SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolana-trzaski,chrupanie itp

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 53793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 657
No właśnie. Mam ten sam problem, tylko ja dodatkowo czuję ból, np. podczas długiego kucania i w ogóle nie jestem rozciągliwy Nie potrafię siedzieć ze stopami pod dupą- po prostu bolą mnie mocno kolana. Oczywiście podczas przysiadów- oba chrupią.
No właśnie, gdzie można nabyc ten środek (oprócz cybera)?

Najważniejsza jest harmonia...

*************
Fighter am I!
*************

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2389 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25188
Cóż. Ja to mam w obu kolanach i w łokciu. Przewalona sprawa. Załatwiły mnie przysiady na suwnicy. Kolagen w takiej sytuacji nic mi nie pomógł. Może troszkę zmniejszył ból. U mnie objawia się to tak jak u was chrupaniem i strzelaniem. Z początku to olewałem ale jak zacząłem mieć problemy z wychodzeniem z autobusu i schodzeniem po schodach to przejąłem się sprawą i zacząłem żreć Artresan. Są to kapsułki zawierające właśnie siarczan glukozaminy. Preparat ten bardzo pomaga - przez jakiś czas objawy tego syfu całkiem ustały.

--------------------------------------------------------------------------------
Może nie jestem silny jak Gustlik, ani przystojny jak Janek, ani mądry jak Szarik, ale za to mam LUFE JAK RUDY !
------------------------------------------------------------
Inny niż wy bo mam prawdziwego ducha...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1009
Cześć,

mam ten sam problem ale widzę, że chyba tylko ja byłem z tym u lekarza. Objawy: bóle przy bieganiu, kucaniu pływaniu żabką. Po zrobieniu USG i wizycie u dobrego specjalisty okazało się, że mam Chondromolację rzepek, po polsku to rozmiękanie rzepek. Lekarz powiedział, że co prawda pomogła mi w tym suwnica ale jest to choroba występująca na tle genetycznym. Niestety nie pocieszył mnie bo powiedział, że tego schorzenia się nie leczy. Powiedział nawet, że stosowanie glukozamin pomaga tylko doraźnie.
ZABRONIŁ: biegać, kucać, pływać żabką, ćwiczyć nogi z obciążeniami za wyjątkiem delikatnego treningu na maszynie (prostowanie nóg w siadzie). UPRZEDZIŁ: że ból będzie nawracał przy schodzeniu (nie wchodzeniu) po schodach, dzwiganiu ciężkich zakupów.
ZALECIŁ: jazdę na rowerze (co w rzeczywistości bardzo pomogło - ale pamiętajcie: siodełko wysoko) oraz ćwiczenia: w leżeniu, nogi wyprostowane, najpierw przyciągamy stopy i utrzymuyjąc to napięcie napinamy (powoli) mięście ud (na początku ostro strzela i może boleć) i rozlużniamy. Powtarzamy 15 razy trzy razy dziennie a po ustąpieniu ostrych objawów schodzimy do 2-1 raza dziennie. Celem tego ćwiczenia i jazdy na rowerze jest wzmocnienie ścięgien stawu skokowego, które mają utrzymywać anatomiczny kształt rzepek.
STOSOWAĆ MOŻNA TEŻ: naświetlania, leczenie parami ciekłego azotu, masaże, pole magnetyczne.
LEKI: lekarz zalecił po prostu aspirynę (500mg kwasu acetylo-salicylowego na raz). Na początku zapisał mi też preparaty: RELIFEX i ELMETACIN - oba na receptę.
PRAKTYKA: osobiście bardzo pomogła mi jazda na rowerze (regularna) i oczywiście te ćwiczenia. Z leków najfajniej działa (natychmiastowo) Elmetacin - takie coś w sprayiu co się wciera.
Jednakże najczęściej stosuję aspirynę, (martwię się w związku z tym o swój żołądek ale nie mam wyboru bo mi te kolana doskwierają).
W tej chwili na własną rękę zamierzam rozpocząć kurację glukozaminą.
Cyberpaker ma całą gamę za***istych produktów osłonowych na stawy, niestety są bardzo drogie ale też i b. wysokiej jakości. W aptece można kupić ARTHRYL ale to jest po prostu glukozamina (chyba po 500mg/tabl) i kosztuje całe 80zł. Wolę kupić w Hi-Tecu na promocji.

Mimo wszystko radzę bardzo wizytę u specjalisty. Ale najpierw USG u dobrego fizyka.

Mam nadzieję, że pomogłem.

NArazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4790
Witam!
Mam pytanko: czy na forum jest ktos komu strzykalo w stawach kolanowych przy zginaniu, a po kuracji glucosamina mu calkowicie przeszlo? Jeżeli tak to po jakim czasie, bo wlasnie zaczalem to brac(glucosamine hiteca). (Mam nadzieje ze to *****skie strzykanie minie-na silowni panuje cisza, a wiec wykonywanie przysiadow odpada, gdyz wtedy doskonale „slychac” prace moich kolan)


>>Bez masy nie ma klasy, bez rozstępów nie ma postępów<<

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 196 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5715
Mi tam strzyka w kolanach od malego. A strzelac moge praktycznie kazdym stawem, u stop, lokcie, palce , kark itp. Jednak w niczym to nie przeszkadza. I nic sie nie dzieje. Gdyby sie cos dzialo to bylbym inwalida, ktory musialby jezdzic na wozku. No chyba ze dorwie mnie to na starosc..

[ K r o o l i K ]
- Za kazda wielka fortuna, kryje sie zbrodnia -
1

[ K r o o l i K ]
- Za kazda wielka fortuna, kryje sie zbrodnia -

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2389 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25188
Mi po artresanie owszem przeszło ale na niedługi czas. Po prostu za krótko to brałem.

-----------------------------
Inny niż wy bo mam prawdziwego ducha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1009
Mnie lekarz mówił, że po glukozaminie w ogóle nie przechodzi a efekt jest tylko w trakcie brania i jakiś czas po odstawieniu. Także ja jużsię czuje skazany trening = glukozamina. Bo jak nie trenuje to rowerek wystarcza...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2389 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25188
Czyli możemy się już starać o grupę inwalidzką ???

-----------------------------
Inny niż wy bo mam prawdziwego ducha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21075
KAIN co do tego chrupania w kolanach (mam to samo) to ich do dobrego chirurga bo to jest poważna sprawa - ja omały włos nie wylądowałem na operacji, od maja do czerwca przyszłego roku mam kategoryczny zakaz urawiania jakich kolwiek sportów - zero nart, snowboardu, roweru, biegania nie wolno mi nosić ciężarów i takie, nawet chodzić po schodach a obecnie jak chodze po schodach to słysze chrupanie w kolanach...!!!

--==Pozdrawiam==--

"CZŁONEK GANGU OSOBISTYCH OCHRONIARZY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=40754 glosowac na TAK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Kurde chrupanie jak było tak jest nadal zaczyna to być męczące
chyba jednak pójde do "konowała" eheheh

Krates a jakie Twoje zdanie co się dzieje w kolanie które nie boli ale popularnie mówiąc chrupie ?? Każdorazowo jak kucne i wstane słychać trzaski i dziwne niepokojące dźwieki.

Ps. Chyba pobje rekord w ilości chrupnięć kolana na dobe

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB ,główny garkotłuk działu Odżywianie ,wielki elektronik działu Muzyka, film i książka

"Basketball,golf,football they take one ball ...No Holds Barred takes two "
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile kosztuje badanie na zmierzenie tescia we krwi?

Następny temat

rozstępy

WHEY premium