SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konstrukcja drążka

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 117


Witam,

na poczatku posta chcialbym powiadomic, ze nie interesuja mnie drazki rozporowe, drazki montowane na sciane, interesuje mnie budowa drazka mocowanego do sufitu.
Z racji, ze moja mala silownia jest polozona w piwnicy, gdzie wysokosc pomieszczen wynosi okolo 200 cm, moje miejsce jest mocno ograniczone. Staralem sie ulozyc plan budowy drazka, oto jak sie przedstawia - jest to wersja alpha oczywiscie:

rurka fi 25mm
dlugosc rurki: 90 cm
boki ukosne po dwoch stronach po 15 cm, ustawione pod katem 30 stopni wzgledem drazka glownego.

"baza" dla drazka, ktora zostanie przywiercona srubami do sufitu bedzie metalowa plytka o rozmiarach 20x20 cm z okolo 6-8 miejscami na wkrety. Zastanawiam sie nad polaczeniem "drazka glownego" z "baza", czy maja byc to 2 rurki prostopadle czy ukosne ? postaram sie przedstawic projekt na rysunku:
//PROJEKT//

Chcialbym przedyskutowac projekt:
z racji, ze mam 190 cm wzrostu, a pomieszczenie [nierowny sufit] w niektorych miejscach osiaga 205-206 cm, musze dostosowac optymalnie wymiary drazka.

Pytania:
1.czy drazek o dlugosci 90 cm wystarczy czy powinienem go wydluzyc do 100 cm ?
2.czy ukosne czesci drazka powinny byc ustawione pod katem 30 stopni czy wiekszym/mniejszym ?
3.czy ukosne czesci drazka powinny optymalnie miec 15 cm dlugosci czy mniej/wiecej ?
4.czy rurki laczace "baze" z "drazkiem glownym" powinny miec 30 cm czy mniej/wiecej ?
5. czy rurki laczace "baze" z "drazkiem glownym" powinny byc ustawione prostopadle do drazka glownego [jak na rysunku] czy lepiej byloby je zamontowac w jakis ukosny sposob ?

z gory bardzo dziekuje za pomoc, mam nadzieje, ze moje watpliwosci zostana rozwiane. Bardzo prosiblym o pisanie odpowiedzi tylko na temat, jasne i jednoznaczne. dziekuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 117


postanowilem dodac jeszcze szczegoly dotyczace dlugosci poszczegolnych czesci ciala - ktore na pewno moga sie przydac - kolana zgiete / nie zgiete, ramiona zgiete/nie zgiete, wychylenie glowy powyzej drazek glowny itp.

szkic mojej budowy ciala jest oczywiscie pogladowy, sam sie mierzylem, wymiary sa mniej wiecej dokladne

drazek powinien wytrzymac wage do 100 kg

jeszcze raz dziekuje za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4740
Elo. Odpowiem linkiem.

http://www.allegro.pl/item301311773_drazek_do_podciagania_mocowany_do_sufitu.html

Wzrorował bym sie na tym. Znajdziesz tutaj odpowiedź dotyczącą twoich pytan. Długośc drązka napewno powyżej 100 cm (zapewni szeroki chwyt). Kąt ugiecia rączek u mnie poniżej 30 stopni. Ich długośc przekaracza 20 cm. Co do zamocowania go na tych prętach prostopadłych to wydaje sie to być dość ryzykowne. Nie wiem jaka jest ich średnica. Myśle że dużo lepszym rozwiązaniem było by przymocowanie go w dwóch punktach.Pozdro.

"Jedyną osobą ktorej musisz cokolwiek udowadniać jesteś ty sam."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 368 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3136
AD1Ja mam wzrostu 189 i dlugość drążka mam 110cm w tym ze czesc w któej moge sie podciągac to 80 cm nastepnie z dwoch stron profil kwadratowy na koncu tego profilu kontownik lączący w całośc.Całosć zamontowana na 5 kolkach rozporowych 100 w sufit.(gipsdeka żużlowa} AD2 Co do ustawienia ukośnych czesci drążka to ja bym dal z 15 stopni wiekszy kąt nie jest poreczny jak dlamnie AD3Ja Ja bym dal z 20 cm AD4 Jak jesteś wysoki chlop to daj takie rurki co bys mógl drążek zawiesic tak abyś musial podskoczyc do niego jak będziesz ćwiczyl AD5Jak bys dal inaczej niż prostopadle to konstrukcja robi sie licha i nie wygląda dobrze poprostu ustaw je troche szerzej Pozdro do ciebie kolego też sam spawalem drązek do tego jeszcze modlitewnik wyciąg i stojaczki do ławeczki jak narazie to wszystko dziala

Wielkie mięśnie masz, ale zje... twarz,zęby jak koń, dupe jak słon

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 117
bardzo dziekuje za odpowiedzi, na pewno rozjasnily mi wiele, jesli bede miec jeszzce jakies watpliwosci na pewno sie zglosze,

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

który gryf

Następny temat

Mieszkam w siłowni, czyli pokojowa siłka by sicilia

WHEY premium