SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Substytuty pewnych produktów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1750

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 126 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3575
Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad ułożeniem dla siebie diety, co w moim przypadku nie jest sprawą prostą, gdyż mam bardzo słaby apetyt, mało pojemny żołądek i nie smakuje mi wiele produktów (a zwłaszcza tych najbardziej polecanych przy dietach masowych). No ale spróbować nie zaszkodzi, bo marzę o tym, żeby w końcu dobrze wyglądać. Chciałbym, abyście pomogli mi zastąpić niektóre produkty czymś bardziej smakowitym i równie kalorycznym:

* chleb razowy - Tutaj może być największy problem. Dotychczas jadłem wyłącznie białe pieczywo (najbardziej smakują mi rogale z makiem), a razowie nie podchodzi mi w ogóle. :/ Czy mogę pozostać przy białym pieczywie, czy też chleb razowy to konieczność?

* płatki owsiane - Dotychczas jadłem Nesquick'a (te czekoladowe kuleczki). Czy mogę przy nich pozostać, czy też uważacie, że to syf i powinienem je zastąpić np. płatkami musli? Kłopot w tym, że jeszcze nigdy nie jadłem musli i nie wiem, czy mi zasmakują (niedługo je wypróbuję).

* tuńczyk - Niedawno próbowałem tuńczyka w oliwie i średnio mi smakował (zjadłem go, ale nie powiem, żebym się nim delektował). Podobno tuńczyk w sosie własnym jest lepszy, ale jeszcze nigdy nie próbowałem. Czy jest coś, czym mógłbym zastąpić tuńczyka?


Mam jeszcze takie jedno głupie pytanie:
Czy dietę masową można stosować na "pół gwizdka", tzn. jeść tylko w określone dni? Bo tak się składa, że na zajęcia chodzę tylko 3 dni w tygodniu, a rano do ok. godz. 11:00 nie mam kompletnie apetytu, więc odpadają jakiekolwiek posiłki (poza tym w budzie nienawidzę jeść i mam mało przerw, które w dodatku są krótkie). Na szczęście pozostałe 4 dni mam całe wolne i mógłbym się bez problemu stosować do diety, więc jak?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 314 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10233
zmien swoje nastawienie do odzywiania , gdy chcesz zbudowac naprawde dobra sylwetka przestan traktowac jedzenie jako ogromna przyjemnosc a traktuj je jako narzedzie do osiagniecia celu , wiem ze to trudno ale mozna sie przyzywcziac zreszta jak sie umie odpowiednio przyzadzac potrawy to i z tunczyka mozna zrobic cudo

Dziś staraj się być lepszy
niż byłeś wczoraj !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1187 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21154
Na SFD jest wiele tematow o tym, jak pobudzic apetyt. Sprobuj owsianki, ja tez kiedys myslalem ze to cos strasznego ale bardzo mi zasmakowala. Tunczyk w sosie wlasnym = tunczyk w wodzie wiec tez radze sprobowac, mi osobiscie tunczyk w oleju tez za bardzo nie podchodzi. Poza tym przejrzyj posty innych zuytkownikow w ktorych zamieszczaja swoje diety, zobacz co jedza i uloz diete pod siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
spróbuj przyzadzac te produkty w taki sposób żeby CI smakowały-kombinuj a wracając do tuńczyka to polecam dorsza lub własnie tuńczyka w sosie pomidorowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co po wieczornym treningu?

Następny temat

czy nie zadużo białka ?

WHEY premium