SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania zwiazane z bankowoscia tutaj!

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5705

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
Od jakiegos czasu jestem zasypywany pytaniami o karty kredytowe, pozyczki, konta prywatne, konta biznesowe, zapomogi, rejestracje itp.
Sam pracuje w banku w Anglii i z checia odpowiem na te pytania. Jednak odopowiadanie na te same pytania mailem robi sie powoli nudne wiec postanowilem zalozyc temat i bede ludzi odsylal tutaj. Zaoszczedzi mi to czas i wielu pomoze mam nadzieje.
Jestem zarejestrowany na paru forach i nie wiem czy to pisza ludzie z tad. Jak macie pytania - pytajcie ja odpowiem napewno jak tylko bede mial czas.

Jak teamt wypali to moze dam pare postow podwieszonych na ten temat
Pozdrawiam



Zmieniony przez - iNightWolf w dniu 2009-11-04 01:02:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
Ja mam w sumie jedno pytanie: Kiedy bede wyjezdzal do PL na stałe i likwidował konto to czy moge przenieść moje CC do jakiegos PL banku z utrzymana historia kredytowa i wysokim limitem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
Bardzo ciekawe pytanie...napisze tak na szybko a jak bede mial wiecej czasu przedzwonie do bankow w pl i dowiem sie wiecej. W jakim banku masz kontow PL i w Anglii??
Przeniesc nie mozesz ( chyba ze bank w polsce zaoferuje cos w stylu "balance transfer" ale bardzo watpie, zadzwonie i sie zapytam ).
Ale mozesz np :
1. konto zamienic na bezplatne podstawowe i zostawiasz otwarte.
2. zarejestrowac sie na bankowosci internetowej
3. korzystac z angielskiej karty kredytowej w Polsce

Kontrolujesz limit karty kredytowej przez internet.
Problem pojawi sie jak przyjdzie minimalna kwota do wplaty na konto karty kredytowej.
Wplacic mozesz przez internet ale srodki musza byc na koncie bierzacym.
Jak masz znajomych to w anglii to wysylaj im kase i niech Ci wplacaja na konto a ty przez internet na karte kredytowa.
W ten sposob mozesz korzystac z angielskiej karty w Polsce.
Czasami moze sie zdarzyc ze zablokuja tranzakcje i karte, wtedy dzwonisz odrazu na numer ktory jestz tylu karty kredytowej.
Jest to droga troszke pod gorke ale lepszy rydz niz nic. Jak to Cie nie zadowala to dowiem sie wiecej i napisze za pare dni.

PS z tego co wiem to nie ma jeszcze wspolnego europejskiego credit search system, wiec zdolnosc kredytowa nie przechodzi z uk do PL niestety

Zmieniony przez - iNightWolf w dniu 2009-11-04 02:10:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1158 Wiek 47 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2872
jaki bank reprezentujesz? pracujesz dla biznesów czy klientów indywidualnych?

E&M Partners Ltd(Vitamin - ShopAcocks Green & Handsworth), CHINESE TATTOO Studio Handsworth

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
Lloyds TSB. Pracuje generalnie dla klientow indywidualnych ale 'zajmuje' sie tez kontami biznesowymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
Ciezko jest o busiess loan w Lloyds'ie? Tzn zakladam ze ogolnie jest ciezko, szczegolnie teraz, ale czy sa jakies wieksze przeszkody zeby dostac loan w tym banku? Dzieki z gory...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
Business loan oczywiscie, tak... o to mi chodzilo. Jak dlugo trzeba miec konto zeby dostac taki kredyt? Czy to nie ma znaczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
Dzis sobie popilem, postaram sie odpowiedziec> Ale napisz mi dokladnie jaka dzialalnosc gospodarcza prowadzisz. Ile lat masz konto w anglii?
W lloydsie jest przynajmniej 3 msc kiedy mozeszz dostac loan.
Ale czy nie lepsza opcja bedzie overdraft>?
Jaka kwote chcesz uzyskac? np w lloydie overdaft przy koncie premier jest oprocentowany 10,5%(ale do 500 bezplatny).
Jest kolejne pytanie na co potrzebujesz srodki i od kogo chcesz kupic towar ??
jak od firmy to fajna opcja jest skorzystac z karty kredytowej, skorzystac z opcjii balance transfer i masz 6 msc interest free. Co daje ogromne pole do popisu.

ps mialem klientke co placila za 10000tys funtow na karcie kredytowej 70 funtow odsetek, co jest kwota smieszna.
Karty kredytowe sa fajne i oplacalne jak sie wie jak z nich korzystac...


i panowie...oplat nie pobieram ale sogi tak

ps 2 prosze nie pisac na maila tylko tutaj bo z malia nie odpowiadam juz

\


Zmieniony przez - iNightWolf w dniu 2009-11-05 00:39:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
Dzialalnosci jeszcze nie prowadze, ale mam w planach otworzyc sklep z suplami. Konto mialem w HSBC przez ok 3,5 roku, obecnie od ok 6 miesiecy jestem w Lloyds TSB. Myslalem o overdrafcie ale potrzebuje wiecej niz to- ok £8000-10000. Srodki potrzebuje oczywiscie na suple, bo na reszte bede mial, towar bedzie zamawiany z hurtowni. Karty kredytowej jeszcze nie mam, powiedzieli ze po 3cim miesiacu moge sie starac, pozniej po 6tym moze... Co do oplat:) to sogacz pewnie poleci jesli bylbys mily odpowiedziec:):):)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
Overdraft na 8k-10k to tylko przy koncie premier.
Lepiej brac overdrafta z konta osobistego niz z biznesowego bo mniej %APR.
Wszystko zalezy jakie masz wplywy, rozchody i obroty.
Dobra rada 1-trzymanie kasy na koncie oszczednosciowym nie zwieksza zdolnsci kredytowej tak jak trzymanie kasy na bierzacym. Czyli wszyscy co chca kredyt albo morgage na dom niech zakladaja konta oszczednoasciowe( np isa) wklad =250f nie wiecej - a reszta na bierzacym.
Konto premier to podstawa przy takim overdafcie, kredycie albo morgage - przy kazdym innym oprocentowanie o wiele wieksze.
rada 2-pamietaj o zapomogach z UE...bo latwo w sklepie dac maly dzial z jakas zywnoscia tradycyjna ( poczytaj o tym) i mozesz miec kredyt preferencyjny-moze nawet bezzwrotny
Dlaczego odszedles z HSBC? nie wiem czy dobrze zrobiles przechodzac do lloydsa

Zmieniony przez - iNightWolf w dniu 2009-11-06 19:52:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
Jesli chodzi o tego overdrafta, to dziwna troche sprawa- moj kolega mial limit £4000 czy £3000, kupil auto cieszac sie z malych odsetek (+-11%)- tak jak mowiles. Splacal miesiecznie jakas tam sume, a po ok roku dostal telefon z banku, ze musi splacic iles tam do kiedys tam, bo jesli nie to bedzie musial splacac wszystko naraz:/ dziwne to troche, zaproponowali mu inny kredyt- 2 miesiace bez odsetek (jak sie pozniej okazalo wiekszy %) zeby splacic tamten. Takze nakombinowal sie chlopak, musial kupic tansze auto itd. Moja pytanie brzmi czy jest jakis limit czasowy zeby to splacic, bo nie wierze ze jest to rok lol, nie chcialbym sie wkopac tak jak on. Ok ale zobaczymy jak to bedzie, co do HSBC to zdziwilo mnie Twoje zdziwienie:0 Kazdy mowi ze HSBC to bankowe sredniowiecze i ja tak sadze, bylo wiele powodow dla ktorych zdecydowalem sie zrezygnowac z tego banku- momentami nawet chamska i nieprofesjonalna obsluga, ciagly boordell w informacjach, a heheheh najgorsze bylo to ze mojej dziewczynie sciagali od kilku miesiecy kwote ok £35, a w banku zaden z pracownikow nie byl w stanie powiedziec o co kaman:/// takze sam widzisz. Dlaczego sadzisz ze moglem zle zrobic przechodzac do Lloydsa?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Szukam siłowni w Londynie (Canada Water)

Następny temat

Szukam dobrej silowni !!!

WHEY premium