SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko + kreatyna + bcaa + glutamina = jak to brać

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14
Siema!

Zacznę od przedstawienia mojej sytuacji.
Lat 25, przy wzroście 180cm waga 85kg, klatka 105cm, biceps 38-42cm, pas 90cm, czyli bez fajerwerków. Od 1,5 miesiąca staram się co 2-3 dzień ćwiczyć z wolnymi ciężarami i jak czas pozwoli także biegać (2-3 razy w trygodniu po 5-7km tempem 6min/km).

Za cel przyjąłem redukcję tłuszczu (głównie z okolic brzucha i klatki piersiowej) oraz przybranie w to miejsce kilku kg masy mięśniowej. Niestety, mimo, że zdaję sobie sprawę z pokonania jak na razie krótkiego dystansu, to efekty nie porażają.
Być może jest to wina diety, która JEST, ale niekoniecznie dobrze policzona...

Chorób czy problemów z ciśnieniem brak. Kawy i napojów kofeinowych unikam. Jak do tej pory żadnych suplementów nie stosowałem.

Kolejne 6 tygodni planuję stestować właśnie na suplementach, tj:
- białko - OLIMP Pure Whey Isolate 95,
- kreatyna - OLIMP Creatine Mega Caps,
- aminokwasy - OLIMP Bcaa Xplode,
- glutamina - OLIMP L-Glutamine Xplode.

W ciągu dnia zjadam 5-6 posiłków w odstępach ok. 3h:
I śniadanie (białkowe + węgle: jaja/biały ser, mleko/jogurt z płatkami owsianymi/musli + banan/rodzynki);
II śniadanie (głównie węgle: jakiś jogurt z rodzynkami, płatkami owsianymi);
obiad (białkowo-węglowodanowy: pierś z kurczaka/ryba, ryż, warzywa);
II obiad (raczej węgle, np. makaron z wołowiną);
kolacja (białkowa: biały ser, tuńczyk, etc.).

Docelowo zaplanowałem następujące suple (powiedzmy, że przez 6 tygodni stestujemy ich przydatność).

W dni treningowe:
- białko x3 (po II śniadaniu, po treningu, po kolacji),
- kreatyna x2 (rano przed śniadaniem, po treningu),
- bcaa x2 (przed i po treningu),
- glutamina x2 (przed i po treningu).

W dni nietreningowe:
- białko x2 (po II śniadaniu, po kolacji),
- kreatyna x1 (rano przed I śniadaniem),
- bcaa x2 (rano przed I śniadaniem),
- glutamina x2 (rano przed I śniadaniem).

Treść problemu brzmi następująco:
Czy to ze sobą gra? Czy coś trzeba zmieniać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Z glutaminy zrezygnuj zainwestu w dodatkowa puche bcaa, białko wg braków w diecie, bcaa przed i po treningu, kreatyna moze zostac, chociaż ja bym wolał ją zostawić na okres masowy, ale tez jest dobrym antykatabolikiem.

Podaj tą diete wraz z rozkładem BTW a na oko i tak widać że zmiany w niej są otrzebne rozpisz ja porządnie i zaznacz gdzie masz terning aerobowy/ siłowy.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 127
Z dietą problem jest tego rodzaju, że praca nie pozwala mi na zbyt ścisłą regulację. Tak jak posiłki jestem w stanie jeść z dokładnością 1-1,5h, tak napewno nie mogę pozwolić sobie na scisłą dietę.

Zdaję sobie sprawę z wynikjących z tego komplikacji, jednak przyjąłem maksimum możliwości, czyli ograniczenie tłuszczy, przyjmowanie coraz mniejszej ilości węgli względem upływu dnia (kolacja tylko białkowa) i białko w granicach 2g/1kg masy ciala (wychodzi jakieś 160-170g białka).

Z czasem być może i robota pozwoli mi na trochę precyzyjniejszy tryb żywienia, jednak w tym momencie jest to niemożliwe.

Zastanawiam się po prostu czy pośród wymienionych suplementów trzeba jeszcze coś dodać / odjąć. Skoro odrzuciliśmy glutaminę to może dorzucić jakiś spalacz? Jest sens stosowania czegoś takiego przy jednoczesnym braniu białka?

Trening aerobowy w grę wchodzi tylko rano (przed pracą). Trening siłowy odbywam w okolicy 14:00-15:00, a jeżeli czas nie pozwala to wieczorem.

Zmieniony przez - lukikme w dniu 2011-03-20 16:47:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Białko to tak jak jedzenie tylko ze w proszku to tak jakby napisac czy jest sens brania spalacza jedzac kurczaka. Spalacz w poczatkowym stadium nie jest potrzebny. Staraj sie jeść zdrowo, pamiętaj aby jesc warzywa i zdrowe tluszcze.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 127
Dorzucić w takim razie Thermo Speed przed śniadaniem i przed obiadem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Thermo speed ubogi skład. Cytat z poniższego linku
-Co ze spalaczami typu Thermo Speed?

Są to na tyle słabe środki, że wydawanie na nie, co prawda nie dużych pieniędzy - jest ich stratą,
jeżeli ktoś naprawdę boi się czegoś mocniejszego - listek TSE na próbę będzie dobrym rozwiązaniem.

Jak już chcesz spalacz zapoznaj sie z tematem.
https://www.sfd.pl/Aktualizacja!!TU_PYTAMY_O_SPALACZE_TŁUSZCZU__TYLKO_Z_ANKIETA_STR_1-t474893.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14
Ok, jesteśmy w domu. ;)
Dzięki za pomoc, leci SOG.

Pokażę się za te 6 tygodni jak nic po drodze nie wypadnie.

Pozdrawiam. ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coraz większy wzrost siły

Następny temat

zawartosc aminokwasów w białkach

WHEY premium