SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BX Ultra Whey ile wkońcu BTW ?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4972

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cukraloza (Splenda)
mozliwe

Nie popełniaj błędu - Splenda nie jest produktem naturalnym. Nie jest zdrowa. Nie jest dobra dla Ciebie. Jest niebezpieczna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zachęcam do przestudiowania strony ze skutkami wywołanymi przez Splendę. (w Polsce strony nie można zobaczyć)

http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/artykuly-zycie po aspartamie.htm

Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2007-03-21 15:52:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
ok
odświeżyłem informacje ze swoich źródeł
pokrótce:

Splenda, also known as sucralose, is artificial sweetener which is a chlorinated sucrose derivative. Facts about this artificial chemical follows.
żródło:własne

Sukraloza, sprzedawana jako Splenda, została odkryta w 1976 przez naukowców w cukrowni brytyjskiej Tate & Lyle. Cztery lata później Tate & Lyle połączył siły z Johnson & Johnson w celu rozwinięcia i komercjalizacji sukralozy pod flagą nowej firmy - McNeil Specialty Products (obecnie nazywa się McNeil Nutritionals).
żródło:własne

Sukraloza (inaczej splenda C12H19Cl3O8) - syntetyczny węglowodan, pochodna sacharozy, która jest stosowana jako słodzik nie dostarczający do organizmu kalorii, gdyż nie jest przezeń metabolizowany.

Sukraloza jest ok. 600 razy słodsza od zwykłego cukru. Jest bezpieczniejsza w użyciu od innego, powszechnie stosowanego słodzika - aspartamu, gdyż jest trwała w szerszym zakresie temperatury i pH.

żródło:wikipedia


Także większość supli ze stanów zawierających właśnie Splenda Brand - wykazują na polskich etykietach w składzie sukralozę.

Przykład ze sklepu SFD:
https://www.sfd.pl/BSN_Cell_Mass-t318070.html (patrz: skład)

Chyba wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
Mogę natomiast powiedzieć, że jakiekolwiek błędy zauważane przez klientów lub nas samych są monitowane do pracowników odpowiedzialnych za te informacje i w miarę możliwości/pracy - zmieniane.


Kwestia została poruszona 26 kwietnia 2005

https://www.sfd.pl/BIOGENIX_ULTRA_WHEY_0_g_WEGLI__-t197901.html
https://www.sfd.pl/Ile_ww_ma_whey_bx___-t197925.html


przez blisko 2 lata informatyk nie miał czasu się tym zająć?
może trza się rozejrzeć za nowym, bystrzejszym informatykiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Odnośnie Twojego tekstu - 95% słodzików ma wrogów i zwolenników. Aspartam, Splenda czy cokolwiek innego - taka prawda.

Generalnie jako dystrybutor/importer nie możemy wpływać na skład produktu innej firmy. Wiele supli w Stanach słodzonych jest Splendą, która podobnie jak inne słodziki mają jak wspomniałem wrogów i zwolenników.

Chyba tylko Stevia czy miód mogłyby być używane jako naturalne słodziki bez żadnego problemu ... a i tak znajdzie się ktoś kto to podważy.

Podobnie ma się sprawa chociażby z siemieniem lnianym - tak polecanym i tak zbawiennym niby. Niby, bo bez obróbki termicznej (zazwyczaj prażenia) również możemy je określić jako nasiona dostarczające silnej trucizny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Ziper - nie ja zatrudniam informatyka czy kogokolwiek odpowiedzialnego z te sprawy ... rozumiem uszczypliwość ale mogę najwyżej przytaknąć bowiem macie rację.
Niektóre zadania mogą umknąć; nie wszystkie sprawy załatwiane są "od ręki", - jednak staramy się aby wszystkie tego typu zagadki, literówki czy pomyłki były monitowane i sprawdzane na bieżąco.
Pewne sprawy można rzeczywiście przeoczyć ale uszczypliwości w tym temacie przyjmuje z pokorą bo faktycznie sprawa jest nieco przedawniona.

Postaram się ukazać, że tego rodzaju błąd czy pomyłka stawia nas w niekorzystnym świetle i mam nadzieję na szybkie załatwienie sprawy.
Thx za ukazanie błędu. Postaram się przyśpieszyć tę sprawę jeśli mi się uda .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
skoro ten błąd jest od dwóch lat to ok można by wybaczyć to informatykowi leniwemu, ale jak wytłumaczyć błąd na opakowaniu ??

na 2 lata były drukowane z góry etykiety a potem na każdej z nich naklejane na białej kartce prawidłowe wartości makroskładników ??

fascynujące

Zmieniony przez - buby77 w dniu 2007-03-21 16:37:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 334 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6487
hehe ladny burdel musi tam byc w nutrifarmie
btw. 9g ww to duzo jak na odzywke bialkowa...to nawet sp80 ma "tylko" cos ponad 5g
pozdr

...ja tu tylko sprzatam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
buby
niektórych błędów nie da się usprawiedliwić niestety
mogę jedynie rzec, że każdy je może popełnić that's all

czasami przez jeden proces np etykiety - w który wkradnie się literówka albo podobne - i będzie ona się powtarzać bo informacja idzie dalej z miejsca "wyższego"

konkurencji również zdarzają się/zdarzały się tego typu wpadki
jesteśmy tylko ludźmi więc czasem może się zdarzyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
co do Stevii to rowniez czytalem rozne opinie
wnioskujac nie da sie dogodzic wszystkim

co do faktycznych skutkow ubocznych slodzikow wszelkiej masci - sadze ze bedzie mozna wypowiedziec niestety dopiero po paru LADNYCH latach

czyms wszyscy musimy oszukiwac nasze kubki smakowe
jedni wola cukier
inni aspartam
inni Stevie itp

wszystko ma swoich wrogow jak i zwolennikow

wiec proponuje zasade zlotego srodka - czyli umiar :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
Kanarek wiadomo każdemu zdarzają się błędy ale bez przesady, błąd powtarzany 2 lata (a może dłużej) z pełna jego świadomością i brakiem pobudek do jego naprawienia, staje się czymś więcej niż tylko błędem.

I nie jest niemożliwe przekazanie korekty drukarni aby ją wprowadziła.

A jeśli to zaniedbanie ze strony pracowników to może warto im o tym przypomnieć, tak informatykowi jak i odpowiedzialnej osobie za etykiety.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór odżywek, dieta - pomoc

Następny temat

Gian Bolic 6000, kretyna z mlekiem?

WHEY premium