakera?

Następny temat

Ból stawów i mięśni w spoczynku

WHEY premium