SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zawodowe wojsko

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema, od razu Przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie to umieścić. Mam 16 lat i mam kilka pytań do osób, które mają jakąś tam wiedzę na temat zawodowej służby wojskowej. Za 3 lata - po skończeniu Technikum chciałbym pójść albo w kierunku wojskowym albo prosto do wojska i tu mam pytania:

-Gdy zdam maturę to gdzie bym musiał dalej iść i o ile jest taka możliwość, dalej się kształcić, ale w kierunku wojskowym?

-Ile zarabia zawodowy szeregowiec?

-Jak wyglądają egzaminy do przyjęcia służby zawodowej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 453
Póki co jestem w służbie kandydackiej na żołnierza zawodowego (Wyższa Szkoła Oficerska), jednak spróbuję Ci jakoś pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak się tam dostałeś, matura rozszerzona czy podstawowa? Jak jest w takiej szkole?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 453
Wybacz, że tak napisałem jedno zdanie ale to przypadkowo enter wcisnąłem ;p.

Po pierwsze: http://www.mon.gov.pl/pl/strona/93/PG_124_137

Odnośnie studium oficerskiego: "a) świadectwo dojrzałości - w przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia I stopnia
b) dyplom ukończenia studiów wyższych - w przypadku ubiegania się o przyjęcie na szkolenie oficerskie w ramach 12 miesięcznego studium oficerskiego
c) dyplom ukończenia studiów wyższych w specjalistycznej dziedzinie - w przypadku ubiegania się o przyjęcie na szkolenie oficerskie w ramach 3 miesięcznego studium oficerskiego"
To Cię nie interesuje, ponieważ kończą z AWU (w tym roku jest ostatni nabór i tylko na 2 letni kurs, przynajmniej na mojej uczelni).

Zarobki: http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/69226,ile-zarabia-sie-w-wojsku.html

Jeżeli chodzi o wyższe szkoły oficerskie to musisz: zdać maturę, testy sprawnościowe i przejść rozmowę kwalifikacyjną, w niektórych np. WSOSP brane jest pod uwagę doświadczenie lotnicze. Jeżeli liczba zdobytych przez Ciebie punktów pozwoliła Ci zająć miejsce objęte limitem miejsc to jesteś na szkole. Uczysz się tam 4 lata i po ukończeniu szkoły zostajesz żołnierzem zawodowym w stopniu podporucznika.

Ja studiuję na Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych.
W razie bardziej szczegółowych pytań odpowiadam na gg: 8460689
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze mam 3 lata technikum, ale już nad tym myślałem. Jeśli mogę zapytać, to po jakiej szkole średniej jesteś i jak się uczyłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 453
Kończyłem liceum ogólnokształcące, maturę zdałem na 52% rozszerzona matematyka i 54% rozszezrony angielski, z fizyki miałem ocenę 5 i ją zamieniłem na punkty. Z wfu miałem 100 % na testach- trenowałem od 2 lat lekką atletykę, biegi długodystansowe. Teraz z powodzeniem reprezentuję szkołę na zawodach regionalnych i krajowych np Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego w biegach przełajowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nieźle, właśnie obawiam się czy w ogóle do takiej szkoły bym się dostał, bo za dobrze się nie uczę, a leń ze mnie spory, ćwiczyć - ćwiczę, ale co z tego. Maturę to podstawę zdaję, bo na rozszerzonej się nie widzę, a jest możliwość po prostu wstąpienia do wojska na zwykłego szeregowca i uzyskania z takiego stopnia jeszcze wyższy?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-03-03 20:09:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 453
Tak jak podałem Ci w pierwszym linku: Wstępujesz do NSR i czekasz aż łaskawie jakiś etat się dla Ciebie zwolni. Ale jako szeregowy zawodowy posłużysz w wojsku chyba tylko do 12 lat nie dłużej i bez emerytury będziesz. Jak się weźmiesz za naukę to jeszcze dasz radę spokojnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz dla mnie jakieś rady? Uczyłeś się na bieżąco(codziennie)? Przychodziłeś ze szkoły i brałeś zeszyty/książki, mimo tego,iż nie miałeś na zajutrz żadnych spr ani kartkówek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 453
Nie. Uczyłem się tylko do sprawdzianów. Czasem kilka dni przed, ale to zależało od tego, ile było materiału do ogarnięcia. Najważniejsza oczywiście była matematyka i angielski. Na żadne korepetycje nie chodziłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Staram się właśnie przykładać do angielskiego, matematyki, j. polskiego i niemieckiego(jako 2 język), a reszta przedmiotów - tak aby zdać, myślisz, że to dobre podejście?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenie tygodnia: PRZYSIAD PRZEDNI!

Następny temat

Ćwiczenie kondycji

WHEY premium