SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból zęba - po kanałowym

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 364
Witam otóż boli mnie ząb ( lewa dolna piątka ) .
Wszystko zaczęło się dość dawno. Gdy piłem zimne picie bolał mnie ten ząb.
W poniedziałek odważyłem się i poszedłem do stomatologa. Ząb został rozwiercony i została wprowadzona biała substancja ( podobna do plomby, ale nie sądzę żeby to była ona ). Ząb przy wierceniu bolał mnie strasznie, tak jak i po. Ból był dość silny, więc znów poszedłem we wtorek. Wtedy dostałem coś pomarańczowego ( miało przestać boleć [ przestało, ale tylko na 1 dzień ] ). Obudziłem się dzisiaj rano i znów bolało, więc poszedłem znów . Dzisiaj Pani stomatolog powiedziała, że mam robiony kanałowo .
Kręciła mi pani kilka razy czymś w zębie [ chyba w tych kanałach ], po tym dostałem jakiś płyn w środek i ząb został zaklejony jakąś watą, którą miałem wyciągnąć, gdy będzie mnie bolał ząb nadal. I niestety muszę powiedzieć, że ząb mnie nadal boli. Nie wiem co mam zrobić, czy jak to wyciągnę i ząb nie będzie niczym zasłonięty, przestanie boleć? Nie wiem. Ząb boli tak jak wcześniej. Niestety najwcześniej mogę iść dopiero w poniedziałek. Święta i wiecie w ogóle... Czy mam tą watę wyciągnąć, czy zostawić i wytrzymać do poniedziałku? Mam brać jakieś środki przeciwbólowe ? I czy nic się z zębem nie stało, żebym nie musiał mieć go rwanego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
dbać o zęby i jeszcze raz dbać :) jak mawia dr. Hędzelek www.candeo.pl/pl/wieslaw-hedzelek/  . A jak już się popsują to leczyć jak najszybciej bo zęby nie odrastają ! Stałe zęby ma się na całe życie a potem trzeba płacić płacić płacić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 232 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3154
Też miałem leczenie kanałowe - chvjowa sprawa, współczuje.
Wszystko zależy od tego na jakim etapie leczenia jesteś, z tego co piszesz rozumiem, że jeszcze masz się zgłosić do dentysty? Leczenie kończy się na tym, że ząb masz martwy i zaklejony plombą po wcześniejszym wyczyszczeniu kanałów.
Jeśli pani stomatolog powiedziała, że masz wyciągać przy bólu to lepiej wyciągnij tą watę ale uważaj na ten ząb, jedz prawą stroną itp.
Mówiła coś jeszcze ta dentystka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 364
nie nic więcej nie mówiła . To wszystko . I że mam przyjść po świętach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 232 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3154
No dobra to ja bym na twoim miejscu zrobił tak jak Ci powiedziała, czyli wyciągnąłbym tą wate. Może jesteś na etapie zatrucia zęba? To będzie napier.dalać.
A jak już miałeś zatruty to normalka - ząb Cię boli bo to czyszczenie ogólnie bolesne jest - no wkłada Ci takie druty w głąb zęba, sam pamiętam jak się wyczołgiwałem z gabinetu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 364
tak tak coś mi tam kładła i wierciła, ale nie wiem czy wykładać to z zęba . Czytałem, że wtedy żąb jest bardziej zdatny na bakterie;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 232 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3154
No to nie wiem, na forum nikt Ci lepiej tego nie wytłumaczy niż dentystka.
Zaznaczam tylko, że jakby mi pani dentystka powiedziała coś podobnego to bym się nie wahał tylko wyciągał. Ale i tak zrobisz co zechcesz..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Nic nie wyjmuj. Masz zatruty ząb. Na razie bierz tabsy od bólu i po świętach do stomatologa na wyjęcie trutki i założenie plomby. Ból to normalny objaw przy leczeniu kanałowym. Ze dwa razy podczas takiego leczenia to ciemno mi w oczach się zrobiło i mało nie odjechałem. Staraj się też nie zwiększać ciśnienia krwi w głowie - przez święta nie ćwicz i nie stawaj na głowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 364
yhm ząb już nie boli. Jedynie czasami, lub gdy np pukam w niego palcem, jem na tamtej stronie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 364
a jednak jeszcze boli. Ugryzłem żelka po tamtej stronie i jak zabolało ;/ ała ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 964 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10363
BBoniu za kilka dni przestanie
1

Myję naczynia tak dynamicznie, że liczę to za trening cardio

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 364
ehh w poniedziałek znów pójdę do dentysty;/ nie chce mieć go rwanego. Mam nadzieję że mi go zrobi .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coś na oczyszczanie twarzy

Następny temat

naderwane sciegno

WHEY premium