SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

A6W, pytanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
A co ma do tego wiek?

Mój trening brzucha:
Unoszenie nóg leżąc 3x30
Brzuszki z obciążeniem 3x30
Brzuszki na skos 3x40

Dzieciak...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Gdybyś każde z Twoich ćwiczeń wykonywał przez 1s,i nie robił żadnych przerw zajęło by Ci to 5 minut to teoria,W praktyce na każde potrzebujesz co najmniej 3 sek.Już nie wspominam,że jak unosisz nogi to sam ruch w dół powinien trwać 2-3s.Więc gdybyś swój trening wykonywał tak jak się należy to zajął by Ci na pewno coś koło 20 minut,a ja się rzucasz i robisz jakiś półbrzuszki itd to później masz efekt,że wychodzi 10 minut i to z przerwami.Wiek ma duże znaczenie bo Twoje doświadczenie z siłownia i różnymi treningami jest praktycznie równe 0,więc nie obrażaj się tutaj i proszę nie koryguj tego co piszę...Rośniesz jeszcze dużo w tym wieku nie łapie się tłuszczu przeważnie,dobra przemiana materii to,że widać Ci pod skórą mięśnie brzucha to nie znaczy,że one są okazałe i wyćwiczone...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Racja gautatyr

gautatyr,

Czy lepiej biegać przed / po treningu czy trochę przed, a trochę po?

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Lepiej robić po treningu,może też dlatego,że się wymęczysz i technicznie możesz później upośledzać ćwiczenia.Jednak ja radzę sobie zrobić po treningu chwilę przerwy jakieś 5 minut dobrze odpocząć i wtedy na bieżnię.Z doświadczenia wiem,że jak zaraz wskoczysz na bieżnie to puls masz jeszcze wysoki i żeby utrzymać ten swój odpowiedni leziesz po bieżni z szybkością 4km na godzinę jak podczas procesji jakiejś haha,a to lipa takie wolne chodzenie.Krótki odpoczynek,uspokój puls i na bieżnie po treningu to moja rada nie wiem może inni mają inne zdanie ja tak robię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
Proszę, aby był to ostatni post na temat naszego odmiennego zdania, Chyba, że chcesz jeszcze się ustosunkować to ok.
Mówisz, że robię "półbrzuszki". Oczywiście, że tak! Chyba nie myślisz, że unoszę też lędźwia. Ruch negatywny w unoszeniu nóg leżąc jest wykonywany przeze mnie prawidłowo. Chyba nie myślisz, że unoszę nogi do 2 metrów nad ziemią.
A o brak wiedzy praktycznej mógłbyś oskarżyć 75% tego forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok, dzięki gautatyr

Jeszcze jedno, czy lepiej biegać krócej a szybciej, czy dłużej a wolniej?

PS. Ferenc, nie spinaj się tak i nie stawiaj retoryków xd

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Ferenc w ćwiczeniu,które opisałeś dobrze jest kiedy nogi są wyprostowane spiąć na 2s mięśnie brzucha,a to już kolejne sekundy,powoli opuszczasz,ruch powinien trwać 2s.No i wznos też trochę zajął,więc jakoś mi dalej wychodzi za mało czasu jak mam być dokładny...
Hadesziom już Ci pisałem po 20 minutach z odpowiednim tętnem spalasz tłuszcz,szybkie i krótkie bieganie prowadzi do zwiększenia wydolności oddechowej i wytrzymałości o ile się nie mylę,ja biegam tak jak pisałem...

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-07-15 20:44:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wyszło mi 123,6 , dobrze obliczyłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
0,6 to dolna granica,a 0,7 górna natomiast Ty podałeś jedną liczbę.Możesz dać razy 0,65 i tego się trzymać to tak po środku będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
144,2, to mnozylem razy 0.7
133,9 - średnia

Czyli jak biegam na bieżni, to muszę takie coś na palec nałożyć i się tego trzymać?

Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

łysydrops / Dziennik Treningowy / M jak Masa %-)

Następny temat

Silownia a wzrost

WHEY premium