SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

29.09.2011 - Faftaq - Podstawy planowania indywidualnych programów żywieniowych

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

Ilość wyświetleń tematu: 17259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68
faftaq to bardzo dobrze wypowiadający się człowiek, bez podróbek, bez obiajania w bawełnę .
No i ta sprawa tłuszczy okołotreningowo , bardzo odważne zdania !!!

Dobry dla dobrych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Drygi16 - dzięki,

odpowiadam:

1 - Interesuję się dietetyką, więc mogę ją polecić tym osobą które przejawiają podobne zainteresowania. A czy na takiej czy innej uczelni - to już wypowiadać się nie będę. Sam studiuję w prywatnej szkole, mam za sobą już przygodę na uczelni państwowej (zupełnie inny kierunek), wydawało mi się, że uczelnia prywatna jest opcją bardziej przyjazną dla studenta. W praktyce jednak znaczną część wiedzy którą udało mi się zdobyć - zawdzięczam poszukiwaniom na własną rękę.

2 - To zależy do jakich posiłków. Do sałatek warzywnych polecam sosy na bazie oliwy, czy oliwy i octu jak choćby sos winegret. Do dań pieczonych - marynaty, do dań na słodko sosy na bazie zmiksowanych owoców z odżywką białkową. Przepisów nie będę podawać na dania, bo to nie jest odpowiedni temat.

3 - nie wiem co miałem wtedy na myśli (nie przytoczyłeś wątku), ale w diecie znaleźć się moze miejsce na wszelkie odmiany ryżu. Ja preferuję basmati.

4 - zależy jakich warzyw i w jakich ilościach. Np ziemniaki, czy bataty w posiłku potreningowym - to opcja wręcz wymarzona, fasola - już mniej.

5 - nie czytałem w/w ksiązki, jednak stwierdzenie, że owoce zakwaszają jest w świetle dostępnych badań naukowych raczej mocno konkrtowersyjne. Sa metody takie jak PRAL, czy bilans milirównoważników, na podstawie których można oszacować wpływ danego pokarmu na równowagę kwasowo-zasadową. Są co prawda składniki pokarmowe, które "wymykają" się w/w wskaźnikom (jak choćby kwas benzoesowy), ale jeśli chodzi o o efekt końcowy (biorąc pod uwagę zawartość w żywności), można ich wpływ uznać za marginalny.

PS -
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
MC_TEAM - chyba nie ma w tym wielkiej odwagi, jest jedynie przekonanie że mówi się z sensem
...
Napisał(a)
Usunięty przez odp-SFD-pl za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68

Dobry dla dobrych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Encyklopedie zdrowia sobie podaruj... Pozostałych pozycji - podaj autorów i dokładne tytuły. Z góry uprzedza jednak, że nie jestem znawcą literatury, więc możliwe że książek o których wspominasz - na oczy nie widziałem.

Co do pozycji akademickich - najlepiej w księgarniach akademickich, a także - po prostu w internecie. Książki do żywienia znajdziesz na allegro.

Dla mnie podstawą jest internet, ale sam informacji szukam zazwyczaj tu:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/
...
Napisał(a)
Usunięty przez odp-SFD-pl za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 68

Dobry dla dobrych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeden z lepszych odcinków w sfd.tv! Bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że nie ostatni z udziałem tego pana. Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1631
Faftaq chcialem sie zapytac czy jest jakas mozliwosc skontaktowania sie z toba na priv

Drygi16

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące suplementacji / odżywiania - najlepiej zadaj pytanie na forum i wyślij mi przez opcję PW link do tematu. Skorzystać może wtedy więcej osób. Jak coś osobistego - również PW jest dobrą opcją, chyba że chcesz adres mailowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1631
Wyslalem tobie jedna wiadomosc na prive ale widze ze nie doszła teraz gdy próbuje wysyłać to coś mi blokuje wiadomości nie dochodzą dostaje meila o nieudanej próbie wysłania.

Drygi16

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mateusz Burdzy

Następny temat

EVOLUTION OF BODYBUILDING - film dokumentalny - premiera: grudzień 2011 !!!

WHEY premium