SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alistair Overeem po zwolnieniu z UFC

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Alistair Overeem zabrał głos w sprawie zwolnienia go przez UFC

Były mistrz Strikeforce, DREAM i K-1 w wadze ciężkiej Alistair Overeem wydał oświadczenie w sprawie zwolnienia go z UFC.

Overeem walczył pod szyldem UFC od 2011 roku, ale po porażce przez nokaut z Alexandrem Volkovem w swoim ostatnim występie, został zwolniony przez organizację podobnie jak były mistrz wagi ciężkiej Junior dos Santos.

W czwartek rano, Overeem wydał szybkie oświadczenie na Instagramie w sprawie swojego odejścia z UFC. Oto, co miał do powiedzenia.

Alistair Overeem
„Ostatni rajd (po pas) dobiegł końca, ale co to był za rajd. Patrząc wstecz na moje 10 lat w UFC, to było doświadczenie życia. Ogromne podziękowania dla całego sztabu UFC, fanów i wszystkich zawodników, z którymi się zetknąłem. Nie mógłbym sobie życzyć innej, lepszej ścieżki kariery. Specjalne podziękowania dla Dana White’a i Lorenzo Fertitta za uczynienie wszystkiego możliwym. Walka dla was wszystkich była wielkim zaszczytem”.

https://www.instagram.com/p/CMAQS0Pg5EX/

Na tym etapie nie wiadomo, czy 40-letni Overeem zamierza kontynuować karieę, czy też nie. Jeśli jednak tak się stanie, to prawdopodobnie będzie łakomym kąskiem jako wolny zawodnik. Legenda wagi ciężkiej z pewnością otrzyma oferty z wielu prestiżowych organizacji. Prezes RIZIN Fighting Federation, Nobuyuki Sakakibara, już wyraził zainteresowanie usługami Overeema.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Alistair Overeem wyjaśnia decyzję o przejściu do pro wrestlingu po wcześniejszym odrzuceniu tego sportu

Alistair Overeem wyjaśnił, dlaczego postanowił zająć się zawodowym wrestlingiem po tym, jak wcześniej odrzucił pomysł rywalizacji w nim określając go jako "fałszywy".

Podczas gdy wielu spodziewało się, że Alistair Overeem skupi swoją uwagę na organizacji GLORY i długo oczekiwanym powrocie do kickboxingu w ciągu najbliższych kilku lat, legenda MMA ma inne plany.

Oprócz współpracy z GLORY, Overeem będzie próbował swoich sił w pro wrestlingu, czemu jeszcze rok temu był zdecydowanie przeciwny podczas rozmowy z Arielem Helwanim.

Overeem będzie walczył z człowiekiem znanym wcześniej jako Braun Strowman w brytyjskim wydarzeniu jeszcze tego lata, a będąc gościem programu The MMA Hour, Overeem wyjaśnił, dlaczego jego opinia na temat tego sportu uległa zmianie.

Alistair Overeem
"Życie jest interesujące, że tak to ujmę" - powiedział Overeem. „Z jednej strony mówisz: "O tak, gadasz głupoty, a potem sam to robisz". Nie jestem tego wielkim fanem, ale na swoją obronę powiem, że byłem wielkim fanem w latach 80-tych, gdy miałem 8, 9, 10, 11, 12 lat. Bywało różnie, a teraz znów jest to ciekawe.

Dla przypomnienia, nigdy nie byłem zbyt pochlebny w stosunku do zawodników kickboxingu. Teraz ja uprawiam kickboxing. Uprawiałem kickboxing 10 lat temu. Byłem w kickboxing 25 lat temu, więc to jest coś w stylu tych wzlotów i upadków, prawda?

Musisz to robić (trenować), inaczej nie pójdzie za dobrze" - dodał. "Oczywiście doświadczenie w MMA pomaga, bo jesteś przyzwyczajony do upadków i wykonywania wszystkich ruchów, ale to jest trochę inna sprawa. Czapki z głów dla tych, którzy zajmują się zawodowym wrestlingiem.

Jestem pewny swoich umiejętności. Jako sportowiec, jako zawodnik, po prostu w jakiś sposób mam zdolność, że jeśli przyłożę do tego swój umysł, to po prostu skopię kilka tyłków."




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

kimura.se / Bruno Massami YouTube

Szef RIZIN jest zainteresowany zakontraktowaniem Alistaira Overeema

Prezes organizacji RIZIN, Nobuyuki Sakakibara jest zainteresowany współpracą z legendą MMA wagi ciężkiej Alistairem Overeemem.

Overeem, były mistrz DREAM, Strikeforce i K-1 w wadze ciężkiej, spędził ostatnie lata swojej znakomitej kariery walcząc dla UFC, ale został zwolniony przez tę organizację na początku tego tygodnia.

Podczas gdy nie wiadomo jeszcze, gdzie Overeem wyląduje po swoim odejściu z UFC, RIZIN okazało się opcją, która została szybko zasugerowana przez wielu fanów na mediach społecznościowych – i Sakakibara wydaje się być zainteresowany.

Nobuyuki Sakakibara
„Myślę, że Alistair odegrał ogromną rolę w budowaniu sportu zarówno tutaj w Japonii, jak i na całym świecie,” powiedział Sakakibara w rozmowie z Tomem Taylorem. „Pamiętam, że pojechałem do Holandii, aby podpisać kontrakt z jego bratem Valentijnem Overeemem, i zobaczyłem 17-letniego Alistaira w siłowni i zdecydowałem się z miejsca go zakontraktować.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że zadebiutował w Japonii w Korakuen Hall w organizacji THE BEST w sześciokątnym ringu przeciwko Imamurze z Takada Dojo. Szalone zestawienie, gdy teraz o tym myślę, ale to właśnie tam zaczęła się jego kariera. Był jeszcze chudym dzieciakiem. Ale wciąż pamiętam to uderzenie, kiedy pierwszy raz zobaczyłem go na sali gimnastycznej w Holandii.

Po tym, co zostało powiedziane, mam miłe miejsce dla Alistaira i jeśli on tego pragnie, myślę, że byłoby sensowne dla niego, aby przejść na emeryturę w Japonii. Rozpoczniemy ten rok galą RIZIN 27 zaplanowaną na 21 marca w Nagoi, ale planujemy mieć około 7 wydarzeń w tym roku, oczywiście kończąc je na Saitama Super Arena w Sylwestra. Może to byłoby coś, co miałoby sens. Oczywiście musiałby zrozumieć obecny rynek japoński i jego wartość, aby to wszystko mogło się wydarzyć. Powinien zrobić nam przysługę starego przyjaciela i walczyć za kwotę, w której zadebiutował jak za starych czasów.

Żarty na bok, nie miałbym problemu ze współpracą z nim, jeśli liczby będą miały dla nas sens i jestem pewien, że będzie wielu fanów, którzy chcieliby zobaczyć go kończącego karierę w Japonii”.


Alistair Overeem ostatni raz walczył w lutym, kiedy to został pokonany przez TKO w drugiej rundzie przez Alexandra Volkova. Ta przegrana poprzedzona była dwoma zwycięstwami nad Waltem Harrisem i Augusto Sakai. Obecnie bilans Overeema to 47-19.

Przed startami w Strikeforce i UFC, Overeem spędził wiele lat walcząc dla nieistniejącej już japońskiej organizacji PRIDE. Sakakibara był współzałożycielem i prezydentem tej organizacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14681 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
Aż tak źle mu nie szło ostatnio... Myślałem, że dadzą mu zakończyć karierę w UFC

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
w Rizin wiele by ugrał i sam Rizin by się też by na mim wiele ugrał , więc niech si nie zastanawia nawet !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

BKFC zainteresowane zakontraktowaniem Juniora dos Santosa i Alistaira Overeema

Bare Knuckle Fighting Championship chce dodać Juniora dos Santosa i Alistaira Overeema do swojegoskładu zawodników w wadze ciężkiej. Oferty zostały już wysłane do weteranów UFC po tym, jak zostali zwolnieni z organizacji.

W tym tygodniu gruchnęła wiadomość, że zarówno Junior dos Santos jak i Alistair Overeem zostali usunięci z rankingu wagi ciężkiej UFC. Niedługo potem poinformowano, że obaj zostali zwolnieni i potwierdzili tę wiadomość w swoich mediach społecznościowych.

Po tym jak Junior dos Santos i Alistair Overeem zostali zwolnieni, wielu fanów zastanawiało się co będzie z nimi dalej. Cóż, jeśli David Feldman, prezydent BKFC miałby o tym decydować, obydwaj zawodnicy dołączyliby do jego organizacji promującej walki na gołe pięści.

David Feldman
„Tak, jesteśmy zainteresowani zarówno Juniorem dos Santosem jak i Alistairem Overeemem. Nawiązaliśmy już kontakt z nimi i ich zespołami. Zobaczymy, co się wydarzy” – powiedział Feldman w wiadomości tekstowej dla BJPENN.com.


Junior dos Santos ma za sobą cztery przegrane walki i wszystkie cztery porażki przez TKO. Ostatnio walczył na UFC 256 przegrywając z Cirylem Gane. Podczas tej serii przegrywał również z Jairzinho Rozenstruikiem, Curtisem Blaydesem i Francisem Ngannou. Brazylijczyk ma jednak na swoim koncie znaczące zwycięstwa nad Stipe Miocicem, Derrickiem Lewisem i Cainem Velasquezem oraz jest byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC.

JDS otrzymał również propozycję walki z Marcinem Tyburą na UFC 260, ale odmówił i został zwolniony.

Alistair Overeem przy okazji ostatniej walki zapowiedział, że to jego ostatnia próba zdobycia tytułu mistrza wagi ciężkiej. 40-latek wszedł do pojedynku z Alexandrem Volkovem na UFC Vegas 18, mając za sobą dwie wygrane walki i w przypadku zwycięstwa prawdopodobnie znalazłby się w miejscu w którym mógłby zostać pretendentem do tytułu. Overeem przegrał jednak przez TKO w drugiej rundzie. Na swoim koncie ma jednak zwycięstwa m.in. nad Juniorem dos Santosem, Andreiem Arlovskim, Fabricio Werdumem i Brockiem Lesnarem.

Oprócz BKFC, Overeemem zainteresowała się również japońska organizacja RIZIN.

Na razie nie wiadomo, czy dos Santos i Overeem są zainteresowani walką bez rękawic, ale oferta na pewno zostanie przez nich rozpatrzona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

GLORY

Alistair Overeem wraca do Kickboxingu. „The Demolition Man” podpisał kontrakt z GLORY

Po zwolnieniu z UFC, największej organizacji MMA, Alistair Overeem podpisał kontrakt opiewający na wiele walk z największą organizacją Kickboxingu – GLORY, a jego debiut ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Organizacja GLORY potwierdziła podpisanie kontraktu wpisem w mediach społecznościowych po wstępnym raporcie ESPN. Alistair Overeem również umieścił na Instagramie wymowne video.
https://twitter.com/GLORY_WS/status/1402285013257838595?s=20
https://www.instagram.com/p/CP2xxYIAg6c/

Mistrz Strikeforce, Dream i K-1, „Człowiek Demolka” przegrał w swojej ostatniej walce przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Alexandrem Volkovem na gali UFC Fight Night 184, która odbyła się 6 lutego. 41-letni Holender stoczył 20 walk w UFC, a jego bilans w tej organizacji to 12-8. Zmierzył się w pojedynku o tytuł wagi ciężkiej we wrześniu 2016 roku, przegrywając ze Stipe Miocicem przez nokaut w pierwszej rundzie. Ogólnie reprezentant Elevation Fight Team uzyskał rekord 47-19, 1 NC w trakcie zawodowej kariery MMA, która rozpoczęła się w 1999 roku.

W kickboxingu Overeem posiada rekord 10-4, w tym zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Badr Hari, Tyrone Spong czy Gokhan Saki. Nie walczył w tym sporcie od czasu wygrania Grand Prix K-1 w grudniu 2010 roku, kiedy to pokonał inną legendę Petera Aertsa.

Alistairowi Overeemowi nie udało się wywalczyć tytułu mistrza UFC, ale z pewnością zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zdobyć tytuł mistrza wagi ciężkiej GLORY, który jest w posiadaniu Holendra Rico Verhoevena (58-10, 18 KO).


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-06-08 18:46:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14681 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
Z taką szczęką...
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Łatwo nie będzie zwłaszcza, że w Top 10 w wadze ciężkiej GLORY jest kilku mocnych gości.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Alistair Overeem podpisał kontrakt z GLORY, ale nie wyklucza powrotu do MMA na walkę z legendą

Alistair Overeem zabrał głos po podpisaniu kontraktu z GLORY na powrót do kickboxingu i zdradził, co mogłoby go skłonić do powrotu do MMA.

W tym tygodniu ogłoszono, że legenda wagi ciężkiej UFC Alistair Overeem podpisał kontrakt z GLORY, powracając tym samym do kickboxingu. Mówi, że jest tylko jeden przeciwnik, który sprawiłby, że byłby zainteresowany powrotem do MMA.

Overeem, który ma za sobą długą i bogatą karierę w świecie sportów walki, osiągnął niemal wszystko, co sobie zamierzył. Jedyną rzeczą, która mu się nie udała, było zdobycie tytułu mistrza wagi ciężkiej UFC.

Po ostatniej nieudanej próbie walki o tytuł, ogłoszono, że Alistair został zwolniony przez UFC. Następnie, po kilku negocjacjach z kilkoma organizacjami, podpisał kontrakt z GLORY, powracając do świata kickboxingu.

Wydawało się, że Alistair Overeem, biorąc pod uwagę jego wiek i czas spędzony w walkach, może myśleć o przejściu na emeryturę. Jednak ta myśl najwyraźniej nigdy nie przeszła mu przez głowę.

Rozmawiając z Arielem Helwani, The Reem wyjaśnił, że nigdy nie chodziło o przejście na emeryturę, tylko o znalezienie odpowiedniego domu. Czuje, że wciąż ma wiele do zaoferowania w walce i nie planuje w najbliższym czasie kończyć kariery.

Alistair Overeem
"Nie. Nie, zdecydowanie nie." - powiedział Overeem zapytany o to, czy rozważa przejście na emeryturę. "Kocham walki. Zostało mi jeszcze kilka walk.

To, w jaki sposób potoczyła się ostatnia walka, nie chciałbyś, aby twoja ostatnia walka tak się zakończyła. Ja sobie tego nie wyobrażałem. Mam w głowie inne zamknięcie mojej kariery i jestem bardzo dumny, że GLORY jest moim nowym domem i stworzymy to piękne zakończenie kariery."


Mimo, że kariera będzie kontynuowana w kickboxingu, Alistair Overeem nie wyklucza całkowicie pomysłu powrotu do MMA przed przejściem na emeryturę. W rzeczywistości Holender ma na myśli jednego przeciwnika, z którym chciałby się zmierzyć, zanim zakończy karierę.

Wyjaśnił, że prowadził rozmowy z Bellatorem, które wciąż trwają. Jeśli uda mu się dojść do porozumienia, mówi, że bardzo chciałby wrócić do MMA na walkę z legendą wagi ciężkiej Fedorem Emelianenko.

Alistair Overeem
"Jest możliwe, że odejdziemy w stronę zachodzącego słońca z GLORY, ale szczerze mówiąc jest jedno nazwisko, które jest na wyciągnięcie ręki, walkę, którą jak myślę fani chcieliby zobaczyć, którą ja osobiście chciałbym zobaczyć, to walka z Fedorem.

Zobaczymy czy jest taka możliwość, czy jest na to otwarty. Oczywiście, on też się starzeje, ale to jest coś, co chciałbym zobaczyć."




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14681 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
Ali daj Fiedi spokój...

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Zanim Overeem wróci do MMA i zdecydowaliby się zestawić tę walkę, to Fiedzia będzie już dziadkiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Junior dos Santos po zwolnieniu z UFC

Następny temat

5 czerwca - UFC Fight Night 189: Jairzinho Rozenstruik vs. Augusto Sakai

WHEY premium