SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alistair Overeem po zwolnieniu z UFC

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Alistair Overeem zadebiutuje w pro wrestlingu w Wielkiej Brytanii

Legenda MMA Alistair Overeem zadebiutuje w pro wrestlingu podczas zbliżającego się wydarzenia Wrestling Entertainment Series w Wielkiej Brytanii.

WES ogłosiło, że Overeem zmierzy się w głównym wydarzeniu z Adamem „Tytanem” Scherrem, które odbędzie się 4 czerwca w Motorpoint Arena w Nottingham.

Overeem został zwolniony przez UFC po przegranej z Alexandrem Volkovem w lutym 2021 roku. Następnie podpisał kontrakt z GLORY Kickboxing i pierwotnie miał zmierzyć się z mistrzem wagi ciężkiej Rico Verhoevenem w październiku zeszłego roku, zanim wycofał się z powodu kontuzji.

W rozmowie z Arielem Helwanim w programie The MMA Hour w sierpniu ubiegłego roku Overeem określił współczesny profesjonalny wrestling jako "fejkowy" i "gejowski". Wygląda na to, że były zawodnik wagi ciężkiej UFC zmienił zdanie.





Overeem zmierzy się z Scherrem, byłym mistrzem WWE, w swoim debiucie w pro wrestlingu. W co-main evencie odbędzie się walka o mistrzostwo świata kobiet pomiędzy Liną Fanene i C.J. Perry.
https://twitter.com/JHagholm1/status/1526676960759398412?s=20&t=QfPdfR1dQVooZzbQAliDJQ

Overeem jest ostatnim byłym zawodnikiem UFC, który zdecydował się na przejście do pro wrestlingu. Były mistrz UFC w wadze ciężkiej Junior dos Santos zadebiutował w zapasach w październiku ubiegłego roku na gali All Elite Wrestling z Jorge Masvidalem w swoim narożniku.

Nie jest jasne, czy Overeem oficjalnie kończy karierę w MMA, po tym jak występował w UFC, Strikeforce i Pride. W 2007 roku zdobył tytuł mistrza Strikeforce w wadze ciężkiej pokonując Paula Buentello. Następnie Overeem walczył w UFC, gdzie zwyciężał z Brockiem Lesnarem, Frankiem Mirem i Fabricio Werdumem. Przed ostatnią przegraną z Volkovem wygrał z Augusto Sakaiem i Waltem Harrisem.

Nie wiadomo, czy i kiedy Overeem zamierza zadebiutować w GLORY Kickboxing po walce zapaśniczej na gali WES.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Alistair Overeem potwierdza, że jego kariera w MMA nie jest jeszcze zakończona, ale nie jest zainteresowany walką z Fedorem Emelianenko

Były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej UFC Alistair Overeem potwierdził, że jeszcze nie skończył kariery w klatce. Jednak nie zamierza też obecnie walczyć z inną legendą Fedorem Emelianenko.

Overeem ostatni raz walczył w lutym zeszłego roku, kiedy to został zastopowany przez Alexandra Volkova. Po tej porażce 42-latek został zwolniony z UFC. Mimo zainteresowania ze strony Bellatora, zdecydował się podpisać kontrakt z GLORY Kickboxing.

W swojej pierwszej walce miał zmierzyć się z mistrzem wagi ciężkiej, Rico Verhoevenem, ale wycofał się z powodu kontuzji. Overeem ma teraz zmierzyć się z Badrem Hari w ich trylogii na gali GLORY Collison 4 w październiku. Mimo, że obecnie walczy w kickboxingu, Holender nie zamyka sobie drogi do zakończenia kariery w klatce MMA.

Alistair Overeem rozmawiał o swojej przyszłości w MMA w programie The MMA Hour z Arielem Helwanim. Potwierdził tam, że nadal jest zainteresowany rywalizacją w klatce jeszcze jeden lub dwa razy.

Nie jest jednak zainteresowany walką z inną legendą MMA Fedorem Emelianenko. Overeem według doniesień jest jednym z kandydatów do walki z Rosjaninem.

Alistair Overeem
"Absolutnie nie skończyłem z MMA. Może jeszcze jedna, może dwie walki. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale kalendarz jest zarezerwowany. Mamy walkę z Badrem (Hari), a potem potencjalnie z Rico (Verhoevenem), więc to będzie w przyszłym roku, a potem zobaczymy."


Alistair Overeem kontynuował:

Alistair Overeem
"Fedor? Szacunek dla Fedora. On nie walczył od kilku lat. Nie wiem, ostatnio pracowałem nad swoim współczuciem i myślę, że rzucanie wyzwania człowiekowi, który nie walczył od kilku lat, nie jest dobrym rozwiązaniem. Nawet trochę źle się czułem, walcząc z Badrem, a jego ostatnia wygrana była w 2015 roku".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Alistair Overeem wyjaśnia decyzję o przejściu do pro wrestlingu po wcześniejszym odrzuceniu tego sportu

Alistair Overeem wyjaśnił, dlaczego postanowił zająć się zawodowym wrestlingiem po tym, jak wcześniej odrzucił pomysł rywalizacji w nim określając go jako "fałszywy".

Podczas gdy wielu spodziewało się, że Alistair Overeem skupi swoją uwagę na organizacji GLORY i długo oczekiwanym powrocie do kickboxingu w ciągu najbliższych kilku lat, legenda MMA ma inne plany.

Oprócz współpracy z GLORY, Overeem będzie próbował swoich sił w pro wrestlingu, czemu jeszcze rok temu był zdecydowanie przeciwny podczas rozmowy z Arielem Helwanim.

Overeem będzie walczył z człowiekiem znanym wcześniej jako Braun Strowman w brytyjskim wydarzeniu jeszcze tego lata, a będąc gościem programu The MMA Hour, Overeem wyjaśnił, dlaczego jego opinia na temat tego sportu uległa zmianie.

Alistair Overeem
"Życie jest interesujące, że tak to ujmę" - powiedział Overeem. „Z jednej strony mówisz: "O tak, gadasz głupoty, a potem sam to robisz". Nie jestem tego wielkim fanem, ale na swoją obronę powiem, że byłem wielkim fanem w latach 80-tych, gdy miałem 8, 9, 10, 11, 12 lat. Bywało różnie, a teraz znów jest to ciekawe.

Dla przypomnienia, nigdy nie byłem zbyt pochlebny w stosunku do zawodników kickboxingu. Teraz ja uprawiam kickboxing. Uprawiałem kickboxing 10 lat temu. Byłem w kickboxing 25 lat temu, więc to jest coś w stylu tych wzlotów i upadków, prawda?

Musisz to robić (trenować), inaczej nie pójdzie za dobrze" - dodał. "Oczywiście doświadczenie w MMA pomaga, bo jesteś przyzwyczajony do upadków i wykonywania wszystkich ruchów, ale to jest trochę inna sprawa. Czapki z głów dla tych, którzy zajmują się zawodowym wrestlingiem.

Jestem pewny swoich umiejętności. Jako sportowiec, jako zawodnik, po prostu w jakiś sposób mam zdolność, że jeśli przyłożę do tego swój umysł, to po prostu skopię kilka tyłków."




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Junior dos Santos po zwolnieniu z UFC

Następny temat

5 czerwca - UFC Fight Night 189: Jairzinho Rozenstruik vs. Augusto Sakai

WHEY premium