SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławeczka a barki

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4247

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Witam!
Interesuję się zakupem ławki
http://www.marbo-sport.pl/p,pl,65,marbo semi-pro - lawka wielofunkcyjna wzmacniana l002.html
Czy to dobry wybór? Interesuje mnie czy najwyższe ustawienie oparcia jest wystarczające do wyciskania na barki? Jest to trochę więcej niż 90 stopni wzgledem siedziska wiec nie jestem pewny czy to komfortowe rozwiązanie. Prosze o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
To jest właśnie specyfika ćwiczenia barków, część kulturystów woli 97 stopni cześć 95 a zdarzają się też tacy którzy podkładają dodatkowo krążek 20kg pod nóżkę przednią w ławce żeby jeszcze większy kąt osiągnąć.

baranek: Jesteś w stanie określić jaki był by dla Ciebie idealny kąt ? Ile lat już ćwiczysz ? Postaram się pomóc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
Dobry wybór.

Ustawienie oparcia w ławce do barków nigdy nie jest pod kątem 90 a delikatnie większym, i to jest właśnie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe rozwiązanie.

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
dzięki za pomoc:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1538 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15207
powiem ci że mam ławke keltona i ona ma oparcie na pion, na mojej starej ławeczce miałem troszke pochyłe oparcie coś jak ta marbo i lepiej mi sie ćwiczyło. Bo można było sie oprzeć i kręgosłup nie dostaje po piździe, dobra będzie ta ławka, a jak wolisz pion to ja ci keltona mogę dać w zamian za tą marbo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
W pionie wg mnie nie ma sensu to tak jak by w ogóle tego oparcia nie było bo sztanga czasem nas przeważa i może nas bujać do przodu, wsparcie mamy wtedy tylko z tyłu. Natomiast gdy jest pod kątem mamy pewny punkt podparcia, do przodu nas nie pociągnie, a i do tyłu nie wygnie nam ramion.

Tu np ławka Keltona Pro http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/3/107
Również jest kąt.

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1538 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15207
tak ale ja mam keltona Tryton a tam oparcie jest prawie na pion a niższe położenie to już jest za bardzo pochyłe. Adrian1310 zgadzam sie z tobą w 100% co do tego jak oparcie powinno być i dziś jak bym miał kupić wolał bym tą marbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
Wszystkie ławki które produkujemy z opcją barki mają oparcie 97-93. Nie możliwe jest poprawne ćwiczenie sztangą barków na ławce z kątem 90 stopni. Plecy muszą być oparte, nie mogą się odrywać od oparcia :)

Zresztą sami zobaczcie, 2 fotka od góry:
http://allegro.pl/item852714809_kelton_heavy_lawka_wielofunkcyjna_heavy_tryton.html

Zmieniony przez - Kelton w dniu 2009-12-19 15:50:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1538 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15207
Kelton to czego wasz stary tryton jest taki z dupy? nie zasłaniaj sie nowym bo stary to badziewie na którym strach ćwiczyć!

Zmieniony przez - baranek_ w dniu 2009-12-19 15:51:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
Zrób fotkę z profilu swojej ławki w tym ustawieniu oparcia, sam chętnie rzucę okiem. Albo takie one są albo dostałeś taki egzemplarz.

Na stronie nie ma odpowiedniego zdjęcia ale jedno jest takie na którym ten kąt rzeczywiście wydaje się być prosty lub minimalnie większy.

Zmieniony przez - Adrian1310 w dniu 2009-12-19 15:52:58

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1538 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15207
ok jak zjem walnę fotkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
baranek_ : na 2 i 3 fotce z linku który dałem ewidentnie widać że oparcie do barków jest pochylone i nie jest pod kątem 90 stopni. Jak ma ławkę z oparciem 90 stopni to tylko i wyłącznie reklamacja. Podstawiamy kuriera, i wysyłamy nową ławe :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co kupić/domowa siłownia

Następny temat

Domowa Siłownia prawdopodobnie z Keltona do wydania 1000zł

WHEY premium