SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w prawej stronie brzucha - 2x USG nic nie wykazuje

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 127
Cześć.

Mam problem, który wyklucza mnie z treningu każdego rodzaju a już tak bardzo potrzebuje treningu - każdy z Was kto przez dłuższy czas nie może ćwiczyć z jakiegoś powodu to na pewno zna to uczucie...


Ponad rok temu, biegłem z kimś, trzymając go na barkach. Nie wiem czy to było powodem czy tylko zbieg okoliczności (niepamiętam aby mnie coś zabolało w dniu biegnięcia), ale dzień lub dwa później poczułem silny ból po prawej stronie brzucha. Ból był silny ale stopniowo ustawał i już nigdy aż takiego nasilenia nie było.

Natomiast nie ustało takie uczucie jakby coś mnie uwierało, przeszkadzało (głównie przy schylaniu itd.).
Więc po około miesiącu poszedłem na USG, które nic nie wykazało - wszystko było bdb.

Trochę zdegustowany (liczyłem, że się dowiem co mi jest) wróciłem do domu i dałem sobie miesiąc luzu - zero aktywności.
Potem zacząłem ćwiczyć i ból wrócił, ale głównie po treningu. Czasem ból odczuwałem podczas treningu ale w większości później.
Ale i tak czułem, że coś mi tam przeszkadza.

No i tak z 10 miesięcy to trwało, czasem mniej czasem bardziej. Aczkolwiek musiałem odstawić trening bo czułem dyskomfort później.
Znowu poszedłem do lekarza, zbadał mnie chirurg i stwierdził, że to nie przepuklina. Wysłał mnie na USG (bardziej dokładne niż to które miałem na początku) ale również nic nie wykazało...

Nawet jak nie ćwiczę dłuższy czas to i tak przy schylaniu np. (wiązanie buta) czuję dyskomfort w tym miejscu. Tak mniej więcej na wysokości pępka po prawej stronie, ale nie wiem czy zawsze idealnie w tym samym miejscu. Nie obserwuję żadnych wybrzuszeń itd. Z zewnątrz wydaje mi się, że wszystko wygląda tak samo jak i po lewej stronie.

A np. przy pompkach czuje lekki ból od razu w ich trakcie.

Czy ktoś z Was miał coś podobnego lub wie co to może być i jak np. to ostatecznie potwierdzić jakimiś badaniami ? Chciałbym wiedzieć na czym stoję, albo co mam z tym zrobić. I chciałbym wreszcie zrobić porządny trening...
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12092 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
bol mozesz odczuwac w boku, okolicach watroby ect a tak naprawde uszkodzeniu mogl ulec chocby kregoslup w okolicach od t-6-7 do l1, na tego typu problemy trzeba spojrzec calosciowo nie tylko na miejscu bolu.
tym bardziej, ze z twojej histroii tak wynika

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zdrowie a wchłanianie suplementów leków a jedzenie

Następny temat

Brak siły w uścisku z rana

WHEY premium