SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla poprawienia wyglądu.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
(Stwierdziłem, że napisze własny temat bo pod ektomorfikami nikt mi nie odpisał)

Witam mam na imie Michał 23 lata i jestem 100% ektomorfikiem, 174cm i waga 56kg.

Czy mógłbym prosić doświadczone osoby, aby mi podpowiedziały mi jakiś prosty plan żywieniowy, nie obciążający portfela? i tak, żebym poprawił swój wygląd chociaż o parę kilo?

Przepraszam, ale jestem kompletnie zielony w tym temacie, owszem przeczytałem trochę tematów o tym, ale i tak nie wiem co powinienem jeść, jakie odżywki czy tam te gainery kupić itd. Zaznaczam, że jeść 6 razy dziennie to ja nie mam czasu, zbyt dużo obowiązków mam, chyba, że owoce w plecaku, tyle, że np. jabłka to tonami jem. Kasy na żarcie codziennie mięsa to też nie mam. No sytuacja z kasą, u mnie się poprawi za 2-3 miechy, gdy wylecę do stanów.

Kiedyś dużo tańczyłem i pomimo tego wyglądałem jak chuchro, zbliżyłem się wtedy do wagi 58kg, ale jadłem i piłem wody niewyobrażalnie dużo, treningi taneczne z reguły kosztowały mnie 2-3 razy więcej energii niż moich kolegów i byłem po nich okropnie zmęczony.

Niestety okazało się, że mam jakąś wrodzoną wadę genetyczną stawów, głównie kolan, która powodowała, że przy ekstremalnych ćwiczeniach błyskawicznie niszczyłem kolana (głównie rzepki) i musiałem przerwać swoją pasję, bo źle bym skończył, miałem już taki ból pod rzepką w jednym kolanie, że nawet rowerem jeździć nie mogłem, no ale mniejsza o to, teraz jest w miarę dobrze.

W każdym razie sęk w tym, że nawet jeśli bym chciał przybrać na masie, to muszę to zrobić tak aby ominąć obciążanie kolan. Macie jakieś pomysły na dietę i ćwiczenia, które mógłbym wykonywać w domu z rana lub wieczorami? bo tylko wtedy mam czas... Nie chodzi mi o bóg wie jaki przyrost chciałbym po prostu chociaż trochę normalniej wyglądać, powiedzmy, ważyć te 60 parę kilo.

PS: Dodam tylko, iż oliwy z oliwek i płatków zbożowych nie przełknę to odpada.


Zmieniony przez - michal9o90 w dniu 2013-05-27 23:24:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 692 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 138399
Musisz poczytać podwieszone tematy, obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dołożyć do tego z 300-500 kcal, to tak na początek. Jak waga będzie dalej stała to dalej zwiększasz ilość kalorii. Ogólnie białka powinieneś jeść ok. 2 do max 2,5 g na 1 kg masy ciała. Reszta węglowodany i tłuszcze.
Przykładowe źródła białka - mięso, ryby, twaróg, jajka
Węglowodany - ryże, kasze, makarony, ziemniaki, wszelkie warzywa (w dużo mniejszych ilościach) i owoce (węglowodany proste, szybko wchłanialne)
Tłuszcze - oliwa o oliwek, różne oleje typu lniany, kokosowy, rybi, orzechy, migdały, tłuste mięso i ryby, jajka, czekolada gorzka.
To tak w wielkim skrócie, ale musisz poczytać tematy podwieszone o układaniu diety bo nikt Ci tego tutaj na tyle obszernie, abyś wszystko zajarzył, nie skróci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
Nie no spoko i tak dzięki za pomoc, co nie co mi to nakreśliłeś, tak już zdążyłem zajrzeć do tematów i trochę poczytać, zacząłem już jeść jajka na śniadanie lub z ryżem na drugie śniadanie, nie mam na to codziennie czasu, ale staram się jak mogę wygospodarować trochę czasu.

A czy w ciągu dnia mogę zastosować jakiś gainer? Gdybym nie miał czasu lub nie zdążę w domu zrobić sobie drugiego śniadania.

PS: Kupuję też banany, chyba z owoców są najbardziej pożywne?

Zmieniony przez - michal9o90 w dniu 2013-05-29 23:05:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 290 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7197
Nie warto sie ograniczac do samych bananow. Nie oszukujmy sie - w owocach chodzi tak naprawde o witaminy i mineraly. Pomarancze, grapefruity, winogrona, arbuzy sa dostepne przez caly rok. Jablka rowniez jak najbardziej. Inne, sezonowe - warto, bo sa czesto krajowe i przez to tansze. Kazdy owoc ma inny profil witaminowy i inna zawartosc mikroskladnikow, wiec dobrze by bylo urozmaicac.

Gainer - jest dobrym dopelnieniem diety, ale bez solidnego planu zywieniowego (mozesz ulozyc swoja diete nawet podpatrujac inne plany w tym dziale, modyfikujac mase produktow / same produkty) moze zaistniec sytuacja, ze bedziesz niezadowolony z wydanych pieniedzy, a efekty nie beda takie jak oczekujesz. Najwazniejsze w tym "biznesie" jest zywienie i wymaga ono poswiecenia. Nie ma latwych drog na skroty ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
@Spot rozumiem, i nie chodziło mi o to, że będę jadł same banany, jem różne owoce, ale banany chyba są dobre kiedy nie masz czasu zjeść porządnego posiłku?

I tak w skrócie mówiąc, na razie chcę po prostu aby te parę kilo przybyło, nie oczekuję cudów, no ale naprawdę 174cm to powinienem minimum 60Kg ważyć, a później zacznę myśleć co dalej.

Zmieniony przez - michal9o90 w dniu 2013-05-30 10:13:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma czegoś takiego jak wrodzona genetycznie wada... Obalają to badania z 2011/2012r. Gen może się aktywować lub dezaktywować zależy od warunków. Co do twojej wady, wszystko da się zrobić. W moim otoczeniu są osoby które były skreślone przez lekarzy, że nie będą nigdy jeździć na rowerze, biegać. Wystarczyła odpowiednia dieta nastawiona na detoks organizmu i po kilku tygodniach stawy wróciły do normy. Jestem też tancerzem :) Nie rezygnuj z tego dlatego że jakiś lekarz ma wiedzę z przed 50-100lat i nie ma pojęcia jak likwidować przyczyny chorób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
Przepraszam Unixos, nie chcę być niegrzeczny, ale nie masz pojęcie co mi jest, więc proszę zachowaj to dla siebie, bo lekarz jest jednym z najlepszych ortopedów w moim województwie jak nawet nie w Polsce do tego zawdzięczam mu to, że ojciec żyje (a nikt mu szansy nie dawał), więc proszę o trochę pokory, bo nie masz pojęcia po jak wybitnym człowieku jedziesz. Niestety ale to jest wrodzona wada genetyczna, związana z budową mojego kolana i niestety sam doprowadziłem do tego, iż już mam pewne zwyrodnienie.

Zmieniony przez - michal9o90 w dniu 2013-05-30 14:10:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to żyj z tą świadomością że już nic się nie da zrobić. pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
Kto powiedział, że się nie da zrobić, bo ja na pewno nie, wręcz przeciwnie dostałem listę ćwiczeń, które mają pomóc, no ale widzę ty wiesz lepiej.

Nie wiem dlaczego zdanie "bym chciał przybrać na masie, to muszę to zrobić tak aby ominąć obciążanie kolan." wziąłeś za nic nie robienie, myślałem, że słowa są proste do zrozumienia, unikać obciążania, a nie ćwiczeń. Pozdrawiam.

PS: Tematu nie stworzyłem, by rozmawiać o moich kolanach.

Zmieniony przez - michal9o90 w dniu 2013-05-30 16:52:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla aktywnej nauczycielki

Następny temat

Redukcja i rzeźba - czy ktoś mi pomoże ?

WHEY premium