SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łokieć tenisisty. Powrót do treningu.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 255 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3358
Cześć.

W grudniu miałem zdiagnozowany łokieć tenisisty. Przez 3,5 miesiąca byłem na zwolnieniu lekarskim, po tej przerwie wróciłem do pracy, praca lekka.
Po dwóch miesiącach, dokładniej od początku czerwca zacząłem delikatnie ćwiczyć małe ciężary dosłownie po kilka kilo 8 kg biceps jakieś wyciskanie, plecy maks do 16kg hantelki.
Ćwiczę już tak 3 tydzień i odczuwam trochę te miejsce w którym miałem trochę zerwane te ścięgna. Punkt czuje dość często, jest to uczucie takiego delikatnego swędzenia.
Czy lepiej abym przerwał ćwiczenia i dał ręce bardziej odpocząć czy jest to normalne odczucie po takim urazie zanik ręka w pełni dojdzie do siebie.?
Miał ktoś podobny uraz.?

Pozdrawiam.

Jestem zielony ^_^ xD
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pozdro z HoLaNdIi !! ^_^

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
krzykacz
Najlepiej skonsultuj z fizjo/reh i/lub trenerem stacjonarnie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Witaj.
Przede wszystkim tego typu rozwiązanie treningowe powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym lub fizjoterapeutą który prowadził rehabilitację. Niestety mam wrażenie że typowej rehabilitacji nie było w ogóle. Warto rozpocząć więc aktywność fizyczną w zakresie obciążenia dla mięśni prostujących i grzbietowo dłoń od ćwiczeń prostych rehabilitacyjnych. Nie zapominajmy również o systematycznej mobilizacji aby utrzymać pełen zakres ruchomości dla stawu nadgarstkowego. Tutaj Trzeba mądrze zaplanować powrót do aktywności

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 255 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3358
Witam
Rehabilitacje miałem od stycznia do końca kwietnia. 2x w tygodniu kinezysta.
Wszystko było ok nie czułem żadnego bólu itp. wróciłem do pracy na pól etatu lecz pracy po prostu nie mam zbyt ciężkiej i nie miałem nawet jak zmęczyć tej ręki.
Dlatego też moje pytanie czy to normalne takie odczucia przy ćwiczeniach kiedy zacząłem je robić. Może ktoś miał po prostu taki uraz i ma jakieś doświadczenie czy takie uczucie zostaje jeszcze przez chwilę czy jednak coś za szybko jeszcze robie.
Lekarze jak to lekarze najlepiej żebym nic nie robił i jeszcze lepiej gdybym od razu poszedł na operację,taka ich opinia.


Zmieniony przez - Blublam w dniu 2022-06-21 18:54:08

Jestem zielony ^_^ xD
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pozdro z HoLaNdIi !! ^_^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Odczucie jak najbardziej mogą ci towarzyszyć tego typu jak opisujesz bo jakby nie było mięśnie które przyczepiają się w miejscu gdzie był problem, stan zapalny są używane podczas treningu i chcąc nie chcąc będziesz wykorzystywał te obszary które wcześniej były poddane kontuzji. Ważne jest abyś nie dopuszczał do momentu gdy ponownie będziesz czuł delikatny bóle w okolicach przyczepów i nie dopuszczał do momentu w którym ponownie ulegną one przeciążeniu. Tutaj faktycznie musisz mocno zwracać uwagę na to co będzie działo się podczas treningu jak i w dni które odpoczywasz

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Energetyki bez cukru - czy są szkodliwe?

Następny temat

Interpretacja badan

WHEY premium