SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

5 najlepszych suplementów dla mężczyzny

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1863 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15456
Witam
Przeglądałem ostatnio bardzo ciekawe stronki angielskojęzyczne na temat fitnessu i wpadłem na ciekawy art. Oto i on:

Przedstawia 5 najlepszych suplementów dla mężczyzn wg pisma Men's fitness.

1. Białko w proszku - W swojej diecie możesz dostarczać mnóstwo protein dla swojego organizmu ale proteiny w proszku mają wiele swoich zalet. Jest dużo wygodniejsze zrobienie szejka niż przygotowanie posiłku. Szejki mają również tą zalete iż są mniej kaloryczne niż posiłki. Picie szejka białkowego po każdych wysiłkach mięśni odzyskuje i uzupełnia w organizmie aminokwasy potrzebne to budowania i rozwoju mięśni. Są dwa szeroko używane rodzaje protein: serwatka i kazeina. Serwatka jest pochłaniana znacznie szybciej przez organizm niż kazeina, która to powoli zaopatruje organizm z dłuższym zasobem długotrwałości budującego się mięśnia. Dlatego naukowcy zalecają branie 2 rodzajów białek. Kazeina jest zalecana w celu zwolnienia przedostawania się aminokwasów do krwi tak długo jak to tylko możliwe.

2. Kreatyna - Ta syntetyczna wersja energi wyprodukowanej naturalnie jest przechowywana w mięśniach dla użycia podczas ćwiczeń fizycznych. Wielokrotne badania pokazują iż kreatyna pomaga szybko odzyskać i wzrosnąć stracone włókna mięśniowe po treningu. Producenci kreatyny są zdania że początkujący użytkownicy powinni rozpoczynać cykl tzw "faze nasycenia" od 20 gr kreatyny dziennie. Jednak najnowsze badania wykazują iż nie jest to konieczne. Profesor Chris Mohr z uniwersytetu w Louisville również jest podobnego zdania. Początkujący mogą brać kreatynę w normalnych dawkach od 3 do 5 gram dziennie po wysiłku. Zależne jest to z jakiego rodzaju wysiłkiem mamy do czynienia.

3. Zielona Herbata - pomaga walczyć z tłuszczem. Podczas badań na zwierzętach, te które otrzymywały zieloną herbatę gromadziły mniej wagi oraz spalały więcej kalorii niż zwierzęta z grupy placebo. Experci doradzają picie zielonej herbaty aż 8 razy dziennie (8 szklanek) lub pójście łatwiejszą drogą i kupienie suplementu na bazie zielonej herbaty. Dawka ok 90miligramów 3 razy dziennie.

4. Rybi olej (TRAN) - Większość z was w wieku 20 czy też 30 lat nie myśli o chorobach związanych z sercem. Jednak jeśli w waszej rodzinie u waszych przodków występowały choroby związane z sercem powinniście jak najszybciej zacząć myśleć o rybim oleju - najlepszym sposobie na choroby serca. Experci polecają od 1 do 2 gramów tranu dziennie. Nie należy oszczędzać na tym suplemenci gdyż tanie podróbki mogą tylko zaszkodzić naszemu zdrowiu. Wysokojakościowe gatunki są droższe jednak mają mniejszy rybi smak, dzięki czemu możecie je brać w każdej chwili. Każdy powinien zażywać tran aby przeciwdziałać chorobom, zapobiegać złym genom tak długo jak to możliwe.

5. Multiwitamina - jest niezdbędna dla tych, którzy nie jedzą wystarczającej ilości owoców i warzyw. To jesteś właśnie ty i 80% innych mężczyzn. Nie trzeba zażywać dużych ilości, wystarczy jedna tabletka i zaspokoji ona wszystkie wasze dzienne zapotrzebowanie na witaminy. I upewnij się że kupujesz wersję dla mężczyzn z dodatkiem żelaza. Nadmiar witamin może jedynie zagrozić prawdopodobieństwu różnych chorób.

No myśle że dobrze cię czytało, przyda się na przyszłość
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52628
Post bardziej przydatny do działu Dla Zielonych niż tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52689
czy to nie art z men's health ?

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 41358 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126208
he ciekawe czy czytali moje posty z SFD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1863 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15456
Fu - pisze przecież że wg pisma men's health
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OLIMP Creatine Mega Caps; 300 kaps.

Następny temat

*Wybór*

nutloveb