SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie przy bardzo nieregualrnym trybie / problem z odżywaniem się

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16
Płeć : mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 125kg
Wzrost : 190cm
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu 30minut chodu, 1x w tygodniu basen
Odżywianie : było sporo słodyczy, cola, fast foody, nieregularne posiłki, teraz jest zdrowo, dużo warzyw,owoców, mięso i ryby pieczone/gotowane, posiłki w miarę regularne
Cel : schudnięcie
Ograniczenia żywieniowe : wątróbki,podroby ,trochę warzyw
Stan zdrowia : nadciśnienie,zagrożenie cukrzycą
Preferowane formy aktywności fizycznej : basen, ewentualnie siłownia
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia
Witam,
ze względów zdrowotnych, mam rodzinne nadciśnienie i parę innych dolegliwości które mi grozą, postanowiłem się zabrać za siebie.
Na początek wyrzuciłem z jadłospisu wszelkie słodycze ( cola, chipsy itp), co już z doświadczenia mogę powiedzieć odejmie mi parę kilo.
Dodałem trochę ruchu, na sam początek chód i basen gdyż przez ostatnie parę lat nie licząc pracy całe dnie spędzałem przed kompem tak więc nie chcę się rzucać z motyką na słońce, w niedługim czasie dojdzie również siłownia.
Wszystko było ok gdy by nie problem z trybem życia a co za tym idzie z posiłkami.
Pracuje na nockach,w poniedziałek, wtorek pracuje, środe mam wolną, a później czwartek,piątek i sobota znów pracuje, niedziela wolna. Co parę tygodni mam zmiane na tydzień albo dwa , a później znów takie same dni pracujące.
Przez to nie mam pomysłu jak "jeść", nie raz np po wtorkowiej nocy nie kładę się spać i doba przedłuża mi się do ładnych 30-40 godzin, przy czym zdarzają się również dni kiedy kładę się spać w środku dnia i i wstaje koło 3-4 następnego.
Pokrótce mój stary "obiadowy" grafik wyglądał tak ,że np w pon jako że było to po niedzieli czyli dniu wolnym wstawałem normalnie o godzinie 8-9, gdzie śniadanie ( kanapki, płatki lub parówki) często było dopiero koło godziny 11-12, później obiad albo raczej obiadzisko ( frytki plus jakieś mięsiwo, czasem zupa) koło 17 i czasem kolacja( kanapki) na wieczór 20-22, następny posiłek w pracy o godzinie 2 ( jakiś gotowiec do mikrofali),po powrocie z pracy nic, dopiero po pobudce 16-17 obiad i później znów nic do przerwy w robocie. Z dniami wolnymi o tyle jest problem, że nie zawsze kładę się spać tuż po pracy, jeżeli tak to po pobudce 14-15 obiad,a później kolacja. Gdy nie kładę się spać zazwyczaj jadłem śniadanie, a dopiero po 17 obiad a później już nic. I tak to wyglądało mniej więcej do teraz, na dzień dzisiejszy staram się jeść częściej i regularnie ale ze względu na ww styl życia jest do dość ciężkie, tzn przykładowe diety opierają się na 5-8 posiłkach dziennie ale jak to odnieść to dni kiedy doba zaczyna się 8 rano a kończy o 8 rano dnia następnego? Czy np wydłużyć odstęp miedzy posiłkami? Posiłki w domu nie sprawiają żadnego problemu ale w pracy nie licząc przerwy o 2 było by z nimi cięzko. Tak samo co z dniami gdy doba zaczyna się 16 a kończy znów o 8 rano? Na dzień dzisiejszy nie stosuje żadnej diety, tylko staram się przyzwyczaić organizm do zmiany trybu żywieniowego jak i większej aktywnośći ruchowej. Dopiero po przestawieniu się organizmu chciałbym też spróbować diety z mniejszającą się liczbą kalorii. Czy może nie czekać i już zacząć coś wdrażać ?
Z góry przeprzaszam za chaotycznoćś ale mam nadzieje ,że sens jest zachowany.
Podrawiam i dziękuje za porady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moja dieta

Następny temat

Dieta dla totalnego chudzielca

WHEY premium