SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ekto - czy walnąć sobie 7g węgli na kg mc? %)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1919
Hej,

Staż: 2 lata.
Budowa: ekto jak skurczysyn.

Masa na starcie: 48 kg (167 wzrostu, nie ma lekko, przy komputerze stoję na palcach)
Masa teraz: 60 kg, wzrostu dalej tyle samo (na to jeszcze gainera nie wymyślili)

Dieta: jest, sprawdzona przez Skalara i nie tylko, trzymam się.
2g białka (liczę tylko zwierzęce), 6g węgli, 1.5 tłuszczy.
Zapotrzebowanie kaloryczne na zero: 1872.
Kalorie dostarczane z diety: 2800-2900.
Posiłków: 4-5.

Mam krótkie mięśnie i mało mięśni, jak to niski ekto (gorzej na starcie mieć nie można - no chyba, że ktoś np. nie ma nóg).

Pomagając sobie 100g gainera dziennie i tak wsuwam ~400g makaronu na dobę.

A mimo to idzie mi kilogram masy na dwa miesiące treningów (26 osobnych treningów) i nie jest to zadowalający wynik, jak chyba rozumiecie.

Ćwiczę krótko i mocno (do godziny), wysypiam się, posiłki są rozłożone równomiernie, wspomagam się gainerem i mono, nie piję alkoholu, nie ćpam, nie jem słodyczy, nie słodzę etc.

Białka podbić nie mogę, bo wyżej 2g nie jest dla ekto zalecane.
Tłuszcze powyżej 1.5 gram na kilogram masy ciała też zaczynają wyglądać niebezpiecznie.
Zostają węgle - i zastanawiam się, czy by sobie nie podbić węgli do 7g na kg masy ciała.
Poza gainerem po treningu jem prawie wyłącznie węgle o niskim IG (głównie makaron z pszenicy durum).
Znacie kogoś, kto tak zrobił i mu pomogło?
Może najpierw 6.5g?

Co byście zrobili w mojej sytuacji?

Zmieniony przez - soloo w dniu 2010-03-08 20:59:31

Bo gdy w systemie nie ma miejsca dla takich, jak my
Trzeba je sobie wyrąbać w białych rękawiczkach.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym osobiście nie dodawał więcej węgli. Taka ilość też może być niebezpieczna.
Jeśli już dodawać to tylko z tłuszczu moim zdaniem, najlepiej jednonienasycone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1919
Dzięki, sog.

Ile w takim razie tłuszczu dorzucić?

Czy ktoś ma coś do dodania?

Z chęcią usłyszałbym jeszcze parę opinii, bo przy takich progach kalorycznych podejrzewam, że można się nieźle uszkodzić.
Wolałbym mieć trochę więcej danych.

Zmieniony przez - soloo w dniu 2010-03-09 18:02:04

Bo gdy w systemie nie ma miejsca dla takich, jak my
Trzeba je sobie wyrąbać w białych rękawiczkach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Napisz ile masz lat jeszcze.
Dorzuć najpierw 200 kcal z tłuszczu i dalej obserwuj. Jeśli nie pójdzie dorzuć kolejne 200 kcal.
Najbardziej bezpieczna jest chyba oliwa z oliwek, bo zawiera prawie same jednonienasycone. Policz dla pewności bilans kwasów tłuszczowych i postaraj się aby wynosił 1/1/1.

Co do robienia sobie krzywdy, to nikt nie da Ci gwarancji czy nie pogorszysz sobie zdrowia dodając czy to węglowodanów, tłuszczy czy białek. Każde postępowanie WBREW naturze może się odbić na zdrowiu. Ale niestety to jest jeden z uroków kulturystyki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1919
@rossi_:
Lat mam 26, ale metabolizm ani myśli zwalniać.

Na chwilę obecną mam zamiar zastosować się do Twoich rad, podbijając kaloryczność o 200 kcal z oliwy co 2 tygodnie.
I obserwując zmiany.

W razie dodatkowych uwag, z chęcią ich wysłucham.

Dzięki jeszcze raz.

Bo gdy w systemie nie ma miejsca dla takich, jak my
Trzeba je sobie wyrąbać w białych rękawiczkach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Policzyłeś bilans kwasów tłuszczowych w diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1919
Żeby trzymać 1/1/1 muszę dorzucić nasyconych (tu wrzucę masło naturalne) i wielonienasyconych - tu muszę kupić lniany, bo orzechy włoskie powodują cofkę, a pestek dyni nie mogę dostać w mojej okolicy na wagę (w paczuszkach się nie opłacają).

Jak tylko będę miał chwilę nad tym usiąść, ustawię na 1/1/1 i zaczynam testy.

Zmieniony przez - soloo w dniu 2010-03-10 21:12:40

Bo gdy w systemie nie ma miejsca dla takich, jak my
Trzeba je sobie wyrąbać w białych rękawiczkach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz zarzucić też siemię lniane, jest bardzo tanim źródłem wielonienasyconych i omegi 3.

Dawaj znać co jakiś czas czy waga rusza. ;)
Powodzeni.a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
pod warunkiem że zmielisz

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1919
Z ciekawości: wiem, że przy moim wzroście i typie budowy efekty czego bym nie robił to i tak będą mizerne, ale ile masy (mięśniowej, nie opony ; ) można się w tej sytuacji przy dobrej diecie spodziewać na miesiąc?
Wiadomo, że "to zależy", ale realia znacie.
Wyczynowcem to ja nie będę, w BMI się już mieszczę i wyglądam ok, ale chciałbym wyciągnąć maks z tego, co mam (po to tu jesteśmy, prawda?).

Trening co drugi dzień, czyli 3/4 razy na tydzień; dobra dieta; kretka, gainer, odpowiednia ilość wypoczynku, trening nie za długi, same wielostawowe, z rozgrzewką. Wszystko cacy.

@s.m.p.a.: Dzięki Tobie nie muszę szukać po forum - tak właśnie podejrzewałem, że trzeba zmielić, bo to nasiona przecież.

Zmieniony przez - soloo w dniu 2010-03-10 21:59:52

Bo gdy w systemie nie ma miejsca dla takich, jak my
Trzeba je sobie wyrąbać w białych rękawiczkach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1778
2 kg na miesiąc nie będzie w Twoim przypadku złym wynikiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta wysoko tłuszczowa na masę ?

Następny temat

Dieta

WHEY premium