SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łzawiące oczy i 'dyskomfort'

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 135
Otóż mój problem jest taki. Przy stresujących dla mnie sytuacjach(np. spotkanie z dziewczyną, wystąpienie) zaczynam mrugać oczami co doprowadza do łez i wyglądam głupio. U mnie w rodzinie dosłownie wszyscy noszą okulary (ew. soczewki).
Nie mam w ogóle problemu ze wzrokiem[dostrzeganie obiektów(jakkolwiek głupio to brzmi)]. Czy łzawienie itp może mieć z tym związek? Wizyta u optyka odpada, póki niczego sensownego się nie dowiem. Z góry dzięki i pozdrawiam
PS w razie powtórzonego tematu proszę o link, aczkolwiek szukałem i nie znalazłem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
myślę, że problem jest związany z psychiką, inaczej mówiąc Fobia, podłoże Stres>nakręcanie się na łzawienie> następnie brak kontroli nad tym co się dzieje>efekt zaczerwienione spojówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Optometrysta to nie to samo co lek med spec okulistyki. Powodów może być kilka, stres np... jednak warto zacząć od wizyty u lek niech dokładnie zbada oczy.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Jeżeli dobrze zrozumiałem zbyt intensywne mruganie doprowadza do tych łez? Tak? Dobrze zrozumiałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 135
Nie mam na myśli strumieni łez, ale tzw. 'szklanek'. Nie zbyt intensywne mruganie, no ale jak by 'oczy mi się pocą' ze stresu,może ktoś zna to uczucie. Nie chcę wnikać w sfery okulistyki bo nie mam o nich pojęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Raczej bym szukał przyczyn w odczuwanym stresie. Masz też tendencję do rumieńca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 135
Rumieńca zdecydowanie brak. Tylko te cholerne oczy (jak jest stres to i duże natężenie światła mi przeszkadza i ma wpływ). Głównie chodzi mi o to, czy to jest wina genetyki czy moja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Nigdy się takich rzeczy nie da określić ;) A na pewno mając tak mało informacji o Tobie. To co Ci mogę powiedzieć na pewno, to to że masz na to jak najbardziej wpływ( o ile to jest związane ze stresem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Kolego, to, że dobrze widzisz przedmioty nie oznacza, że nie masz wady wzroku, więc wizyta u okulisty na pewno nie zaszkodzi, a może wiele wyjaśnić.
Druga sprrawa jest taka, że możesz mieć zespół suchego oka, jeżeli oczy Ci łzawią i czujesz piasek pod powiekami to powinieneś kupić sobie sztuczne łzy w optece i zakraplać oczy.
Możesz też być na coś uczulony i tak objawia się alergia...
Możesz mieć niedrożne kanaliki łzowe i to wymaga przeczyszczenia ich przez specjalistę
i wreszcie może to być stres.
Kup sobie sztuczne łzy w aptece i zakralpaj oczy + pij wapno 2x dzinnie przez tydzień, jeżeli nie pomoże idź lepiej do okulisty, to nie boli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 135
Z tych opcji obstawiałbym wyłącznie stres. Tak czy owak to załatwię kroplę do oczu i dam znać o efektach. Dzięki, do zamknięcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Nie ma jak to autodiagnoza i samoleczenie, a co tam dr google pomoże jak coś

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 135
8 godzin snu, czarna herbata, lód i awokado na oczach dużo pomagają. Szczególnie ten okład na oczy. Babskie metody górą :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kolanoo

Następny temat

Ból w plecach podczas kopania

WHEY premium