SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Armstrong + FBW jak pogodzić ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 127
Witam wszystkich szukałem odpowiedzi na to pytanie wszędzie ale nie ma żadnej sensownej odpowiedzi. Problem jest taki: Startuję w tym roku do CSPSP. I tam jak wiadomo jest test sprawnościowy. Od stycznia regularnie chodzę na siłownie udało mi się wbić jakieś 5-6 kg masy (Obecnie 75,5 kg /177 cm wzrostu. Na sprawnościowym mam podciąganie. Ćwicząc na siłowni kładłem nacisk na siłę pleców oraz ramion, gdyż one odrywają w podciąganiu dużą rolę. Swój rekord w podciąganiu podbiłem z 6 do 14 powtórzeń(przy czym średnio wykonuje 12) ale mam zapał na więcej. Dużo czytałem o skuteczności planu Armstronga na zwiększenie ilości powtórzeń.
Ale nie wiem jak go połączyć z moim FBW gdyż plan armstronga zakłada trening na drążku 5x w tygodniu.

Potrzebuję rozwiązania tego problemu. Czy jest ktoś kto może mi coś doradzić w tej kwestii.
Osobiście wpadłem na pomysł żeby odstawić trening na siłowni na te dwa miesiące i przez te 5 dni w tygodni do godz. 12 uwijać się z armstrongiem a co drug dzień wieczorem ćwiczyć biegi i eksplozywność nóg. Boję się tylko że przez taki trening stracę sylwetkę którą budowałem prze te 4 miesiące.

Za porządną poradę obiecuje nagrodę

"Codziennie rób przynajmniej jeden krok w kierunku swojego celu"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1014 Napisanych postów 5402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136833
Mistrzu, chcesz zrezygnować z silowni tylko dlatego że na drążku się podciągać będziesz i robił pompki? Zmień trening na dzielony, rób jednego dnia dół ciała, drugiego dnia górę, ale np trening oparty na składankach, maszynach, żeby mięśnie stale pompować, ale równocześnie nie przetrenować się, bo Armstrong da w kość naramiennym. I wszystko, trening dostosowujesz do siebie a nie siebie do treningu

Ps. Inna sprawa że jeśli zamieszkasz w akademiku tej szkoły to też nie będziesz pewnie tak diety trzymał jak teraz, dużo zajęć, ciężko z żarciem o regularnych porach i gotowaniem. Szykuj się że na początku też Ci spadnie;)

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2014-05-06 18:35:06

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 127
Z tymi maszynami to może być problem .Ja prosty chłopak z prowincji, ćwiczę w domu do dyspozycji mam ławeczkę, hantle , gryfy no i oczywiście drążek.

No dobra łączymy Armstronga z dzielonym plus do tego biegi i nogi eksplozywnie. Czy to nie da efektu odwrotnego do zamierzanego? Czy organizm się nie wypali.


Zmieniony przez - Jako97 w dniu 2014-05-06 18:38:27

"Codziennie rób przynajmniej jeden krok w kierunku swojego celu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1014 Napisanych postów 5402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136833
A jak wygląda ten eksplozywny trening nóg? wyskok dosiężny, skok głębokościowy, wyskok ze sztangą, wieloskok, skok w dal? Bez przygotowania siłowego niektóre z tych ćwiczeń mogą Ci stawy uszkodzić nieźle, plyometria to też nie takie hopsiup. Zresztą, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie: boisz się że za dużo? To rób tylko to, co jest dla Ciebie priorytetem, czyli biegi i drążek. Trzymaj dietę i waga aż tak mocno nie spadnie, bez kitu, nie rozładowujesz przecież codziennie tuszek w rzeźni że Ci praca mięśnie popali. 2 srok za ogon nie utrzymasz, no chyba że na towarze, ale bez sensu brać doping tylko dlatego, ze Ci te wspaniałe 5 kg wagi spadnie;) Nie rozkminiaj tego tak namiętnie, na masę zawsze przyjdzie czas, maratończykiem nie jesteś że Cię na wiór wysuszy. odbudujesz to co stracisz szybko

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Podciąganie można poprawić na wiele sposobów. W niczym to nie koliduje z treningiem na siłowni. Zawsze możesz oprócz treningu pleców w ramach swojego planu dodać drugi trening tylko podciągania i tam pokombinować z różnymi metodami. Były już na forum wielokrotnie opisywane. W dziale 35+ jest cały temat o podciąganiu na drążku. Masti wrzucał do naszego działu trening na poprawę wyniku w wyciskaniu wielokrotnym - tez można go zaadaptować do podciągania.

Wszystko trzeba robić z głową.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 127
Ok. dzięki za podpowiedź w tej kwestii. Wczoraj wieczorem trochę poczytałem, dzisiaj biorę się za rekonstrukcję planu .

"Codziennie rób przynajmniej jeden krok w kierunku swojego celu"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania do sezonu 2015 dla HiTec

Następny temat

Brak pompy w klatce piersowej

WHEY premium