SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

USG kolana, rehabilitacja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18
Część wszystkim,
przeglądałem forum i był podobne tematy, ale nie identyczne. Mam nadzieje, że administrator nie uzna, że zaśmiecam forum. Do rzeczy...

WSTĘP:
Parę miesięcy temu wpadłem na genialny pomysł, aby się zacząć odchudzać, ponieważ brzucha coraz więcej. Dieta 1500kcal + ćwiczenia (pompki+brzuszki+bieganie). Skutek taki, że mi kolano strzeliło.

O TO TU CHODZI:
Rentgen nic nie wykazał. Oto, co wykazało USG:

"Ślad gęstego wysięku w stawie kolanowy, Pogrubiała błona maziowa okołołąkotkowa w zachyłku przyśrodkowym oraz bocznym. W przyczepie udowym torebki stawowej oraz więzadła piszczelowego zmiany wysiękowo-włókniste na obszarze 25x4mm. Pogrubiały kompleks maziówkowo-tłuszczowy z wysiękiem w klatce podrzepkowej głębokiej. Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna kątowo ustawiona, w trzonie rozwarstwienie dł. ok 4mm. Łąkotka boczna bez cech uszkodzenia. Chrondromalacja chrząstki szklistej II stopnia w obrębie kłykcia przyśrodkowego kości udowej. W przyczepie rzepkowo przyśrodkowych troczków rzepki zmiany włókniste na obszarze 6x3mm. Dół podkolanowy bez cech patologii. Objaw ucisku ujemny. Obraz pozostałych więzadeł bez cech patologii."

Oczywiście po tym incydencie zrezygnowałem z "genialnej" diety.

Radiodiagnostyk stwierdził, że operacja nie będzie potrzebna.
Poszedłem na rehabilitację. Bóle zmalały minimalnie, ale nadal nie ma mowy o jakimkolwiek sporcie.
Kolejna wizyta u ortopedy. Ortopeda na to, że może będzie potrzebna operacja, a może mnie wysłać też na kolejną rehabilitacje. Wybrałem rehabilitacje (czyli: "lampa", "laser, "prądy").

Obecnie jestem na drugiej rehabilitacji. Wszystko w NFZ-cie.
Jeśli to nie pomoże, idę do prywatnego lekarza. Chcę jeszcze skonsultować sprawę z dobrym fizjoterapeutą. Operacja, to ostateczność. Chciałbym ją za wszelką cenę uniknąć.

Chcę dodać, że ortopeda nie sprawia na mnie wrażenia kogoś, kto by się sprawą przejął. Popatrzył na USG z 03.08.2012 i mówił o operacji. Czy nie powinienem zrobić dodatkowego prześwietlenia, zanim cokolwiek stwierdzi?

Byłbym wdzięczny za rady. Co ewentualnie dalej robić?

Myślicie, że obejdzie się bez operacji?

Może fizjoterapia + dieta? Nie wiem.

Czy w tym wypadku można doradzić jakąś dietę, by wspomóc regenerację kolana?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to wygląda jakbyś miał jakieś powiększenie tkanek w obrębie torebki tak jakby ci się płyn zbierał w tym miejscu

no akurat wybrałeś złe zabiegi i to bardzo wdł mnie skoro tam siedzi jakiś powiedzmy "stan zapalny" to po nagrzewaniu stan się pogorszy laser to laser minimalizuje stan zapalny i ból lecz nie zawsze może powodować większy stan zapalny i więcej bólu

ile tych zabiegów już było z 30 przynajmniej ?,myślę aby je zmienić na ćwiczenia czynne + laser i magnoterapię

dieta dietą ona zawsze ma być zdrowa i dostarczać odpowiednich mikroskładników możesz spróbować takiego cuda z usa

http://www.webstore.com/cache/cache_500_1_1_img_14460121_62a8c13bd5c25c266aeb042c685bd4f6jpg.gif

bardzo duża dawka powinna ci pomóc ale nie obiecuję mi pomogła z kościami

po 10 zabiegach zapomnij żeby cokolwiek ci pomogło i do tego ten twój wybór zabiegów raczej pogarszał sprawę niż cokolwiek pomagało może i nawet po 50 jak i więcej zabiegach zacząć czuć ulgę,pamiętaj że problemy kostno-mięśniowe leczy się ruchem a nie laserami itp to jest tylko dodatek nie mówiąc o samej farmakologi co działa jak kaloryfer przy otwartym oknie i myślę że twoje chudnięcie nie ma tu żadnego wpływu na to chyba że miałeś braki w jedzeniu przez co mógł wystąpić tak owy problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
kolego wyżej,problemem jest tu ewentualne uszkodzenie łąkotki i chondromalacja,takze twoje hipotezy nie sa zbyt trafne.Opis wskazujacy na chondromalacje II stopnia to zadna tragedia,natomiast chondromalacja rozwija sie przez dluzszy czas,takze raczej watpliwe,ze powstala w wyniku diety.Przebudowany bliznowato troczek przysrodkowy moze wskazywac na nieprawidlowy tor ruchu rzepki,co takze moze powodowac powstawanie chondromalacji.Łąkotka przyśrodkowa-jesli jest mocniej uszkodzona,to moze blokowac kolano,jesli nie blokuje,to raczej sie jej nie rusza.Fizykoterapia ktora ci zaproponowano w ramach rehabilitacji nie ma wplywu na poprawienie sie stanu kolana przy tych problemach,takze to wlasciwie strata czasu.Interwencja chirurgiczna nie jest wskazana przy tych schorzeniach,tutaj stosuje sie mądrą fizjoterapię,musisz znalezc dobry gabinet w twojej okolicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a przecież cwiczenia czynne to inaczej forma fizjoterapie nie pisze aby sam ćwiczył tylko pod opieką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
no tak,to jedno sie zgadza.Ale i porady co do fizyko i diagnoza moga wprowadzic autora w błąd

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-02-12 08:45:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 127 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 652
II stopień to nic strasznego, ale to nie stanie w miejscu tylko będzie coraz gorzej. Także po dojściu do III i IV stopnia przywitasz się najprawdopodobniej z operacją.
Jak jesteś grubas to chudnij bo to obciaża kolana, które Ty masz już nie takie jak należy.
Moje zdanie na temat rehabilitacji to takie, że leczenie przeciwzapalne i obrzękowe musi być. Lasery, UD, prądy, pole mag., solux itp. Do tego ćw wzmacniające i rozciągające odpowiednie mięśnie, zachowanie odp ośi stawu i choroba jakoś tam przyhamuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strzelanie w mostku przy rozciąganiu.

Następny temat

Niewykryta choroba weneryczna.

WHEY premium