SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kontuzja barku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 506 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19683
niestety przedwczorja podczas treningu
przytrafila mi sie kontuzja stawu barkowego :(
a przynajmniej go sobie nadwyrezylem :((
( mam mozliwosci ruchu w pelnym zakresie ,lecz niestety
przy unoszeniu reki bokiem odczuwam bol )
na sile moglbym cwiczyc ,ale obawiam sie poglebienia urazu...

bylbym bardzo wdzieczny za polecenie mi ,jakis srodkow
pomagajacyh wrocic stawu do pelnej sprawnosci )
narazie stosuje oklady z lodu ,zrobie sobie tydzien lzejszych treningow , ( bardzo duza liczba powtorzen w seriach ,aby lepiej go ukrwic ) ,
mam zamiar zamowic glukozaminy u cybera , ale narazie chyba nie jest ona dostepna w 3 dni :((

co mozecie polecic jeszcze ?

PS> moze zastosowac leki homeopatyczne:
Homeodose 4
Rhus Toxicodendron

Serdecznie pozdraiwam
loomp
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2


Witam.Mam takie pytanie. Jestem bramkarzem. Tydzień temu na treningu tak niefortunnie spadłem że coś mi strzeliło. Boli mnie strasznie staw barkowy (kość). Byłem u fizjoterapeuty, który powiedział mi że to może być, albo naderwanie przyczepu barkowego, albo coś ze stawem skokowym. Boli mnie to od 8 dni i nic nie ustępuje. Miałem robioną laseroterapię i kilka innych rzeczy, ale nic nie pomaga. Mam pytanie czy nie powinienem zrobić rentgena, co mam używać żeby bark przestał boleć i jaką długą zrobić sobie przerwę od bronienia.

Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trzy rady o charakterze ogólnym:
1. Rękę zgiętą w łokciu wieszaj na temblaku, żeby mogła odpoczywać pozbawiona własnego ciężaru
2. Maść przeciwzapalna, chłodząca np. Fastum (żel) - kilka razy dziennie
3. Arnika Górska - np. w maści Arcalen lub w kroplach do okładów i do picia
Ale najważniejszy jest odpoczynek dla barku w granicach 5-7 dni. Jeśli sforsujesz ten bark - ból przejdzie w fazę przewlekłą.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 506 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19683
wielkie dizeki
rzeczywiscie potraktowalbym uraz tego
barku jak kontuzje przewlekla
i pogorszyl tylko sytuacje ....

Serdeczne dzieki ,jestes moim guru ;)))))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy w takich przypadkach warto brac kolagen? w aptece widzialem bez recepty. No i chrzastka rekina. Warto te srodki stosowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1302 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18416
Ja mam taki problem ze co jakies 2 miesiace wraca mi kontuzja barku i musze przerywac treningi .. Teraz znowu to mam i czeka mnie kolejna dluzsza przerwa. Bylem z tym na przeswietleniu ale nic nie wykazalo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolagen i chrząstka rekina (podobnie jak tysiące innych) mają medyczne uzasadnienie. Musisz pamiętać, ze to nie są leki - to jest wyłącznie wspomaganie mechanizmów naprawczych organizmu przez dostarczenie budulca.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli kontuzja odnawia się co 2 miesiąca oznacza to, że jest to ta sama kontuzja, a więc przewlekły zespół bolesnego barku (prawdopodobnie przeciążeniowy, ale może doszukałbyś się przyczyn urazowych). Może naderwane przyczepy mięśniowe? - koniecznie ORTOPEDA. Takie zespoły bólowe mogą być też spowodowane zminami w obrębie kręgosłupa szyjnego. Tego nie wolno lekceważyć. Odezwij się po zdjęciach rtg kręgosłupa szyjnego i wizycie u ortopedy!

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1302 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18416
Ten zespol bolesnego barku ma tez brat i moja matka i potwierdzil to u nich lekarz. Czyli najprawdopodobniej mam to samo Czy dalsze treningi moga poglebiac u mnie ten uraz ? A moze da sie to wyleczyc ?

pozdrawiam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 506 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19683
bylem na zakupach ,nabylem arcalen i fastum
jak je stosowac ? ile razy na dobe ?
bo na arcalenie nie ma zadnych wskazowek ,natomiast
na fastum jest "do 2 razy na dobe" Ty pisales ze kilka ...

pozdrawiam
loomp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jarko - może ostrzyknięcia około- lub dostawowe, niesterydowe leki przeciwzapalne, maści przeciwzapalne?
Uważaj z blokadami - część z nich to sterydy! Są jednak leki, które podane dostawowo rzeczywiście działają a nie są sterydami - np. Zeel-T. Pędź do rozsądnego ortopedy.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proponuję Fastum 3xdziennie (cienko) oraz Arcalen 1x grubo na noc.

Dariusz Czarnecki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

B12

Następny temat

Odruch wymiotny

WHEY premium